NOĆNA MORA ZA SRBIJU: / Orlovi poveli protiv Švicaraca u 5. pa izgubili u 90. minuti, pogotke za preokret zabili Xhaka i Shaqiri

Danas Srbija i Švicarska odigrali su u Kalinjigradu zanimljivu utakmicu koja je završila 2-1

22.6.2018.
20:02

Serbia - Switzerland Live Score

Standings provided by Sofascore LiveScore

U susretu 2. kola skupine E na Svjetskom nogometnom prvenstvu Švicarska je u Kalinjingradu svladala Srbiju sa 2-1 (0-1).

Srbija je povela preko Aleksandra Mitrovića u 5. minuti, no u nastavku je Švicarska preokrenula golovima Granita Xhake u 52. i Xherdana Shaqirija u 90. minuti.

Srbija je svoj agresivan ulazak u utakmicu okrunila vodećim pogotkom Mitrovića koji je u skoku na pet metara od suparničkog gola nadvisio svog čuvara Schaera i zakucao loptu u mrežu. Ipak, u nastavku je Švicarska izgledala kao bolja momčad, Xhaka je poravnao lijepim udarcem sa 20-ak metara u 52. minuti da bi u samoj završnici u kojoj su oba sastava tražila pobjednički pogodak Shaqiri u protunapadu nakon srpskog udarca iz kuta postigao iznimno važan gol za Švicarsku.

Ranije u petak je Brazil u prvoj utakmici 2. kola ove skupine golovima Coutinha (90+1) i Neymara (90+7) u sankt Peterburgu svladao Kostariku.

Kolo prije kraja Brazil i Švicarska imaju po četiri boda, treća je Srbija s tri, dok je Kostarika otpala bez bodova.

U 3. kolu 27. lipnja igrat će Srbija - Brazil i Švicarska - Kostarika.

UŽIVO: SRBIJA - ŠVICARSKA 1-2

SRBIJA: Stojković; Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov; Matić, Milivojević; Tadić, Milinković-Savić, Kostić, Mitrović

ŠVICARSKA: Sommer; Lichtsteiner, Schar, Akanji, Rodriguez; Behrami, Xhaka; Shaqiri, Dzemaili, Zuber; Seferovic

90' GOOL! Shaqiri zabija nakon odlične kontre Švicaraca - krilo Stokea je izbio jedan na jedan sa Stojkovićem i poentirao za 2-1!

86' Embolov udarac je blokiran, ali nastavlja se švicarski napad.

84' Slobodan udarac za Švicarsku iz opasne pozicije! Udarac Rodrigueza od slobodnog zida odbija se u korner.

52' GOOOL! Granit Xhaka topovskim udarcem izjednačava na 1-1! Lopta se odbila do vrha šesnaesterca, a Stojković nema nikakve šanse protiv gromovitog udarca veznjaka Arsenala.

50' Švicarska je uzela loptu, ali Srbija se čvrsto brani.

45+2 Kraj prvog poluvremena! Srbija vodi 1-0 ranim pogotkom Mitrovića.

45+1' Tadić je opalio volej van šesnaesterca, lopta ide preko Sommerovih vratiju.

43' Šansa za Srbiju - Tadić izvodi korner, a nakon odbijanca Tošić ne uspijeva postići pogodak.

37' Udarac Tadića, nakon što se lopta odbila nakon slobodnog udarca Kolarova. Sommer hvata loptu bez problema.

31' Schar prijeti iz kornera, ali njegov udarac glavom ide iznad gola.

30' Velika šansa za Švicarsku! Zuber šalje loptu za Dzemailija, ali Stojković sjajno brani, ostaje 1-1.

26' Skok Akanjija nakon kornera Rodrigueza, lopta ide pored gola.

16' Udarac Milinković-Savića, pored švicarskog gola.

5' GOOOL - Srbija vodi 1-0, centaršut Dušana Tadića u gol pretvara Aleksandar Mitrović!

5' Šansa za Srbiju, udarac Mitrovića, ali Sommer brani!

4' Prvi udarac na utakmici, Granit Xhaka šutira preko vratiju!

1' Počela je utakmica!