NIŠTA OD DRUGOG KRUGA: / Oslabljeni Dinamo s igračem manje ispustio Lyon i oprostio se od Europe

Dinamovi juniori poraženi su od Lyona s 1-2 na svome Hitrec-Kacianu u petom kolu Lige prvaka mladih. Ostala je momčad Marija Cvitanovića time bez ikakvih izgleda za plasman u drugi krug.

22.11.2016.
13:48
Goran Stanzl/PIXSELL

DINAMO - LYON 1-2

DINAMO: Horkaš - Hudećek, Briški, Soldo, Đira - Moro, Đurasek, Fintić - Špikić, Olmo, Abaz

LYON: Racioppi - Brault, Roselli, Kalulu, Gaspar - Devarrewaere, Caqueret - Cognat, Aouar, Kitala - Maolida

STRIJELCI: 1-0 Špikić (8), 1-1 Aouar (67), 1-2 Maoulida (83)

Dinamo je u utakmicu ušao značajno oslabljen: suspendirani su bili Borna Sosa, Ivan Božić i Davor Lovren, dok je seniorskoj momčadi priključen Bojan Knežević. Posebno je opasan bio izostanak Božića koji je zabio sve Dinamove golove u prva četiri kola.

No, i bez njega su Modri uspjeli povesti već u osmoj minuti. Lijepo se po lijevoj strani probio Fintić i nabacio na drugu stativu gdje je akciju dobro pratio Špikić i bez poteškoća smjestio loptu u mrežu.

Ozljeda Đuraseka

Lyon je u drugom poluvremenu opasno stisnuo, nizao ja napade i to mu se isplatilo u 67. minuti. Poigravala se Dinamova obrana, Briški je neoprezno vraćao loptu Horkašu, a vratar nije imao vremena za ispucavanje. Loptu je oduzeo Maolida i vratio do Aouara koji je bio precizan s desetak metara.

Nastavili su Francuzi s pritiskom i nakon gola, a voda na mlin im je bila i ozljeda Đuraseka. Mladi se veznjak ozlijedio u 77. minuti i morao je napustiti teren, a kako Cvitanović više nije imao pravo za zamjenu, Dinamo je do kraja morao igrati s čovjekom manje.

To je na koncu skupo platio jer je u 83. minuti sjajni Maoulida 'promiješao' domaću obranu i iz blizine svladao Horkaša za konačnih 1-2. Dinamo je tako ostao na začelju skupine H s četiri bodova i bez šanse da u posljednjem kolu, na gostovanju kod Juventusa, izbori plasman u drugi krug.

UŽIVO:

90+5' - KRAJ UTAKMICE, LYON JE POBIJEDIO S 2-1.

83' - Sjajni Maoulida je promiješao domaću obranu i iz blizine svladao Horkaša.

83' - GOOOOOL! LYON VODI S 2-1.

81' - Loša je vijest za Dinamo da će do kraja igrati s desetoricom igrača. Ozlijedio se Đurasek, a Cvitanović više nema pravo na zamjenu.

80' - Nova opasna situacija pred Dinamovim golom, Aouar je pucao glavom, ali Horkaš je sjajno obranio.

74' - Čini se da je Đira ozbiljnije ozlijeđen, zamijenio ga je Vidović.

71' - Jako opasno sada živi Dinamo. Najprije je blokiran novi udarac Aouara, a potom je Cognat promašio u vrlo izglednoj situaciji.

67' - Poigravala se Dinamova obrana, Briški je neoprezno vraćao loptu Horkašu, a vratar nije imao vremena za ispucavanje. Loptu je oduzeo Maolida i vratio do Aouara koji je bio precizan s desetak metara.

67' - GOOOOOL! LYON JE IZJEDNAČIO NA 1-1.

63' - Moro je opalio iz daljine, ali otišla je lopta preko gola.

62' - Prvu izmjenu je napravio Cvitanović. Ušao je Tolić, a izašao strijelac Špikić.

55' - Sjajan udarac Caqueret s 18, 19 metara, ali Horkaš je to uspio obraniti.

53' - Gaspar se lijepo probio po lijevoj strani, ušao u sredinu i pucao s ruba šesnaesterca, ali otišla je lopta pored gola.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, DINAMO VODI S 1-0.

27' - Moro je pucao s dvadesetak metara, ali bilo je to slabo.

20' - Olmo je pao u šesnaestercu, ali sudac je procijenio da to nije kazneni udarac.

17' - Maolida je uspio pucati iz blizine, ali poslao je loptu pored gola.

15' - Olmo je pucao s vrha šesnaesterca, ali visoko preko gola.

8' - Lijepo se po lijevoj strani probio Fintić i nabacio na drugu stativu gdje je akciju dobro pratio Špikić i smjestio loptu u mrežu.

8' - GOOOOOOL! DINAMO VODI S 1-0.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Dinamo se nalazi na posljednjem mjestu skupine H s četiri osvojena boda, Sevilla i Lyon imaju po šest, a Juventus sedam bodova. No, drugi krug Modri još uvijek mogu uhvatiti.

0' - Dinamo će igrati bez svojih najjačih aduta. Suspendirani su Borna Sosa, Ivan Božić i Davor Lovren, dok je seniorskoj momčadi priključen Bojan Knežević.