Pogledajte kontroverzni penal za Barçu koji je podijelio Europu

Nogometaši Barcelone vjerojatno su već poslije prvih 90 minuta osigurali prolaz u četvrtfinale ovogodišnje Lige prvaka.

18.2.2014.
22:54

Manchester City (4-5-1): Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Navas, Fernandinho, Toure, Kolarov - Silva - Negredo

Barcelona(4-3-3): Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Fabregas - Iniesta, Messi, Alexis

Strijelci: Messi (53'), Alves (90') Prvo poluvrijeme ogleda je bilo za brzi zaborav jer se zbilja ništa konkretno nije događalo na niti jednoj polovici terena. Prava su uzbuđenja krenula početkom nastavka, kada je zapravo uslijedio i pad Manchester Cityja.

Naime, u 53. minuti je vremešni argentinski branič Demichelis napravio prekršaj na sunarodnjaku Messiju. Zaradio je time crveni karton, a Messi je zabio iz penala. No, usporena snimka pokazuje da je Messi bio izvan šesnaesterca u trenutku prekršaja, ali je očito bio prebrz za suca koji je krivo procijenio i jako nagradio goste.

I tek kada su primili pogodak, ali i ostali bez jednog igrača, domaći su nogometaši zaigrali ofenzivnije i bolje. Prvi je šansu propustio Samir Nasri, a potom je i David Silva imao odličnu priliku za izjednačenje. No, na kraju se nije dogodio pogodak u mreži Valdesa, već je Dani Alves na lijepu asistenciju Neymara, koji je u drugom dijelu ušao u igru, postavio konačnih 2:0.

Manchester City je tako samo nastavio niz od prošlih sezona kada je u Ligi prvaka uglavnom upisivao neuspjehe.