DINAMO ŠOKIRAN U MAKSIMIRU: / Osijek iz Zagreba odlazi s prvom pobjedom od 2000. godine!

Nogometaši Dinama poraženi su na stadionu Maksimir od Osijeka u utakmici 8. kola Prve HNL. Završilo je 1-0 nakon što je jedini pogodak postigao Josip Knežević već u drugoj minuti susreta.

10.9.2016.
19:41

Dinamo je imao više šansi, bio momčad koja je imala inicijativu i češće prijetila, no pamtit će se da je hrvatski prvak izgubio domaću utakmicu od Osijeka po prvi put od 2000. godine. Isto tako, ovo je tek druga pobjeda Osijeka protiv Dinama kada su u pitanju prvenstveni ogledi.

Također, bio je ovo prvi domaći poraz Dinama u nacionalnom prvenstvu nakon više od šest godina i preko 100 odigranih susreta. Posljednji put je Dinamo na Maksimiru izgubio u 2. kolu sezone 2010/11. kada je 31. srpnja 2010. u Maksimiru bolja bila Rijeka.

DOGODILO SE ČUDO: /

Pobjeda Istre 1961 nakon nevjerojatnog niza od 30 odigranih utakmica

Nakon osam kola i Dinamo i Osijek imaju po 19 bodova. Toliko ima i vodeća Rijeka koja će svoj susret 8. kola igrati u nedjelju protiv Cibalije u Vinkovcima.

Prva HNL, rezultati subotnjih utakmica 8. kola:

Split - Istra 1961 0-3 Dinamo - Osijek 0-1

Ljestvica:

1. Rijeka 7 6 1 0 16-4 19 2. Dinamo 8 6 1 1 15-5 19 3. Osijek 8 6 1 1 13-6 19 4. Hajduk 8 4 2 2 13-10 14 5. Slaven Belupo 7 2 3 2 8-8 9 6. Inter 8 1 4 3 8-12 7 7. Istra 1961 8 1 3 4 7-13 6 8. Split 8 0 4 4 2-10 4 9. Cibalia 7 0 3 4 8-15 3 10. Lokomotiva 7 0 2 5 5-12 2

DINAMO - OSIJEK 0-1

DINAMO: Šemper - Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Sosa - Jonas, Antolić - Soudani, Ćorić, Fernandes - Henriquez

OSIJEK: Mikulić - Matas, Arsenić, Barać, Barišić - Mioč, Lukić - Boban, Knežević, Perošević - Ejupi

95. minuta: KRAJ UTAKMICE!

90+5. minuta: U posljednjoj prilici na utakmici Schildenfeld promašuje udarcem preko gola.

90. minuta: Malo će Dinamu vrijediti inicijativa ne postigne li pogodak. Za to će imati još pet minuta prilike za koliko je produžena utakmica.

84. minuta: Dobra, ali neiskorištena prilika za domaću momčad. Pucao je Šitum snažno i posredini gola. Na odbijenu loptu nitko nije dotrčao.

78. minuta: Novi pokušaj Soudanija i nova obrana Mikulića.

68. minuta: Isključen je zbog prigovota Osijekov trener Zoran Zekić.

62. minuta: Mikulić siguran nakon mlakog dalekomentnog pokušaja Fernandesa.

58. minuta: Nakon duela Bobana i Sose u šesnaestercu Dinama, Osijekov igrač našao se na travnjaku. Sudac Zebec diže žuti karton i pokazuje ga gostujućem igraču zbog simuliranja.

48. minuta: Okvir gola sada spašava Osijek. Soudani je prošao po lijevoj strani i proslijedio loptu Hodžiću koji s nekih jedanaest metara pogađa gredu.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme!

45. minuta: KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Dinamo je u posljednjih osam utakmica neporažen protiv Osijeka (šest pobjeda) koji, pak, nije slavio u Zagrebu još od rujna 2000. Od toga ih sada dijeli još 45 minuta.

45. minuta: Igrat će se još jedna minuta sudačke nadoknade.

36. minuta: Kombiniraju Dinamovi nogometaši, no rezultat je i dalje onaj s otvaranja ogleda kada je Knežević bio precizan. Osijek i dalje vodi 1-0.

33. minuta: Machado pored gola...

22. minuta: Izgledna prilika sada za Osijek. Lijepu šansu za 2-0 propustio je strijelac Knežević koji puca pored gornjeg desnog kuta.

20. minuta: Domaćin ima veći posjed lopte i iza sebe nekoliko izglednih prilika u kojima prednjači ipak neprecizni Hodžić.

6. minuta: Dinamo je sada mogao izjednačiti, ali Soudanija zaustavlja Mikulić.

2. minuta: GOOOOOL! Osijek vodi 1-0. Sastav Zlatka Kranjčara šokiran je već na samom startu. Strijelac je nakon slaloma kroz Dinamovu obranu bio Knežević.

1. minuta: Utakmica je započela!