SPEKTAKULARNA NOGOMETNA VEČER: / Težak debakl Chelseaja, Barçi i Juveu samo po bod, branič PSG-a za povijest

Nogometaši Rome deklasirali su Chelsea s 3-0 u četvrtom kolu Lige prvaka. Juventus je osvojio samo bod na gostovanju kod Olympiacosa (0-0), baš kao i Juventus u Lisabonu protiv Sportinga (1-1).

OLYMPIAKOS - BARCELONA 0-0

PSG je u Parizu deklasirao Anderlecht s 5-0, dok je Bayern u Glasgowu pobijedio Celtic s 2-1. PSG je tako upisao četvrtu pobjedu uz razliku pogodaka 17-0. Pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno. Nepoznanica je bila tek koliko će pogodaka PSG zabiti. Na koncu su Parižani zabili pet golova, a strijelci su bili Marco Veratti (30), Neymar (45+3) i Layvin Kurzawa (52, 73, 78). Ovaj potonji je postao prvi obrambeni igrač u povijesti Lige prvaka koji je upisao hat-trick.

U drugom susretu bilo je daleko neizvjesnije. Celtic se dobro držao, ali je pobjeda ipak pripala njemačkom prvaku. Kingsley Coman je u 22. minuti doveo Bavarce u vodstvo nakon pogreške domaće obrane, a izjednačio je Calum McGregor u 74. minuti. Samo tri minute kasnije Javi Martinez je vratio Bayern u vodstvo. Bivši dinamovac Jozo Šimunović nije nastupio za Celtic koji je slavio u samo jednoj od zadnjih devet domaćih utakmica u LP.

Nakon četiri kola na ljestvici vodi francuski prvak s 12 bodova ispred Bayerna (9), Celtica (3) i Anderlechta (0).

Svilar od junaka do tragičara

U skupini A Manchester United je pobijedio Benficu s 2-0 i tako načinio veliki korak prema osmini finala. Domaćin je mogao do vodstva u 15. minuti, no Anthony Martial nije realizirao kazneni udarac, Mile Svilar je sjajnom reakcijom zaustavio njegov udarac. Svilar, koji je u prošlom kolu postao najmlađi vratar u povijesti Lige prvaka s 18 godina, jednim mjesecom i 22 dana sada je postao i najmlađi golman koji je u ovom natjecanju obranio penal.

Crveni vragovi su u posljednjim trenucima prvog dijela ipak stigli do vodstva. Nemanja Matić je pucao s 25 metara, lopta je pogodila vratnicu i od Svilarovih leđa završila u mreži. Postao je tako Svilar i najmlađi igrač u povijesti Lige prvaka koji je zabio autogol. Daley Blind je u 80. minuti razriješio dvojbe oko pitanja pobjednika realiziravši kazneni udarac za 2-0. Manchester je ovom pobjedom produžio niz bez europskog poraza na Old Traffordu na 20 utakmica.

U drugom susretu CSKA je na gostovanju pobijedio Basel s 2-1 vrativši se u život. Domaćin je poveo u 32. minuti golom Luce Zuffija, izjednačio je Alan Dzagojev u 65. minuti, a potpuni preokret dogodio se u 79. minuti kada je Pontus Wernbloom doveo Ruse u vodstvo.

Na ljestvici vodi Manchester United s 12 bodova, ispred Basela (6), moskovskog CSKA (6) i Benfice koja je na začelju bez bodova.

Novi kiks Atletica

U skupini C Roma je u Rimu odigrala sjajno pobijedivši Chelsea s 3-0. Roma je povela golom Stephana el Shaarawyja već u 39. sekundi utakmice. Bio je to jedan od najbržih golova u elitnom natjecanju Starog kontinenta, ali daleko od rekorda Nizozemca Roya Makaaya koji je zabio nakon samo 10.02 sekunde za Bayern u utakmici osmine finala protiv Real Madrida igrane 2007. godine.

El Shaarawy je zabio i za 2-0 u 36. minuti, iskoristivši pogrešku svog bivšeg suigrača Antonija Rüdigera, a kada je Diego Perotti zabio za 3-0 u 63. minuti, pitanje pobjednika je bilo razriješeno.

U drugom susretu Qarabag je priredio još jedno iznenađenje, odigravši u Madridu protiv Atletica 1-1, nakon što su ove momčadi u prošlom kolu odigrale 0-0. Gosti su šokirali navijače Atletica u 40. minuti kada je Michel zabio nakon ubačaja iz kornera. Izjednačio je Thomas Partey u 56. minuti fantastičnim udarcem s više od 25 metara. Samo tri minute kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Henrique, ali Atletico to nije iskoristio. Šime Vrsaljko nije nastupio za domaći sastav.

U skupini C nakon četiri kola vodi Roma (8) ispred Chelseaja (7), Atletico Madrida (3) i Qarabaga (2).

Rakitić ušao s klupe, Mandžukiću 90 minuta

U skupini D obje utakmice su završile bez pobjednika. Olympiakos i Barcelona su odigrali 0-0, a Sporting i Juventus 1-1.

Barça je u Pireju dominirala, ali nije uspjela slomiti grčki zid. Ivan Rakitić je za Barcelonu igrao od 62. minute. Zanimljivo, Olympiakos je od 15 domaćih utakmica protiv španjolskih klubova samo dva puta poražen.

U drugom susretu također nije bilo pobjednika. Sporting je u Lisabonu poveo u 20. minuti golom Brune Cesara, a izjednačio je Gonzalo Higuain u 79. minuti. Sjajni argentinski napadač se mogao upisati među strijelce i u 69. minuti, no Rui Patricio je sjajno reagirao. Mario Mandžukić je igrao cijeli susret.

Na ljestvici vodi Barcelona s 10 bodova ispred Juventusa (7), Sportinga (4) i Olympiakosa (1).

UŽIVO:

90' - ZAVRŠENE SU SVE UTAKMICE.

90' - Kraj je u Pireju, Barcelona je odigrala samo 0-0 protiv Olympiacosa. Za Katalonce je Rakitić igrao od 62. minute.

88' - Crveni karton je u dresu Atletica dobio Stefan Savić.

84' - Vratimo se malo Kurzawi. Postao je prvi obrambeni nogometaš u povijesti koji je upisao hat-trick.

82' - Blindu je, inače, večerašnji gol prvi u karijeri u europskim kupovima.

81' - Do danas Kurzawa nikad nije zabio više od jednog gola u istoj utakmici, a sada je upisao hat-trick. Prije njega je samo Ibrahimović postigao hat-trick za PSG u Ligi prvaka.

80' - GOOOOOL! Nevjerojatno, Kurzawa je postigao i treći gol za PSG koji vodi s 5-0 protiv Anderlechta.

79' - GOOOOOL! Juventus je napokon stigao do izjednačenja u Lisabonu zahvaljujući Higuainu.

79' - GOOOOOL! CSKA vodi s 2-1 u Baselu, zabio je Wernbloom.

78' - GOOOOOL! Manchester United je poveo s 2-0, Svilar ovaj put nije uspio obraniti penal, precizan je bio Blind.

77' - PSG-ov Kurzawa je prvi put u karijeri postigao dva gola u jednoj utakmici, računajući sva natjecanja.

77' - GOOOOOL! Kratko je trajala radost u Glasgowu. Bayern opet vodi, pogodak je postigao Javi Martinez.

74' - GOOOOOL! Celtic je izjednačio protiv Bayerna pogotkom McGregora.

72' - GOOOOOL! PSG je zabio i četvrti gol, opet je strijelac Kurzawa.

69' - Perotti je, pak, drugi Argentinac koji je zabio za Romu u Ligi prvaka. Prvi je bio legendarni Gabriel Batistuta.

68' - Partey je prvi afrički nogometaš koji je zabio za Atletico u Ligi prvaka.

67' - Chelsea je u dvije ovosezonske utakmice protiv Rome primio isti broj golova kao u osam prethodnih u Ligi prvaka.

65' - GOOOOOL! Dzagojev je donio izjednačenje CSKA-u u Baselu.

63' - GOOOOOL! Chelsea je na teškim mukama na Olimpicu. Roma je pogotkom Perottija povela s 3-0.

59' - Novi šok za Qarabag, samo tri minute nakon primljenog gola isključen je Henrique zbog prekršaja na Godinu.

56' - GOOOOOL! Atletico je uspio izjednačiti protiv Qarabaga, zabio je Partey.

52' - GOOOOOL! Parižani uništavaju Anderlecht, već je 3-0, strijelac je Kurzawa.

48' - Juventus je odlučno krenuo u nastavak, Mandžukić je pucao glavom, ali je njegov udarac obranio Patricio.

46' - POČELA SU DRUGA POLUVREMENA.

45' - ZAVRŠENA SU PRVA POLUVREMENA.

45' - Neymaru je ovo 25. gol u Ligi prvaka, od Brazilaca su ispred njega samo Rivaldo (27) i Kaka (30).

45+4' - GOOOOOL! PSG vodi s 2-0 protiv Anderlechta, ovaj je put strijelac Neymar.

45' - GOOOOOL! Manchester United je ipak uspio povesti protiv Benfice. Svilar je prije nekoliko minuta bio junak kad je obranio penal, ali sada je zabio autogol. Lopta se nesretno odbila od njega.

41' - Qarabag je prvi put u klupskoj povijesti postigao gol na gostovanju u Ligi prvaka.

40' - GOOOOOL! Šok u Madridu! Qarabag je poveo protiv Atletica pogotkom Michela.

38' - El Shaarawy je prvi put u karijeri postigao dva gola u jednoj utakmici Lige prvaka.

36' - GOOOOOL! Chelsea je u velikim problemima, Roma vodi s 2-0, a strijelac je ponovno El Shaarawy.

33' - Bayernovom strijelcu Comanu je asistirao vratar Ulreich, prvi je njemački golman kojem je uspjelo takvo što u Ligi prvaka.

32' - GOOOOOL! Zuffi je zabio za Basel koji je došao u vodstvo protiv CSKA-a.

30' - GOOOOL! PSG je poveo protiv Anderlechta, zabio je Verratti.

22' - GOOOOOL! Bayern vodi na gostovanju kod Celtica pogotkom Comana.

20' - GOOOOL! Sporting je poveo protiv Juventusa, strijelac je Bruno Cesar.

17' - Martialu je ovo prvi promašeni jedanaesterac otkad je došao u United.

15' - Mladi Svilar (18) je obranio kazneni udarac Martialu koji je prije toga i izborio penal briljantnim prodorom.

14' - Jedanaesterac za Manchester United protiv Benfice.

6' - Chelsea je primio gol u prvoj minuti prvi put nakon prosinca 2013. godine.

2' - Najbrži je to gol ove sezone u Ligi prvaka, El Shaarawyju su trebale samo 38 sekundi.

1' - GOOOOOL! Nismo trebali dugo čekati na prvi gol, Roma je povela protiv Chelseaja, strijelac je u prvoj minuti El Shaarawy.

1' - POČINJU UTAKMICE DILJEM EUROPE!

0' - Cesc Fabregas večeras postaje peti najmlađi igrač u povijesti koji je odigrao 100 utakmica u Ligi prvaka. Mlađi su od njega do stotke došli samo Messi, Raul, Casillas i Cristiano Ronaldo.

0' - Ni Šime Vrsaljko nije u početnoj postavi Atletica koji dočekuje Qarabag.

0' - Mario Mandžukić večeras će upisati jubilarni 100. nastup u dresu Juventusa.

0' - Ivan Rakitić večeras nije u početnoj postavi Barcelone, u veznoj liniji su Sergi Roberto, Busquets i Paulinho.