LUDA NOĆ U LIGI PRVAKA: / Branitelji naslova demolirali Atletico i pokazali moć; Atalanta samljela Midtjylland

Midtjylland - Atalanta 0:4

Dvanaesta pobjeda zaredom u Ligi prvaka za Bayern. Vidi se kako Bavarci razmišljaju o suparniku, kako su razmišljali o utakmici. Coman je najbolji primjer kako Bayern pedantno i lijepo traži igrača, onog koji može odlučiti dvoboj. Coman je bio apsolutni junak dvoboja u srijedu navečer na Allianz Areni s dva gola.

PERIŠIĆ I BROZOVIĆ S INTEROM OSVOJILI BOD PROTIV BORUSSIJE: /

City uvjerljivo stigao do pobjede na otvaranju LP

Deja Vu

Kao što im se dogodilo protiv Borussije 2018. godine, madridski Atletico je protiv aktualnog osvajača Lige prvaka izgubio s 4:0 (2:0 na poluvremenu). Simeoneove trupe bile su nemoćne te su samo mogle zapljeskati izvedi Bayernove momčadi koja je ovim rezultatom napravila veliki korak prema prvom mjestu u skupini, a i poslala jasnu poruku konkurenciji kako će i ove sezone biti jaki, moćni, kako znaju igrati totalni nogomet...

Bavarci su dominirali cijeli susret i potpuno nadigrali španjolski sastav. Golove za njemački sastav zabili su Coman (28, 72), Goretzka (41) i Tolisso (66). Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico zbog ozljede, dok je Ivo Grbić, Oblakova zamjena na golu, sjedila na klupi za pričuve.

Liverpool, Atalanta i City ostvarili pobjede, Inter i Borussia Moenchengladbach odigrali 2:2

Pobjede su ostvarili i Liverpool porazivši Ajax s 1:0, Atalanta koja je u Danskoj pobijedila Midtjylland s 4:0, te Manchester City koji je uspio slomiti Porto sa 3:1.

U drugom susretu skupine B Inter i Borussia Moenchengladbach su odigrali 2:2, a sva četiri gola pala su u nastavku.

Talijani su poveli u 49. minuti golom Romela Lukakua, izjednačio je Bensebaini u 63. minuti iz kaznenog udarca, a vodstvo gostima donio je Hofmann u 84. minuti. Ipak, u posljednjim trenucima susreta Lukaku je svojim drugim golom izborio remi. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je igrao do 79. minute za Inter, dok je Marcelo Brozović ušao u igru u 80. minuti.

U skupini C Manchester City je pobijedio Porto s 3:1, nakon što su gosti vodili 1:0, dok je Olympiakos porazio Marseille sa 1:0. Susret u Pireju razriješio je pogodak Ahmeda Hassana u sudačkoj nadoknadi. Duje Ćaleta-Car je igrao za goste.

U skupini D Liverpool i Atalanta su ostvarili gostujuće pobjede. "Redsi" su slavili kod Ajaxa, dok je Atalanta porazila Midtjylland. Pitanje pobjednika u Amsterdamu riješio je autogol Tagliafica u 35. minuti.

Atalanta je u Danskoj sve riješila u prvom poluvremenu postiogavši sva tri gola, a strijelci su bili Zapata (26), Gomez (36) i Muriel (42). U nastavku se među strijelce upisao i Mirančuk (89). Mario Pašalić je ušao u igru u 68. minuti.

Utakmice odigrane u utorak

U utorak su igrani susreti prvog kola u skupinama od E do H.

U skupini E nije bilo pobjednik u prvom susretima. Chelsea i Sevilla su odigrali 0:0, a Rennes i Krasnodar 1:1. Lazio je u susretu F skupine u Rimu pobijedio Borussiju Dortmund s 3:1, dok je Club Brugge u St Peterburgu iznenadio Zenit pobijedivši sa 2:1.

U skupini G Barcelona i Juventus su očekivano startali pobjedama. Barca je na Camp Nou pobijedila Ferencvaroš sa 5:1, dok je Juventus u Kijevu porazio Dinamo s 2:0.

U skupini H Manchester United je u Parizu porazio PSG sa 2:1, dok je RB Leipzig pobijedio Istanbul Basaksehir sa 2:0.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

REZULTATI: SKUPINA A RB Salzburg - Lokomotiv Moskva 2-2 (Szoboszlai 45, Junuzović 50 / Eder 19, Lisakovich 75) Bayern Munchen - Atletico Madrid 4-0 (Coman 28, 72, Goretzka 41, Tolisso 66)

LJESTVICA: 1. Bayern 1 1 0 0 4-0 3 2. RB Salzburg 1 0 1 0 2-2 1 2. Lokomotiv 1 0 1 0 2-2 1 4. Atletico Madrid 1 0 0 1 0-4 0

SKUPINA B Real Madrid - Šahtar Donjeck 2-3 (MODRIĆ 54, Junior 59 / Tete 29, Varane 33-ag, Solomon 42) Inter - Borussia Mönchengladbach 2-2 (Lukaku 49, 90 / Bensebaini 63-11m, Hofmann 84)

LJESTVICA: 1. Šahtar 1 1 0 0 3-2 3 2. Inter 1 0 1 0 2-2 1 2. Borussia Mon. 1 0 1 0 2-2 1 4. Real Madrid 1 0 0 1 2-3 0

SKUPINA C Manchester City - Porto 3-1 (Aguero 20-11m, Gundogan 65, Torres 73 / Diaz 14) Olympiacos - Olympique Marseille 1-0 (Ahmed Hassan 90+1)

LJESTVICA: 1. Manchester City 1 1 0 0 3-1 3 2. Olympiakos 1 1 0 0 1-0 3 3. Marseille 1 0 0 1 0-1 0 3. Porto 1 0 0 1 1-3 0

SKUPINA D Ajax Amsterdam - Liverpool 0-1 (Tagliafico 35-ag) Midtjylland - Atalanta 0-4 (Zapata 26, Gomez 36, Muriel 42, Mirančuk 89)

LJESTVICA: 1. Atalanta 1 1 0 0 4-0 3 2. Liverpool 1 1 0 0 1-0 3 3. Ajax 1 0 0 1 0-1 0 3. Midtjylland 1 0 0 1 0-4 0

UTORAK: SKUPINA E Chelsea - Sevilla 0-0 Rennes - Krasnodar 1-1 (Guirassy 56-11m / Ramirez 59)

LJESTVICA: 1. Krasnodar 1 0 1 0 1-1 1 1. Rennes 1 0 1 0 1-1 1 3. Sevilla 1 0 1 0 0-0 1 3. Chelsea 1 0 1 0 0-0 1

SKUPINA F Zenit St Peterburg - Club Brugge 1-2 (Horvath 74-ag / Dennis 64, De Ketelaere 90+3) Lazio - Borussia Dortmund 3-1 (Immobile 6, Luiz Felipe 23, Akpa 76 / Haaland 71)

LJESTVICA: 1. Lazio 1 1 0 0 3-1 3 2. Club Brugge 1 1 0 0 2-1 3 3. Zenit Saint Petersburg 1 0 0 1 1-2 0 4. Borussia Dortmund 1 0 0 1 1-3 0

SKUPINA G Dinamo Kijev - Juventus 0-2 (Morata 46, 84) Barcelona - Ferencvaroš 5-1 (Messi 27-11m, Fati 42, Coutinho 52, Pedri 82, Dembele 89 / Kharatin 70-11m)

LJESTVICA: 1. Barcelona 1 1 0 0 5-1 3 2. Juventus 1 1 0 0 2-0 3 3. Dinamo Kijev 1 0 0 1 0-2 0 4. Ferencvaroš 1 0 0 1 1-5 0

SKUPINA H PSG - Manchester United 1-2 (Martial 55-ag / Fernandes 23-11m, Rashford 87) RB Leipzig - Istanbul Basaksehir 2-0 (Angelino 16, 20)

LJESTVICA: 1. RB Leipzig 1 1 0 0 2-0 3 2. Manchester United 1 1 0 0 2-1 3 3. Paris Saint-Germain 1 0 0 1 1-2 0 4. Istanbul Basaksehir 1 0 0 1 0-2 0

UŽIVO:

90' - Gotove su utakmice 1. kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D.

89' - GOOOL: Atalanta je povisila u Danskoj na 4:0. Aleksey Miranchuk je strijelac.

73' - Man City je upravo povisio na 3:1 protiv Porta. Ferran Torres primio je sjajan pas i mirno zabio uz desnu stativu suparničkog gola. OVDJE pogledajte tu situaciju.

66' - GOOOL u Munchenu. Lopta se odbila nazad, a pokupio ju je Corentin Tolisso tik izvan šestnaesterca i odmah ispalio torpedo u desne rašlje. Jan Oblak nije tu mogao ništa. OVDJE pogledajte taj pogodak.

65' - GOOOL u Manchesteru. Ilkay Gundogan je savršeno izveo slobodan udarac s ruba šesnaesterca. Zavrnuo je loptu uz lijevu stativu za vodstvo Građana od 2:1. OVDJE pogledajte gol.

63' - Idemo na kratko do Milana, tamo su gosti poravnali iz penala na 1:1.Ramy Bensebainije zabio za Nijemce rutinirano. Poslao je loptu u jednu, a golmana u drugu stranu. OVDJE pogledajte taj penal.

61' - Atletico napada u drugom dijelu.

49' - GOOOL u Milanu. Lukaku zabija za 1:0 Intera. Pogledajte OVDJE tu situaciju.

47' - Joao Felix nakon jednog ubačaja Trippiera iz prve tuče iz zabija za 1:2. No pričekajmo, VAR će se gledati. Ipak nema gola.

46' - Počela su druga poluvremena.

45' - Gotova su prva poluvremena.

42' - GOOOL: Furiozna Atalanta razvaljuje Midtjylland s 3:0 u Danskoj po kiši. Odbijanac je sad bez problema pokupio Luis Muriel i zakucao loptu u mrežu. Golman je bio potpuno nemoćan. Talijani su riješili utakmicu, kako se sad čini, već u prvom dijelu. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

41' - GOOOL: Bayern vodi s 2:0. Kingsley Coman je poslao jednu loptu koju je primio Leon Goretzka. Pucao je po golu, lopta je promijenila smjer i inače sjajni slovenski golman Atletico Madrida Jan Oblak je ostao nemoćan. OVDJE pogledajte pogodak.

35' - Idemo u Amsterdam gdje je Liverpool protiv Ajaxa poveo s 1:0. Nicolas Tagliafico je zabio nesretni auto-gol nakon što je skrenuo udarac koji je išao u mrežu Ajaxa. OVDJE možete vidjeti tu situaciju.

28' - GOOOL za Bayern. Bavarci vode u Munchenu protiv Atletico Madrida s 1:0. Kingsley Coman je ispratio savršen centaršut kojeg je duboko u šestnaesterac uputio Joshua Kimmich. Uputio je precizan udarac poslavši loptu unutar desne stative za slavlje Bavaraca. OVDJE pogledajte taj pogodak.

21' - GOOOL: City izjednačava na 1:1. Sergio Aguero je lagano realizirao penal točnim udarcem u donji lijevi kut gola Portugalaca.

19' - Ostaje ista odluka i nakon što je konzultiran VAR. Bit će penal za City. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

17' - Sudac Andris Treimanis je vidio da je Pepe podmetnuo nogu u trenutku kad je išao na nju i odmah je svirao faul. Penal! Sjajnu priliku za gol sada ima Manchester City. No, pričekajmo odluku VAR-a.

15' - Vratnica za Bayern. Niklas Süle je pogodio okvir gola, tukao je lijevicom ali nije pogodio mrežu.

14' - GOOL u Manchesteru. Porto je poveo s 1:0. Marulanda Fernando Luis Diaz je završio svoju prekrasnu solo akciju sa odličnim udarcem unutar šestnaesterca. Lopta je odsjela u donji lijevi kut, a Ederson ne može baš ništa napraviti da ju zaustavi. OVDJE pogledajte gol.

12' - Bayern u prvih 12 minuta ima inicijativu, stvara pritisak odmah na polovici Španjolaca.

1' - Počele su utakmice diljem Europe.

19.41 - Sjajne vijesti dolaze i iz Milana. Na utakmici s Borussijom iz Monchengladbacha startat će Ivan Perišić dok će nažalost Marcelo Brozović dvoboj početi s klupe za pričuvne igrače.

ŠAHTAR SENZACIONALNO POBIJEDIO USRED MADRIDA: Modrić prekrasno zabio, Kraljevski klub bio na korak do velikog preokreta

19.31 - Stigli su sastavi za večerašnji dvoboj u Munchenu. Kod domaćeg Bayerna će ipak zaigrati Joshua Kimmich koji je bio pod upitnikom zbog činjenice da bi danas po drugi puta trebao postati otac. Naravno, nema Sergea Gnabryja koji je pozitivan na koronu. Kod Atletica starta udarni dvojac Suarez - Felix.

19.00 - Utakmica će se ipak igrati. Zdravstvena inspekcija donijela je odluku.

18.15 - Konačnu odluku o odgodi dvoboja Bayerna i Atletico Madrida donijet će zdravstena inspekcija. Prema onom što dolazi s društvenih mreža, za sad nema nikakvih naznaka da će se dvoboj odgoditi. No, vrijedi još pričekati...