Argentinski River Plate igrat ću u finalu Copa Sudamericane proitv kolumbijskog Atletico Nacionala, a do finala su stigli pobjedom nad najomraženijim suparnikom - Bocom Juniors.

29.11.2014.
8:16

Nakon 0:0 u prvoj utakmici protiv gradskog rivala, strijelac jedinog pogotka u uzvratu bio je argentinski Hrvat Leonardo Pisculichi u 16. minuti. Radi se 30-godišnjem ofanzivnom veznjaku, čije je prezime Piškulić, ali su ga njegovi preci dolaskom u Argentinu 'hispanizirali' u Pisculichi.

Utakmica dva velika rivala je mogla otići u drugom smjeru od prve minute, ali Boca nije iskoristila jedanaestearac dosuđen već u 15. sekundi utakmici. Golman Rivera Marcelo Barovero obranio je udarac Gigliottija.

Nakon prolaska u finale natjecanja koje je južnoamerička verzija Europske lige, nastalo je veliko slavlje na Monumentalu, a igrače Boce su napali - vlastiti navijači. //www.youtube.com/embed/c4ygfwXLsw4

Prva utakmica finala Cope Sudamericane igra se u Kolumbiji 3. prosinca, a uzvrat je u Buenos Airesu tjedan dana kasnije.