DINAMO SLAVIO NA PARKU MLADEŽI: / Slavlje prvaka golom o kojem će se pričati

U posljednjem dvoboju 15. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Dinama pobijedili RNK Split s minimalnih 1-0 i tako ostali na šest bodova zaostatka za vodećom Rijekom.

6.11.2016.
18:46

Jedini pogodak na utakmici postigao je u 17. minuti Petar Stojanović i to ubačajem iskosa s desne strane koji je prevario vratara domaćih Tomislava Duku. Ovo je četvrta uzastopna gostujuća pobjeda Dinama s rezultatom 1-0.

Na ljestvici vodi Rijeka s 41 bodom, Dinamo ima 36, a Split je ostao zadnji sa sedam osvojenih bodova.

Rezultati nedjeljnih utakmica 15. kola:

Istra 1961 - Cibalia 3-2

RNK Split- Dinamo 0-1

Ljestvica:

1. Rijeka 15 13 2 0 33 7 41 2. Dinamo 15 11 2 2 24 10 35 3. Osijek 15 9 3 3 20 12 30 4. Hajduk 15 8 4 3 27 14 28 5. Inter 15 3 6 6 13 20 15 6. Lokomotiva 15 4 2 9 16 20 14 7. Istra 1961 15 3 5 7 16 23 14 8. Slaven Belupo 15 3 5 7 13 21 14 9. Cibalia 15 1 5 9 12 32 8 10. Split 15 1 4 10 6 21 7

SPLIT – DINAMO 0-1

SPLIT: Duka; Vasilj, Mikulić, Dupovac, Maglica; Pešić, Čvedukas, Boljat, Špehar, Pavlovski; Ugrina

DINAMO: Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Matel - Pavičić, Jonas, Soudani, Ćorić, Fernandes - Henriquez

90+2. minuta: KRAJ UTAKMICE! Dinamo je pobijedio 1-0. Nogometaši Dinama slavili su minimalnu 1-0 pobjedu na gostovanju kod Splita u utakmici 15. kola hrvatskog prvenstva. Jedini pogodak na utakmici s(p)retno je u 17. minuti zabio Stojanović koji je (vjerojatnije) ubacivao nego ciljao gol Duke.

90. minuta: Igrat će se još dvije minute.

Zanimljiva izmjena kod Dinama. Fiolić koji je ušao umjesto Soudanija sada izlazi.

86. minuta: Jak pljusak spustio se na Park mladeži. I dalje na semaforu onaj rezultat iz 17. minute kad je Stojanović s(p)retno pogodio za Dinamovo vodstvo od 1-0.

79. minuta: Vasilj sad puca iskosa s lijeve strane. Lopta je imala neugodnu putanju, ali i otišla iznad vratnice.

75. minuta: Teško je u drugom poluvremenu izdvojiti neke konkretnije situacije u završnicama akcija. Dinamo kontrolira igru, ali imao je prije koju minuti i Split polupriliku iz koje se moglo i više izvući od samo kornera. Igra se smirila.

Dinamov trener Ivajlo Petev vadi Ćorića iz igre i uvodi Machada.

65. minuta: Mirniji nastavak utakmice. Izglednih prilika i dalje nema.

58. minuta: Malo se zagužvalo pred vratima Splita, ali Duka je bio siguran. Pucao je Pavičić s vrha kaznenog prostora, lopta nekog dodirnula i promijenila smjer, no vratar domaće momčadi bio je siguran, kao i na naknadni pokušaj Henriqueza.

55. minuta: Prvih deset minuta nastavka igre ne donose uzbuđenja. Jedino što odjekuje su uvredljive pjesme gostujućih navijača.

46. mintua: ZAPOČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+1 minuta: KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Na tradicionalno neugodnom gostovanju Dinamova momčad poluvrijeme je dočekala s prednošću od 1-0. Jedini strijelac (sretnog) gola na utakmici bio je Petar Stojanović u 17. minuti. Ukupno je hrvatski prvak imao osam udaraca prema golu domaćina (dva u okvir), dok domaćin na prvi šut još uvijek čeka. Posjed lopte 68-32 u korist Dinama.

45. minuta: Igrat će se još minuta sudačke nadoknade vremena.

42. minuta: Strijelac Stojanović u novom pokušaju - visoko preko gola.

37. minuta: Dvije prilike za Dinamo. Prvo je blokiran bio Fiolić koji je u igru ušao kao zamjena za (u ovoj utakmici) kapetana Soudanija, a potom je Pavičić okušao udarac s 20-ak metara. Ostaje 1-0 za hrvatske prvake.

29. minuta: Nova velika prilika za Dinamo. Fernandes je vodio loptu i pričekao Ćorića koji u naletu s vrha šesnaesterca, malo s desne strane, silovito udara. Lopta prolazi pokraj gola.

25. minuta: Osim uvodne akcije, malo ili ništa vidjelo smo dosad od domaćina. Dinamo kontrolira utakmicu.

16. minuta: GOOOOOOL! Dinamo vodi 1-0, ali na kakav način! Sigali je poslao loptu na desnu stranu, a ondje je primao Stojanović koji (vjerojatno) ubacuje u kazneni prostor domaćina. Ipak, ono što je trebalo biti ubačaj pretvorilo se u sjajan pogodak nakon što je lopta odsjela u gornjem bližem kutu. Centaršut ili ciljanje, manje je važno strijelca Stojanovića i za sastav Dinama koji ima uvodno vodstvo na utakmici.

14. minuta: Dinamo je momčad koja u ovim trenucima ima inicijativu na travnjaku, ipak, konkretno to sve malo znači.

8. minuta: Zasad po prijetnja sa svake strane, rezultat i dalje 0-0

4. minuta: Dinamo je uzvratio preko Matela, ali lopta leti iznad Dukine grede.

1. minuta - Utakmica je započela!

I to kako, velikom šansom domaćina. Čvedukas je pucao malo unutar šesnaesterca, no njegov udarac je blokiran.

Želi li zadržati priključak za vodećom Rijekom, Dinamo će u ovoj utakmici morati stići do tri boda. Jednako su oni važni i Splitu za bijeg sa samog dna ljestvice hrvatskog nogometnog prvenstva.