MORATA U POSLJEDNJIM MINUTAMA DONIO BODOVE: / Los Blancosi s Kovačićem teškom mukom slavili protiv Athletica

U posljednjoj utakmici 9. kola Primere između Real Madrida i Athletic Bilbaoa, Madriđani su u nedjelju navečer na svom Santiago Bernabeu teškom mukom slavili s 2-1.

23.10.2016.
21:58
AFP, CURTO DE LA TORRE

REAL MADRID - ATHLETIC BILBAO 2:1

REAL MADRID: Navas; Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo; Kovačić, Kroos, Isco; Bale, Ronaldo, Benzema.

ATHLETIC BILBAO: Iraizoz; Laporte, Eraso, San Jose, Williams, Lekue, Etxeita, M. Rico, Sabin, Raul Garcia, Saborit.

Strijelci: 1-0 Isco (7.), 1-1 Sabin Merino (27.), 2-1 Morata (83.)

Athletic Bilbao neugodna je i čvrsta momčad, a upravo je to i pokazla na Santiago Bernabeu na kojem je odigrala ligaški dvoboj protiv Los Blancosa u kojem su do 83. minute držali bod u svojim rukama. Ali su na kraju pokleknuli! Madridski sastav poveo je u 7. minuti. Isco je poslao jednu loptu u šesnaesterac, a dočekao ju je Karim Benzema koji je tukao i zabio nisko po sredini gola.

CIJELA ŠPANJOLSKA BRUJI O OVOJ FANTASTIČNOJ AKCIJI: Bivša zvijezda Milana zabila nevjerojatan pogodak

Ronaldo i Bale promašivali u prvom dijelu

U 8. minuti, Toni Kroos, nogometaš koji u momčadi Reala ima najviše asistencija ove sezone (5), imao je priliku promijeniti rezultat, ali nije uspio. Nijemac je išao na gol i pucao s distance nisko po sredini vrata Athletica, ali je Gorka Iraizoz bio je spreman i obranio mu pokušaj.

U 10. minuti, Ronaldo je imao odličnu priliku! Portugalac je pokazao fantastičnu tehniku, došao do šesnaesterca i opalio po vratima Athletica, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored lijeve stative. Nastavio je Real napadati svog protivnika i u 16. minuti podignuo publiku na Santiago Bernabeu na noge.

Točnije, Gareth Bale je podignuo publiku na noge. Velšanin je pratio savršen centaršut sa boka i snažno pucao glavom s otprilike 11 metara, ali je lopta prošla malo iznad prečke baskijskog gola. I onda se potvrdila ona stara da "tko ne zabije, dobije"! Bilbao je strpljivo čekao svoju priliku i dočekao ju u 27. minuti.

Sabin rastužio Santiago Bernabeu

SabinMerino naletio je na loptu unutar kaznenog prostora i svladao Navasa udarcem u donji lijevi kut njegovog gola. Pogotku je prethodila dobra akcija baskijskog sastava u kojoj su po desmoj strani izigrali domaću obranu, zakuhali situaciju u kaznenom prostoru, a na kraju lopta je došla do strijelca Merina koji je desnom nogom zabio svoj prvi pogodak za Athletic Bilbao u prvenstvu ove sezone.

Iraizoz demonstrirao vratarsko umijeće

U 45. minuti, Gorka Iraizoz ponovno je demonstrirao svoje vratarsko umijeće. Cristiano Ronaldo prošao je kroz obranu i pucao nisko po sredini gola, ali ga je golman zaustavio. U 52. minuti, Inaki Williams promašio je veliku šansu za vodstvo Athletica usred Madrida.

Benzema mogao zabiti i drugi gol

Pucao Williams je snažno unutar šesnaest metara ali nije bio precizan. Lopta je prošla malo iznad prečke. Real je uzvratio u 61. minuti sjajnom prilikom koju je propustio francuski napadač Benzema. Francuz je pokušao zabiti glavom, ciljao je lijevu stranu baskijskog gola, ali nije bio precizan.

Kovačić imao dva pokušaja na utakmici

U 72. minuti, Kovačić sebe gura u priliku. Hrvat je pucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice. Pet minuta poslije, Bale je primio jedan dugi pas i pucao na gol, ali je lopta otišla kraj desne stative.

U 81. minuti, Real je brzom tranzicijom gurnuo Kovačića u šansu. Vatreni je pokušao iznenaditi gostujućeg vratara Iraizoza dobrim udarcem, ali mu je nedostajalo malo preciznosti i snage u udarcu i lopta je tišla pokraj desne stative. Inače, Kovačić je bio itekako aktivan u ovoj utakmici. Nudio se suigračima, čuvao "leđa" Krossu, bilo ga je svugdje po terenu. Imao je 88 posto uspješnosti dodavanja.

Morata za pobjedu

I onda u 83. minuti, napadi Reala su se isplatili. Alvaro Morata poslao je odbijanac u gostujuću mrežu uz lijevu stativu nakon što je lopta unutar šestnaesterca dospjela do njega.

Williams promašio izglednu šansu

Četiri minute poslije, Athletic je mogao po drugi puta šokirati Santiago Bernabeu. Williams je "namirisao" jednu pogrešku Realove obrane, točnije Varanea, iz prve htio matirati Navasa, ali nije uspio.

Pobjeda je za domaćina na samom kraju mogla biti i uvjerljivija da je Cristiano Ronaldo bio prisebniji i iskoristio stopostotnu priliku, ali pucao je ravno u golmana. Vrijedi spomenuti kako je Kovačić odigrao svih 90. minuta za Real. Luka Modrić još je uvijek izvan stroja zbog ozljede.

Na ljestvici vodi Real s 21 bodom ispred Seville (20), Barcelone (19), Villareala (19) i Atletica (18).

REZULTATI 9. KOLA LA LIGE

Celta - Deportivo 4-1 Sevilla - Atlético Madrid 1-0 Villarreal - Las Palmas 2-1 Málaga - Leganés 4-0 Real Madrid - Athletic Bilbao 2-1