VELIKA FEŠTA U SPLITU: / Hajdukovci nakon dvije i pol godine srušili Dinamo!

Nogometaši Hajduka u velikom su derbiju hrvatskog prvenstva pobijedili Dinamo. Pred oko 15.000 gledatelja na Poljudu Splićani su u 28. kolu domaćeg prvenstva slavili s 1-0.

20.3.2016.
16:50

HAJDUK - DINAMO 1-0

HAJDUK: Kalinić, Juranović, Bilij, Šimić, Milić, Jefferson, Sušić, Roguljić, Tudor, Vlašić, Velez

DINAMO: Eduardo, Stojanović, Schildenfeld, Taravel, Musa, Machado, Antolić, Šovšić, Rog, Ćorić, Henriquez

STRIJELCI: 1-0 Tudor (4)

Prekinuli su na taj način Hajdukovi nogometaši crni niz koji je trajao od rujna 2013. godine. Tada su, naime, Splićani posljednji put slavili protiv najvećeg rivala, a u sljedećih su 13 utakmica nisu uspjeli pronaći put do pobjede.

Sve do danas kada je to, zapravo, malo tko očekivao. Naime, prije samo četiri dana iste su se momčadi na istom mjestu sudarile u polufinalu Hrvatskog kupa. Dinamo je tada očitao lekciju Hajduku i pobijedio s 2-0, ali u nedjelju su na travnjaku poljudskog stadiona uloge bile zamijenjene.

TUGA U SPLITU: /

Dinamo protutnjao Poljudom i došao na korak do finala

Hajduk kao u transu

Poveo je Hajduk već u četvrtoj minutu utakmice. Briljantno je Sušić proigrao Tudora kojeg je obrana Dinama potpuno zaboravila. Mladić je izbio sam pred Eduarda i mirno ga matirao za veliko slavlje na tribinama i travnjaku.

Fran Tudor slavi pogodak u četvrtoj minuti

Nastavio je Hajduk s pritiskom i nakon gola, igrao je kao u transu i samo dvije minute kasnije došao u novu veliku priliku. Velez je pucao s ruba šesnaesterca, lopta je pogodila jednu vratnicu, plesala po crti, zakačila i drugu vratnicu i na kraju ipak završila u rukama Eduarda.

Dinamo je prvu priliku imao u 20. minuti kada je Kalinić obranio Rogov udarac iskosa s lijeve strane. Rog je bio najopasniji igrač Mamićeve momčadi, još je nekoliko puta do kraja poluvremena prijetio, ali nijednom nije bio uspješan. Kod Hajduka su pokušavali Sušić i Kalik, ali rezultat se nije mijenjao.

Greda Tudora

Na startu drugog dijela Mamić je uveo Brekala, Dinamo je zaigrao malo bolje, ali Hajduk je i dalje bio vrlo opasan. U dvije se dobre situacije našao Sušić, dok su kod gostiju glavom bezuspješno pokušavali Henriquez i Schildenfeld.

Najveću šansu u drugom poluvremenu opet su imali domaći. U 81. minuti ponovno je na sceni bio Fran Tudor, opalio je s 20-ak metara, a lopta je odsjela na gredi. Samo dvije minute kasnije Sušić je pucao iz blizine, ali pored gola. Bila je to i posljednja velika prilika, Splićani su se uspjeli obraniti i sačuvati prednost za veliku pobjedu i euforiju na Poljudu.

Hajduk je ovom pobjedom pomogao Rijeci koja sada ima samo dva boda manje od vodećeg Dinama kojem je ovo treći ovosezonski poraz u prvenstvu. Splićani na trećem mjestu imaju 50 bodova, 13 manje od Modrih. Sljedeće kolo, poslije reprezentativne stanke, Dinamu donosi domaći dvoboj protiv Osijeka, a Hajduku gostovanje kod gradskog rivala Splita.