LUDNICA DILJEM EUROPE: / Atletico opet uništio Bayern, Celtic šokirao Guardiolu, Barcelona se spasila u Njemačkoj

U najzanimljivijim dvobojima 2.

28.9.2016.
22:45
AFP, PIERRE-PHILIPPE MARCOU

U skupini A pobjede su ubilježili favoriti Arsenal i PSG. Parižani su na gostovanju kod Ludogoreca gubili s 0-1, ali su uspjeli preokrenuti i doći do pobjede pogocima Matuidija i Cavanija. Arsenal je u Londonu lako svladao Basel s 2-0 pogocima Walcotta.

U skupini B Napoli je na svom stadionu 'demolirao' Benficu s 4-2, s time da su Talijani vodili s 4-0, a onda se opustili u završnici. Marko Rog i Ivan Strinić nisu bili u kadru Napolija za ovu utakmicu. U Istanbulu su Besiktas i Dinamo Kijev odigrali 1-1, a hrvatski reprezentativac Domagoj Vida je odigrao cijelu utakmicu za Ukrajince.

MAJSTORIJA DO MAJSTORIJE: /

O Cigano skinuo paučinu s Dinamova gola, Dembele škaricama bacio Pepa u očaj

Ljepotica kola odigrana je u skupini C u Glasgowu gdje su gledatelji vidjeli čak šest golova. Manchester City je bio veliki favorit protiv Celtica, no Škoti su čak triput vodili i zaslužili su veliki bod protiv Guardioline momčadi. Naš Jozo Šimunović je ostao na klupi Celtica.

Barcelona je bez Lionela Messija preokretom slavila u Mönchengladbachu s 2-1 nakon što je gubili do 64. minute. U 34. je za Nijemce zabio Thorgan Hazard, a u drugom dijelu su Arda Turan i Pique donijeli pobjedu Kataloncima. Ivan Rakitić je kod Barcelone igrao do 60.minute, a zamijenio ga je upravo strijelac Turan.

U skupini D Atletico je u Madridu slavio protiv minhenskog Bayerna s 1-0. Domaćini su u odličnoj utakmici poveli golom Carrasca u 35. minuti, a u 84. je Griezmann iz kaznenog udarca pogodio gredu. Šime Vrsaljko je bio na klupi Atletica. Ruski Rostov je došao do povijesnog prvog boda u Ligi prvaka, odigravši kod kuće 2-2 s PSV-om, koji iznenađujuće vodi u ovoj grupi s 4 boda.

Skupina A

Arsenal - Basel 2-0 (Walcott 7, 26)

Ludogorec - PSG 1-3 (Natanael 16/ Matuidi 41, Cavani 56, 60)

1. Paris St Germain 2 1 1 0 4 2 4 2. Arsenal 2 1 1 0 3 1 4 3. Ludogorec 2 0 1 1 2 4 1 4. FC Basel 2 0 1 1 1 3 1

Skupina B

Bešiktaš - Dinamo Kijev 1-1 (Quaresma 29 / Cigankov 65)

Napoli - Benfica 4-2 (Hamšik 20, Mertens 51, 58, Milik 54 - 11m/ Guedes 71, Salvio 86)

1. SSC Napoli 2 2 0 0 6:3 6 2. Bešiktas Istanbul 2 0 2 0 2:2 2 3. Dinamo Kijev 2 0 1 1 2:3 1 4. Benfica Lisabon 2 0 1 1 3:5 1

Skupina C

Celtic - Manchester City 3-3 (Dembele 3, 47, Sterling 20-ag / Fernandinho 12, Sterling 28, Nolito 55)

Borussia Moenchengladbach - Barcelona 1-2 (T. Hazard 34 / Arda Turan 65, Pique 74)

1 Barcelona 2 2 0 0 9 1 6 2 Manchester City 2 1 1 0 7 3 4 3 Celtic 2 0 1 1 3 10 1 4 Borussia Mönchengladbach 2 0 0 2 1 6 0

Skupina D

Atletico Madrid - Bayern 1-0 (Carrasco 35)

Rostov - PSV 2-2 (Poloz 9, 38 / Proepper 14, de Jong 45)

1. PSV Eindhoven 2 1 1 0 3:2 4 2. Bayern München 2 1 0 1 5:1 3 3. Atletico Madrid 2 1 0 1 1:1 3 4. FK Rostov 2 0 1 1 2:7 1

UŽIVO:

90+5' - KRAJ UTAKMICE, ATLETICO JE POBIJEDIO S 1-0.

90+2' - Izašao je Griezmann, a posljednje će tri minute igrati Partey.

90+1' - Gameiro je pucao iskosa s desne strane i pogodio vanjski dio mreže.

89' - Robben je pucao glavom nakon nabacivanja Alabe, ali otišla je lopta visoko preko gola.

84' - Griezmann je s bijele točke pogodio gredu!

83' - JEDANAESTERAC ZA ATLETICO! Vidal je srušio Filipea u kaznenom prostoru.

81' - Robben je opalio s ruba šesnaesterca, lopta je otišla blizu vratnice.

80' - Filipe je pucao s 20-ak metara, ali nije to bio težak zadatak za Neuera.

79' - Druga izmjena u Atleticu: izašao je Torres, a na terenu je Gaitan.

77' - Nevidljivi Lewandowski je konačno bio u dobroj prilici. Pucao je glavom s desetak metara, a lopta je završila koji centimetar od vratnice.

75' - Griezmann je pucao glavom preko gola nakon lijepog prodora i dodavanja Torresa.

71' - Gameiro ulazi u igru kod Atletica, izlazi strijelac Carrasco.

67' - Ponovno je pucao Carrasco s 20 metara, ali ovaj put je Neuer uspio obraniti.

63' - Novu izmjenu radi Ancelotti: uveo je Hummelsa umjesto Boatenga.

61' - Saul je opalio iz daljine, ali otišla je lopta pored vratnice.

59' - Zamjena u Bayernu: Robbenje na terenu, a izašao je Müller.

56' - Alaba je pokušao, ali Oblak je uspio odbiti loptu.

50' - Müller je pucao glavom nakon kornera, lopta je otišla pokraj gola.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, ATLETICO VODI 1-0.

43' - Lewandowski je pokušao pucati posve iskosa, ali dokopao se lopte Oblak.

38' - Velika prilika za Bayern. Posve neočekivano se lopte dokopao Ribery i pucao s osam metara, ali otišla je lopte koji centimetar od vratnice.

35' - Carrasco je sjajno potegnuo s 18 metara, a lopta je od vratnice završila iza Neuerovih leđa.

35' - GOOOOOOOL! ATLETICO VODI S 1-0.

34' - Još jedan pokušaj Torresa, iskosa s lijeve strane je pogodio vanjski dio mreže.

28' - Lewandowski je pucao glavom nakon dodavanja Lahma, ali bio je to lak plijen za Oblaka.

25' - Netipično za Atleticove utakmice, igra se vrlo otvoreno. Odličan dvoboj u Madridu.

22' - Velika prilika za Atletico. Torres je s tri metra glavom poslao loptu u vratnicu, a njegov je novi pokušaj obranio Neuer.

19' - Sjajna prilika za domaće. Carrasco je pucao s 13, 14 metara, ali Neuer je to uspio zaustaviti.

15' - Saul je zaustavio Vidala u opasnom prodoru i dobio žuti karton.

13' - Velika šansa za Bayern. Thiago je izvrsno proigrao Müllera, ali njegov udarac iz neposredne blizine je sjajno obranio Oblak.

12' - Najbolja situacija dosad. Torres se sjurio sam iskosa s desne strane, ali u posljednji trernutag ga je blokirala obrana Bavaraca.

5' - Saul je imao šansu za šut s 18 metara, ali oklijevao je, pa izgubio je loptu i napravio prekršaj u napadu.

0' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Prošle je sezone Atletico izbacio Bavarce u polufinalu. U Madridu je bilo 1-0 za Simeoneovu momčad, a u uzvratu je Bayern slavio s nedovoljnih 2-1.

0' - Još je koja sekunda ostala do početka utakmice na Vicente Calderonu.