KATASTROFA RIJEKE U KRANJČEVIĆEVOJ: / Senzacionalni Rudeš u utakmici sa šest golova srušio aktualne prvake

Veliko slavlje za domaćine i šok za Rijeku koja se porazom vjerojatno oprašta od borbe za naslov prvaka

13.4.2018.
19:45
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Rudeša u 29. kolu Prve HNL senzacionalno su na stadionu u Kranjčevićevoj pred oko 500-tinjak gledatelja svladali aktualnog prvaka Rijeku 4-2 (2-1). Bezidejni gosti šokirani su odmah na početku golovima Borevkovića (2) i Kamenara (4) za brzu prednost Rudeša.

GOLIJADA U ZAGREBU: Rudeš fenomenalnom predstavom iznenadio Rijeku

Heber izjednačuje u 34. minuti i s tim se rezultatom otišlo na odmor. I kada se očekivao potpuni preokret, opet - šok! Budimir zabija za 3-1 u 49. minuti. Pavičić smanjuje 12 minuta poslije, ali samo pet minuta kasnije Budimir je izborio te realizirao kazneni udarac za veliko slavlje domaćina. Zbog prekršaja Dario Župarić je tu dobio drugi žut te je momčad Matjaža Keka do kraja utakmice bila bez jednog igrača. I Rudeš je završio utakmicu s desetoricom jer je u 87. minuti isključen Markus Pavić.

RIJECI JE PRVO PONIŠTEN PA PRIZNAT GOL: Nakon ove odluke suca nikome nije bilo jasno što se događa

Rijeka ovim porazom ostaje treća, ali s devet bodova manje od prvog Dinama i bodom manje od drugoplasiranog Hajduka koji svoje utakmice 29. kola igraju za vikend. Rudeš je pobjedom došao na osmo mjesto, a bio je posljednji.

Tijek susreta

Rudeš - Rijeka 4-2

RUDEŠ: Condrić - Mesarić, Pavić, Borevković, Grujević, Lulić, Kamenar, Segado, Galilea, Gazli, Budimir

RIJEKA: Sluga - Zuta, Župarić, Pereira, Leovac, Capan, Grahovac, Acosty, Čolak, Pavičić, Heber

90+3' Kraj!

87' Markus Pavić ide van, drugi žuti karton zbog faula na Gorgonu. Rudeš je također bez jednog igrača u polju

80' Sve je izvjesnije kako Rijeku čeka iznenađujući poraz. Teško je bez jednog igrača protiv raspoloženih Zagrepčana

66' Budimir zabija! 4-2 za domaćina! Kakva utakmica u Kranjčevićevoj

64' Penal za Rudeš! Budimir je izborio kazneni udarac nakog guranja Župarića koji je isključen nakon drugog žutog

60' GOOOOL! Rijeka se vraća u igru! Strijelac je Pavičić lijepim udarcem

55' Acosty puca iznad gola. Rijeka prijeti, ali senzacionalni Rudeš ima dva gola prednosti

49' Domaćini povećavaju rezultat na 3-1! Opet imaju dva gola prednosti...Budimir je strijelac

47' Prilika za Rijeku, ali lopta je otišla pored gola

46' Počeo je drugi dio.

45' Kraj prvog poluvremena.

34' GOOOOL! Gosti smanjuju rezultat. Strijelac je Heber u jednoj zbunjujućoj situaciji. Acosty je asistirao, Brazilac fino pogodio petom, no pomoćnik je dignuo zastavicu jer se Capan nalazio u zaleđu i pokazao je namjeru da igra loptom. Ipak, iako je poništio zgoditak, nakon dužeg razmišljanja sudac Dario Bel iz Osijeka je pokazao na centar. Rijeka smanjuje na 2-1

30' Prva zamjena već u prvom poluvremenu. Umjesto Leovca ušao je Puljić. Kek radi neke rošade u momčadi jer umjesto lijevog beka uvodi napadača

24' Velika prilika za Rijeku. Heber je pucao, ali bio je neprecizan s pet metara nakon dodavanja Acostyja

15' Stvarno dobro izgledaju Zagrepčani na terenu, Riječani još nisu stvorili ozbiljniju priliku

5' GOOOOL! 2-0 za Rudeš. Posljednja momčad lige vodi protiv aktualnog prvaka 2-0. Strijelac je Kamenar nakon lijepog solo prodora. Golove Rudeša možete vidjeti OVDJE.

2' Već su u drugoj minuti poveli domaćini golom stopera Borevkovića nakon ubačaja Lulića iz slobodnog udarca. Lijepo je pogodio glavom za 1-0

1' Počela je utakmica