SPLIĆANIMA DRAMA U KRANJČEVIĆEVOJ: / Hajduk nakon ruleta jedanaesteraca izborio finale hrvatskog Kupa!

Nogometaši Hajduka izborili su finale hrvatskog Kupa nakon što su u Kranjčevićevoj bili bolji od Lokomotive poslije izvođenja jedanaesteraca. U finalu 23.

13.3.2018.
20:11
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskoga nogometnoga kupa nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili u Zagrebu Lokomotivu s 5-3 (0-0, 1-1). U regularnom dijelu i nakon produžetaka bilo je 1-1.

Hamza ekspresno izjednačio

Gol za Lokomotivu zabio je Ante Majstorović (54), dok je strijelac za Hajduk bio Hamza Barry (58). U lutriji s bijele točke za Hajduk su pogađali Caktaš, Said, Filip i Radošević, a udarac Bašića obranio je Šemper, dok su za Lokomotivu precizni bili Ivanušec i Havojić, dok su Majer i Musa promašili vrata. Cijeli rulet penala možete vidjeti OVDJE!

Hajduk dominantan u utakmici

Hajduk je tijekom cijele utakmice bio puno bolja momčad, stvarali su gosti prilike, ali su ih i promašivali. Za promašaje su kažnjeni pogotkom Majstorovića u 54. minuti, ali su Splićani uspjeli izjednačiti samo četiri minuta kasnije.

VELIKA BITKA ZA FINALE KUPA: Hajduk protiv Lokomotive na kišovitom Kranjčevićevom stadionu

Za Hajduk je to 11. finale Kupa, a imaju šest trofeja, s tim da su zadnji osvojili 2013. godine kada su u finalu slavili upravo protiv Lokomotive. Zagrebačkoj momčadi bilo je to jedino finale dosad.

Bebek nije svirao kazneni udarac za Hajduk

U 10. minuti sudac Bebek nije svirao očiti kazneni udarac nakon prekršaja Majstorovića nad Saidom, a u 17. minuti je zbog zaleđa poništen gol Caktaša. Splićani su bili puno bolja momčad u početku utakmice, a najveću priliku propustili su u 24. minuti kada branič Borja Lopez s pet metara neometan iz voleja pogađa gredu. U 40. minuti vratar Lokomotive Šemper brani udarac iz blizine Mađara Gyurcsa, a u 43. minuti Said promašuje glavom nakon ubačaja Juranovića. Bila je to i zadnja prilika u prvom dijelu u kojoj je Hajduk imao 70 posto posjeda lopte, osam udaraca prema golu, a Lokomotiva nijedan.

[VIDEO] BEBEK JE NA OVU SITUACIJU SAMO ODMAHNUO RUKOM: Hajdukovci su poludjeli, jesu li oštećeni za kazneni udarac?

Redale su se prilike Splićana

I onda, u 54. minuti Lokomotiva je kaznila promašaje Splićana i povela iz svog prvog udarca na gol. Ubačaj iz kornera dočekao je glavom Ante Majstorović i pogodio mrežu nemoćnog Letice. Gol možete vidjeti OVDJE. Hajduk je izjednačio četiri minute kasnije kada je dodavanje Gyursca lijepo primio Hamza Barry i iz blizine plasirao loptu ispod Šempera. Gol možete vidjeti OVDJE. U 72. minuti griješi vratar Šemper, no napadač Hajduka Kovačević ne pogađa praznu mrežu, da bi u 78. minuti Majstorović u zadnji trenutak blokirao udarac Saida prema praznoj mreži u zadnjoj šansi regularnog dijela.

Prilika na početku produžetaka

I produžetak je počeo velikom šansom Hajduka, a udarac Tome Bašića otišao je tik pored spoja vratnice i grede. U dodatnom vremenu se itekako osjetio umor kod obje momčadi, pa se ništa bitno nije događalo do isteka 120. minute i pobjednik je morao biti odlučen udarcima s bijele točke.

U drugom polufinalu 4. travnja igraju u Zagrebu Dinamo i Rijeka, a finale je 23. svibnja u Vinkovcima.

Pred 3500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Bebek iz Rijeke.

Lokomotiva - Hajduk (1:1) 3:5

LOKOMOTIVA: Šemper - Karačić, Majstorović (54'), Kolinger, Musa - Knežević (Chago 46' - Burić 120'), Šunjić, Ivanušec - Kastrati (Havojić 75'), Majer - Krstanović

HAJDUK: Letica - Juranović, Savvas, López, Fomitschow (Filip 79') - Barry (58') (Kožulj 110), Radošević, Bašić - Gyurcsó (Kovačević 69'), Said, Caktaš

Izvođenje penala:

RADOŠEVIĆ JE POSLAO GOLMANA U JEDNU STRANU, A LOPTU U DRUGU! KRAJ!

Smanjuje se rezultat. Lokomotiva je zabila

Filip zabija. Hajduk opet vodi!

Musa promašuje za Lokomotivu!

Toma Bašić puca slabo, Šemper brani i vraća Lokose u igru

Ivanušec je nadmudrio Leticu i smanjuje rezultat na 2-1

Said je siguran! Hajduk vodi 2-0

Lovro Majer puca visoko iznad gola, Letica nije trebao niti reagirati.

Prvi puca Mijo Caktaš, Šemper je na vratima! Siguran je bio veznjak Hajduka. 1-0

Tijek utakmice:

120' Kraj! Završilo je 120 minuta teške bitke u Kranjčevićevoj. Pucat će se penali! U zadnjoj akciji pred golom Lokomotive, pred vrata zagrebačke momčadi je došao i vratar Hajduka Karlo Letica, ali sada nije, kao protiv Istre, zabiti pobjednički gol

111' Krstanović je pokušao sa 17 metara, ali prošlo je pored desne vratnice. Dvije minute poslije pucao je Chago, lopta je otišla nebu pod oblake

106' Krenuo je drugi dio u produžecima

105' Hajduk je bio bolja momčad u prvom produžetku, nastavio je igru iz drugog dijela - ali golova nije bilo. 15 minuta nas dijeli od ruleta kaznenih udaraca

94' Kako se okrenuo Bašić u kaznenom prostoru Lokomotive i lijepo zapucao ljevicom, ali lopta je otišla tik iznad grede.

91' Krenulo je prvih 15 minuta!

90+2' Kraj utakmice! Igrat će se produžeci u Kranjčevićevoj! Dva puta po 15 minuta

88' Kovačević je pokuašo izboriti kazneni udarac za Hajduk pao je nakon driblinga. Bebek je procijenio kako simulira i dao mu žuti karton - izgleda opravdano

86' Bašić je pucao iz slobodnog udarca, ali lopta je otiša visoko iznad gola

78' Nova prilika za Hajduk. Nakon udarca iz kuta lopta je došla do Saida čiji je udarac s dva metra blokirao Majsotrović. Redaju se prilike Splićana

72' Nevjerojatan promašaj Franka Kovačevića! Slična prilika kao i Borje Lopeza iz prvog dijela, našao se sam ispred gola Šempera nakon loše reakcije vratara Lokomotive, ali u čistoj situaciji pucao je iznad gola

66' Ivanušec je imao dobru priliku za udarac, ali s ruba šesnaesterca je pucao jako loše. Lokomotiva igra puno bolje u drugom dijelu

58' GOOOOOL! 1:1, Hamza zabija za izjednačenje! Gambijac se prošetao po sredini šesnaesterca domaćina nakon proigravanja Gyurcsa i sigurno svladao Šempera prizemnim udarcem. Gol možete vidjeti OVDJE!

54' VODI LOKOMOTIVA! Majer je ubacio iz slobodnog udarca, na drugoj stativi bio je najviši Majstorović i zabio za šokatno vodstvo dosad podređene Lokomotive! Gol možete vidjeti OVDJE!

52' Sada je Kastrati pao u šesnaestercu Hajduka, ali Bebek nije pokazao na bijelu točku

47' Chago je ušao umjesto Kneževića u redovima Lokomotive

46' Počelo je drugo poluvrijeme! Hajduk ulazi u drugo poluvrijeme osokoljen prvim dijelom. Imao je naime 8 udarca naspram nijednom pokušaju Zagrepčani, a lopta je bila u posjedu splitske momčadi u čak 70 posto vremena

45+1' Kraj prvog poluvremena. Splićani su apsolutno dominantni, ali nisu uspjeli zabiti

45' Igrat će se minuta sudačke nadoknade

43' Prodor Juranovića po desnoj strani, oštro je ubacio u pet metara gdje skače Said i glavom puca iznad gola

40' Lijep prodor Gyurcsa nakon dodavanja Saida, dobro je i pucao s lijeve strane, ali sjajna reakcija mladog Šempera na vratima Lokomotive

35' Kruže Splićani oko Lokomotivine obrane koja se potpuno povukla na svoju polovicu

24' Pucao je Toma Bašić iz slobodnog udarca, Šemper je loše reagirao i kratko odbio loptu na koju je dotrčao Lopez i pogodio gredu iz blizine. Najveća prilika na utakmici

22' Preuzeo je Hajduk incijativu nakon nešto sporijeg početka

20' Hajduk je zabio nakon slobodnog udarca. Skočio je Caktaš i poentirao glavom, ali sudac Bebek poništio je gol zbog zaleđa koje je signalizirao njegov pomoćnik Tomislav Petrović. Čini se da je sudac u ovoj situaciji donio dobru odluku

12' Udarac Saida, ali pucao je slabo

11' Majstorović je srušio Saida u šesnaestercu, tražili su igrači Hajduka kazneni udarac, ali Bebek se nije oglasio iako je je dojam kako je bilo kontakta za penal. Dosudio je samo korner

10' Nakon prvih deset minuta nije bilo izrazitih prilika. Lokomotiva ima nešto više loptu u nogama, ali osim jednog kornera nisu napravili ozbiljniju situaciju pred Leticom

3' Slobodan udarac s desne strane izvodio je Bašić, ali njegov ubačaj nije prebacio prvu liniju

1' Krenula je utakmica!

17:29 - Na tribinama okupilo se oko 3000 ljudi, brojna je skupina Torcide, a uvjeti su zasad idealni za igru iako se kasnije navečer može očekivati kiša

17:22 - Uskoro na teren izlaze igrači obiju momčadi

17:16 - Oči skauta s tribina u Kranjčevićevoj zasigurno će biti najviše uperene na Karla Leticu koji proživljava najbolje trenutke karijere. Za mladog Splićanina zainteresirani su veliki europski klubovi, a sve je počelo s pričom u subotu kada je Marca objavila kako ga Real Madrid vidi kao nasljednika Keylora Navasa

17:05 - Kod Hajduka nema Nižića, Futacsa i Almeide

17:01 - Prošle sezone i Lokomotiva i Hajduk ispali su u četvrtfinalu Kupa, Hajduk je ispao od Splita, a Lokosi su izgubili od Rijeke koja je kasnije osvojila trofej.

"Obzirom da se igra samo jedna utakmica i da je ulog finale, ja kao trener očekujem da napravimo sve, da budemo na najvišoj mogućoj razini, a onda ćemo vidjeti što će nam to donijeti”, rekao je trener Hajduka Željo Kopić uoči utakmice. Dok je s druge strane Goran Tomić dvoboj nazvao utakmicom sezone: "Mislim da je Hajduk pod većim psihološkim pritiskom. Spremni smo za najbolju igru koja bi trebala biti nagrađena prolazom. Uzdamo se u samopouzdanje."