FURIOZNA BELGIJA SLOMILA PANAMSKI OTPOR U DRUGOM POLUVREMENU: / Mertens i Lukaku donose bodove jednom od favorita

Danas u 17 sati odigran je susret skupine G u Sočiju, između Belgije i Paname

18.6.2018.
17:24

Nogometna reprezentacija Belgija opravdala je ulogu favorita i pobijedila momčad Paname sa 3-0 (0-0) u utakmici 1. kola skupine G Svjetskog prvenstva u Rusiji, koja je u ponedjeljak odigrana na Olimpijskom stadionu Fišt u Sočiju.

Panamci su se u debitantskom nastupu na svjetskim prvenstvima dobro držali do prvog primljenog pogotka, a njihova je obrana izdržala do 47. minute, kada je lijepim volejem Dries Mertens prebacio panamskog vratara Peneda za vodstvo Belgije.

Do kraja dvoboja mreža Paname zatresla se još dvaput, a oba puta strijelac je bio Romelu Lukaku. Prvi pogodak postigao je glavom u 69. minuti na ubačaj Kevina de Bruynea. Napadač Manchester Uniteda drugi je gol postigao u 75. minuti prebacivši vratara Peneda, nakon što mu je u kontranapadu idealno dodao belgijski kapetan Eden Hazard.

I druga utakmica 1. kola u ovoj skupini bit će odigrana u ponedjeljak, s početkom u 20 sati, a u njoj se sastaju Engleska i Tunis u Volgograd Areni.

Belgium - Panama Rezultati uživo

Rezultati by SofaScore

UŽIVO:

Belgija - Panama 3-0

BELGIJA: Courtois; Alderweireld, Boyata, Vertonghen; Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco; Mertens, Lukaku, Hazard

PANAMA: Penedo; Davis, Escobar, Torres, Murillo; Godov, Gomez, Cooper, Barcenas, Rodriguez; Perez

90+4' Kraj utakmice! Belgija je bez previše problema svladala Panamu sa 3-0!

90+3' Panama pokušava doći do počasnog pogotka, ali belgijska obrana čisti loptu.

90' Četiri minute će se igrati sudačka nadoknada.

89' Escobar izvodi slobodni udarac, Courtois je siguran i hvata loptu. Ostaje 3-0 za Belgiju.

88' Murillo ubacuje, ali Meunier čisti, nema opasnosti za belgijska vrata.

86' Odlična šansa za Panamu, Perez izbija jedan na jedan sa Courtoisom, ali Belgijanac hvata loptu.

83' Opasan slobodan udarac za Belgiju. Hazard šutira i pogađa živi zid.

75' GOOL! Lukaku postaje svoj drugi pogodak, sve je riješeno u ovoj utakmici. Brza kontra Belgije - Witsel za Hazarda, koji dodaje Lukakuu, a napadač Manchester Uniteda nema težak posao. 3-0.

69' GOOOL! Romelu Lukaku glavom pogađa za 2-0 Belgije. Hazard je napravio dar-mar na lijevoj strani Panamske obrane, vratio De Bruyneu, koji ubacuje Lukakuu na glavu. Belgija je sve bliže punom plijenu.

65' Slobodni udarac De Bruynea, ravno u živi zid!

58' Još jedna šansa za Panamu, Rodriguezov udarac ide pored gola!

55' Sjajna šansa za Panamu! Zaspala je obrana Belgije, Murillo je izbio jedan na jedan sa Courtoisom, ali vratar Chelsea brani. Najbolja šansa za Panamce.

47' GOOOL! Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Belgija vodi. Nakon jedne odbijene lopte, Dries Mertens fenomenalno gađa iz voleja i neobranjivo zabija za 1-0.

17:48 Kraj prvog poluvremena! Belgija - Panama 0-0

17:42 Uzvraća Panama! Dalekometni pokušaj Coopera ide iznad Courtoisovog gola!

17:41 Opasan prekid Belgijanaca - De Bruyne izvodi korner, Mertens šutira volej desnom nogom, ali lopta ide pored gola.

17:38 Dobra šansa za Hazarda, koji se probija na desno krilo Paname i šutira, ali Penedo ponovo brani.

17:35 Prvi korner za Panamu, De Bruyne čisti.

17:34 Polu kontra Paname, ali Meunier je na mjestu. Ostaje 0-0.

17:26 Udarac Hazarda, pored gola.

17:21 Ubacivanje De Bruynea sa desne strane, ali Torres čisti ispred Romelua Lukakua. Korner za Belgiju.

17:07 Još jedna šansa za Belgijance, Hazard pronalazi Mertensa, čiji udarac preko vrata prebacuje Penedo.

17:06 Prva prilika za Belgiju, Carrasco ima otvoreni šut sa lijeve strane, ali puca ravno u Peneda.

16:57 Sve je spremno za početak utakmice.

Danas u 17 sati počinje susret skupine G između Belgije i Paname

Belgija, jedan od favorita za osvajanje Svjetskog prvenstva, započinje svoj nastup u Rusiji utakmicom protiv malene Paname, kojoj je to debi na Svjetskim prvenstvima. Mogu li debitanti nastaviti stopama Švicarske, Meksika i Islanda, i napraviti još jedno iznenađenje?