VELIKI KIKS SLAVENOVOG VRATARA: / Dinamo slavi dvostruku krunu, po 14. put 'modri' osvojili Kup!

Dinamo je po 14. put osvojio hrvatski kup, u finalu odigranom u Gradskom vrtu maksimirska momčad je golovima Marka Pjace (31.) i Marka Roga (77.) svladala Slaven Belupo 2:1.

10.5.2016.
18:00

"Modri' su tako obranili naslov pobjednika Kupa nakon što su prošle godine na stadionu Maksimir pobijedili Split boljim izvođenjem jedanaesteraca. Dinamu je to ukupno 14. 'Rabuzinovo sunce', a kako su ove sezone slavili i u prvenstvu osvojili su ukupno desetu dvostruku krunu. Slaven Belupu je ovo bio drugi nastup u finalu Kupa i drugi poraz od Dinama. Koprivničani su do finala stigli i 2007. godine, a Dinamo je bio bolji u dvije utakmice (1:0, 1:1).

I peti put ove sezone Dinamo bolji od Slavena

Bio je ovo peti ovosezonski susret Dinama i Slaven Belupa i peta pobjeda zagrebačkog sastava. Dinamo je u međusobnim susretima bez poraza već 28 utakmica ostvarivši pritom 25 pobjeda i tri neodlučena ishoda. Posljednji put Slaven Belupo je slavio u rujnu 2008. kada je 'modre' s dva gola srušio Bojan Vručina.

Dinamo je odmah zagospodario terenom i dominirao, no Slaven je bio čvrsto posložen i čekao je svoju priliku. 'Modri' su do vodstva stigli u 30. minuti golom Marka Pjace iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je izborio Soudani kojeg je oborio Edson. Pet minuta kasnije i Soudani se mogao upisati među strijelce, no pucao je glavom preko gola. Momčad iz Koprivnice prvi je put zaprijetila suparniku u 35. minuti, no Vedran Purić je pucao preko gola.

ZA KUP NAZOVI MARKA: Pjaca i Rog donijeli Dinamu Rabuzinovo sunce

Ejupi zabio iz sjajne kontre

Slaven Belupo je u drugom dijelu zaigrao bolje i u 61. minuti je uspio izjednačiti nakon sjajne kontre. Delić je povukao po lijevoj strani i sjajno ubacio za Ejupija koji je pogodio za 1-1. Dinamo je stigao do novog vodstva u 76. minuti golom Marka Roga s više od 25 metara.

Veliki kiks Rozmana

Međutim, najveći krivac za pogodak 'modrih' je vratar Matjaž Rozman koji je katastrofalno procijenio let lopte koja je završila u mreži. Do kraja utakmice Dinamo je znalački obranio vodstvo.

(Pjaca 31., Rog 77./Ejupi 61.)

Dinamo (4-2-3-1): Ježina - Matel, Sigali, Schildenfeld, Sosa - Antolić, Machado (od 72. Hodžić) - Soudani (od 72. Fernandes), Ćorić (od 88. Henriquez), Pjaca - Rog

Slaven Belupo (4-2-3-1): Rozman - Purić, Edson, B. Musa, Štiglec - Pokrivač, Jambor - Ozobić, Christensen, Delić (od 69. Križman) - Ejupi

91' - Igra se tri minute sudačke nadoknade.

90' - Hodžić je pokušao, ali je njegov udarac s desne strane blokiran.

88' - Angelo Henriquez zamijenio je Antu Ćorića.

79'- Dobar pokušaj Ozobića, ali je Ježina "izvadio" loptu ispod grede.

77' - GOOOL! - Dinamo vodi 2:1, s 30 metara zabio je Marko Rog. Bila je to "žabica" koju ovaj put nesigurni Rozman nije uspio ukrotiti. Veliki kiks vratara Slavena.

76' - Dobar pokušaj Ćorića s ruba kaznenog prostora, ali Rozman je obranio

75' - Žuti karton zaradio je i Filip Ozobić

72' - Dvostruka izmjena u Dinamu, Fernandes ulazi umjesto Soudanija, Hodžić umjesto Machada.

69'- Prva izmjena u Slavenu, ulazi Križman umjesto Delića

65' - Drugi žuti karton na utakmici. Deset minuta nakon Borne Sose, zaradio ga je Machado zbog prekršaja na Ozobiću.

61 ' - GOOOOL! Slaven Belupo je izjednačio! Strijelac je Muzafer Ejupi nakon sjajnog ubačaja Delića s lijeve strane!

58' - Rog se sjajno probio, ali Pjaca nije stigao do lopte.

55' - Pokrivač je izveo slobodnjak s 30 metara, ali je Ejupi pucao glavom preko gola.

52' - Slobodni udarac za Slaven Belupo izveo je s lijeve strane Filip Ozobić, ali nitko iz njegove momčadi nije uspio dohvatiti tu loptu koja je završila u Ježininim rukama

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, zasad nema izmjena na utakmici, ali kod Dinama se zagrijavaju Musa, Fernandes i Hodžić.

Kraj 1. poluvremena

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme u kojemu je Dinamo ostvario prednost od jednog pogotka, s bijele točke precizan je bio Pjaca.

37' - Slavenova opasna akcija, Štiglec je s lijeve strane ubacio za Delića, ali ponovno je Ježina koncentriran.

33'- Pokušao je zaboravljeni Soudani glavom, ali lopta je otišla preko gola.

31' - GOOOOL! Marko Pjaca mirno je realizirao jedanaesterac. I prije četiri dana, Pjaca je bio strijelac protiv Slavena Belupa. Nakon povratka na teren i prvog nastupa u kojemu je ušao tek pred kraj utakmice, Pjaca je potom zabio na četiri utakmice u nizu.

30' - Jedanaesterac za Dinamo, Pjaca je proigrao Soudanija kojeg ruši u kaznenom prostoru Edson. Sudac Vučemilović pokazao je na bijelu točku

23' - Ponovno dobra akcija Dinama, ovaj put s desne strane, kad je na Soudanijevo dodavanje šutirao Matel, a prizemna lopta prošla pored suprotne vratnice

21' - Sjajno je Sosa prošao po lijevoj strani, ubacio za Ćorića koji nije dobro uštopao loptu pa je ova izgledna Dinamova prilika propala

19' - Dinamo je uputio prvi udarac u okvir suparničkih vratar, s lijeve strane iskosa šutira je Ante Ćorić, ali je vratar Rozman ukrotio njegov udarac

9' - Schildenfeld je grubo zaustavio Christensena, ali je prošao bez žutog kartona.

6' - Pokušao je bivši dinamovac Nikola Pokrivač uputiti udarac iz daljine, ali je Dinamova obrana dobro blokirala.

3' - Povratna lopta upućena je prema Dinamovom vrataru Ježini koji je bio ipak brži od Slavenovog napadača Ejupija.

1' - Nakon intonirane himne, počelo je 25. finale hrvatskog Kupa. Sudac je Ante Vučemilović, koji je sudio i finale ovih klubova prije devet godina.

17.45 - Trener Dinama Zoran Mamić stavio je Marka Roga u špicu napada, dok je na klupi ostao Junior Fernandes.

17.40 - Na Gradskom vrtu u Osijeku nema previše gledatelja, oko 2500 koji su na udaru kiše. Kao posebna izaslanica predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović, najavljena je nova doministrica sporta Janica Kostelić

Slaven Belupo je do finala Kupa došao preko Tehničara 1974, Šibenika, Osijeka i Rijeke za svoje drugo finale u povijesti kluba nakon 2007.