OSIJEK – HAJDUK 2-1: / Osijek izborio polufinale Kupa, Bijeli bili na korak do izjednačenja u Gradskom vrtu

Osijek i Hajduk odigrali su danas utakmicu četvrtfinala Kupa Hrvatske

5.12.2018.
18:25
Pixsell

Nogometaši Osijeka plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su u Osijeku svladali Hajduk s 2-1.

Osječani su ušli među četiri najbolje momčadi u Kupu, zahvaljujući odličnoj predstavi u prvom dijelu, kojeg su dobili s 2-0.

Osijek poveo u 26. minuti

Osijek je poveo u 26. minuti kada je na ubačenu loptu s desne strane naletio Petar Bočkaj i snažnim prizemnim udarcem iskosa pogodio mrežu. U 39. minuti već je bilo 2-0, ponovno je uslijedio ubačaj s desne strane, prihvatio ju je Nigerijac Ezekiel Henty i opalio s desetak metara, a lopta je prošla kroz ruke vrataru Ljubiću i završila u mreži.

Samo minutu kasnije pogrešno dodavanje Ljubića ne koristi Hajradinović, splitski vratar mu je uspio obraniti, pa je Hajduk na odmor otišao sa samo dva gola u mreži.

Bočkaj povisio na 2-0

U 47. minuti napadač Osijeka Hajradinović je još jednom išao sam prema vratima Hajduka, no Ljubić je opet obranio. U 56. minuti prva prilika za Hajduk - Mađar Gyursco je izveo slobodan udarac iskosa, a njegov šut je odsjeo na vratnici. U 60. minuti vratar domaćih Malenica brani opasan udarac Caktaša, a Splićanima su se napadi isplatili u 64. minuti kada je ubačaj Jaira iz blizine Adam Gyurcso proslijedio u mrežu. Hajduk dokraja nije uspio izjednačiti pa su Osječani otišli u polufinale.

Inter i Rijeka već osigurali polufinale

U utorak su polufinale Kupa osigurali Inter, domaćom pobjedom nad Vinogradarom (3-0) te Rijeka, koja je s 2-1 slavila u Zagrebu protiv Lokomotive. Večeras još igraju Dinamo i Slaven Belupo na Maksimiru.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 1-0 Bočkaj (26), 2-0 Henty (39), 2-1 Gyurcso (64)

OSIJEK - HAJDUK 2-1

OSIJEK: Malenica, Grgić, Škorić, Tomelin, Mudražija, Pušić, Bočkaj, Hajradinović, Boban, Henty, Marić

HAJDUK: Ljubić, Vučur, Ismajli, Juranović, Bradarić, Palaversa, Caktaš, Nejašmić, Jurić, Jairo, Jradi

NK Osijek - HNK Hajduk Split Rezultati uživo

90' - Kraj na Gradskom vrtu!

64' - GOOOOOOL! Jairo je na desnoj strani slomio Bočkaja, probio bok i sjajno ubacio za Gyurcsa, koji pogađa prazan gol. Hajduk se vratio u utakmicu!

55' - Šansa za Hajduk! Jedna lopta se odbila na vrh šesnaesterca, tamo je prvi bio Ante Palaversa, ali njegov udarac ide iznad gola!

47' - Sjajna šansa za Osijek - Marić je izašao sam pred Ljubića, ali vratar Hajduka brani!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

45' - Kraj prvog poluvremena u Osijeku.

39' - GOOOOOL! Osijek sada ima dva pogotka prednosti. Ponovo je popustila Hajdukova lijeva strana - ovoga puta je povratnu loptu poslao Boban, a Henty šutira. Nakon slabe reakcije Ljubića, lopta je završila u mreži.

27' - GOOOOL! Pritisak Osijeka je urodio plodom. Grgić je sa desne strane poslao povratnu loptu, ona je došlo skroz na drugu stranu, do Petra Bočkaja. On je silovito opalio i postigao pogodak za 1-0 domaćih!

25' - Još jedna šansa za Osijek! Grgić je prošao desnim bokom i opalio, ali lopta ide pored gola.

23' - Osijek ima slobodan udarac sa desne strane, ali Henty radi prekršaj u napadu, lopta je za Bijele.

14' - Prva polu-prilika za Hajduk. Na lijevoj strani se probio Jairo, ali njegovu povratnu loptu u korner odbija obrana Osijeka.

2' - Nakon nezgodnog sudara Marića i Hajdukovog golmana, Marina Ljubića, bijela jedinica je ostala ležati i trebela joj je lječnička pomoć. Ipak, Hajdukov vratar nastavlja utakmicu.

1' - Počela je utakmica u Gradskom vrtu!