REAL MADRID – LEVANTE 1-2: / Prvak Europe u potpunom rasulu, Madrid potonuo na Bernabeu i dostigao negativni rekord

Real Madrid je doživio treći uzastopni poraz po prvi puta u devet godina

20.10.2018.
14:50

Nogometaši Real Madrida doživjeli su i četvrti poraz u zadnjih pet utakmica izgubivši na Bernabeu u 9. kolu Primere od Levantea s 1-2, a pritom je ova momčad Reala ušla u povijest kao najneefikasnija ikad jer su bili čak osam sati bez postignutog gola.

"Kraljevski klub" je u velikoj krizi, a susret u subotu je vjerojatno zapečatila sudbinu njegova trenera Julena Lopeteguija.

Utakmica na Bernabeu započela je šokantno jer je Levante nakon samo 13 minuta vodio s 2-0 golovima Moralesa (7) i Martija (13pen), a oba gola postignuta su zahvaljujući ogromnim pogreškama braniča Reala Varanea. Trener Lopetegui je u drugom dijelu ubacio Balea i Benzemu, no vratar Levantea Olazabal je činio čuda. Ipak, niti Olazabal u 72. minuti nije mogao zaustaviti šut Marcela, i to njegovom slabijom desnom nogom, pa je Real smanjio, ali i postigao gol nakon čak 481 minute ili osam sati i jednu minutu "suše", što je novi negativni rekord u 116 godina postojanja kluba.

Real nije zabio u utakmicama protiv Seville (0-3),Atletica (0-0), CSKA Moskve (0-1), Alavesa (0-1) i 72 minute protiv Levantea. Dokraja je trajala prava opsada gola gostiju iz Valencije, no Real nije uspio postići drugi gol i izjednačiti. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i imao nekoliko šuteva prema golu.

Vodi Alaves s 17 bodova ispred Seville (16), Real je tek peti s 14 bodova, a Levante je sada sedmi s 13 bodova.

UŽIVO: Real Madrid - Levante 1-2

Real Madrid: Courtois; Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Modric; Lucas, Isco, Asensio; Mariano.

Levante: Oier, Garcia, Pier, Roger, Bardhi, Morales, Postigo, Rochhina, Cabaco, Jason, Campana

90+4' - Kraj utakmice na Bernabeu!

91' - Igrat će se još četiri minute.

72' - GOOOOOL! Real je poslao još jednu loptu u kazneni prostor, ona se odbija do Marcela, a Brazilac desnom nogom zabija za 1-2!

66' - Još jedna sjajna obrana Oriera, nakon odličnog slobodnog udarca Balea!

62' - Šut Garetha Balea, ali sjajno brani Oier.

46' - U igru je ušao Gareth Bale umjesto Madridovog desnog stopera, Alvara Odriozole.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

45+2' - Kraj prvog poluvremena na Bernabeu!

44' - Levante postiže pogodak za 3-0 nakon sjajne kontre, ali sudac pokazuje na zaleđe, ostaje 2-0!

34' - Velika šansa za Real - Mariano gađa gredu!

13' - GOOOOL! VAR je potvrdio kazneni udarac za goste i Marti Roger dovodi Levante do prednosti od dva pogotka!

7'- GOOOOL! Jedna duga lopta je presjekla Realovu obranu, a Morales je rutinski prebacio Courtoisa i zabio za 1-0!