VARAŽDIN - ISTRA 1:1: / U zanimljivom susretu viđena i neobična situacija kod prvog gola; I pogodak u 97.

Benko skrivio penal

28.11.2020.
17:28
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Varaždina i Istre 1916 su u današnjem susretu 13. kola Prve HNL u Varaždinu igrali 1:1 (0:0).

Domaći poveli iz iznimno neobične situacije

Varaždinu je poveo golom Obregona u 51. minuti, a na konačnih 1:1 poravnao je Gržan iz kaznenog udarca u sedmoj minuti nadoknade.

Domaći su poveli iz iznimno neobične situacije. Prvo se na gostujućoj polovici ozlijedio igrač Varaždina Peco koji se uhvatio za mišić, no igrači Istre nisu izbacili loptu van terena kako bi se Peci ukazala pomoć već su krenuli u napad. Vrlo brzo gosti su ostali bez lopte te je krenuo protunapad domaćih. Lopta je došla do Obregona kojega je pratio Paez, a u tom trku je branič Istre osjetio bol u mišiću pa je kolumbijski napadač pucao neometan sa 10-ak metara. Njegov udarac nije bio ni jak niti precizan, ali je vratar Istre Juric vrlo loše reagirao te je lopta prošla ispod njega u mrežu.

Osmi Varaždin i deveta Istra 1961 sada imaju po devet bodova

U posljednjim trenucima susreta vrlo je loše u svom kaznenom prostoru reagirao veteran u redovima Varaždina Benko. On je pokušao glavom izbaciti jedan ubačaj, no promašio je loptu koja ga je potom pogodila u ruku, a sudac Pajač je nakon pregledavanja snimke pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gržan.

Osmi Varaždin i deveta Istra 1961 sada imaju po devet bodova, jedan više uz utakmicu više od posljednje Lokomotive koja od 17.05 sati gostuje kod Gorice.

Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 26 bodova, no Dinamo je odigrao utakmicu manje.