Nogometaši Manchester Cityja vratili su se na čelo premierligaške ljestvice nakon 1:0 gostujuće pobjede nad Aston Villom u 25. prvenstvenom kolu.

12.2.2012.
19:21

Nakon što su tek 24 sata boravili iza leđa gradskog rivala Uniteda, Građani su do 19. ovosezonske pobjede, a sedme gostujuće, stigli golom braniča Joleona Lescotta iz 63. minute.

Svoj drugi ovosezonski, a ukupno 20. premierligaški gol u karijeri Lescott je zabio iz peterca. Nakon izvedenog kornera na drugu stativu glavom je loptu pred gol vratio Gareth Barry, a Lescott je nogom savladao Shaya Givena.

I do postignutog gola momčad Roberta Mancinija bila je bolja na travnjaku. Aston Villa je opasnije zaprijetila tek u posljednjim trenucima susreta. U 90. minuti tako je sjajno iz okreta pucao Darren Bent, ali je vratar GrađanaJoe Hart sjajno reagirao.

Na prvenstvenoj ljestvici City ponovo ima dva boda više od Uniteda.