SPARTAK – DINAMO 1-2: / Ludnica u Slovačkoj - Modri preokrenuli utakmicu i došli na bod do povijesnog proljeća u Europi

Dinamo je u Trnavi napravio preokret i pobijedio Spartak

25.10.2018.
20:00

U susretu 3. kola D skupine Europske lige Dinamo je u Trnavi pobijedio Spartak sa 2-1 upisavši i treću pobjedu nakon koje se sasvim približio plasmanu u drugi krug natjecanja kojeg 'Modri' čekaju već 48 godina.

DINAMO PRIMIO ODLIČNE VIJESTI IZ BELGIJE: /

Anderlecht i Fener podijelili bodove i gurnuli Modre prema drugom krugu

Spartak je poveo u 32. minuti golom Alija Ghorbanija, izjednačio je Mario Gavranović u 64. minuti, a u 78. minuti pobjedu Dinamu donio je Mislav Oršić.

Ovom pobjedom Dinamo je načinio veliki korak prema plasmanu u drugi krug natjecanja kojeg 'modri' čekaju već 48 godina. Posljednji put Dinamo je dočekao 'euro-proljeće' 1970. godine kada je u četvrtfinalu Kupa pobjednika kupova igrao protiv Schalkea. Njemački sastav je u prvom susretu na stadionu Maksimir slavio sa 3-1, a potom u Gelsenkirchenu sa 1-0 i otad Dinamo čeka 'proljeće'.

Utakmica u Trnavi je igrana pred praznim tribinama stadiona Antona Malatinskoga jer je slovački klub kažnjen zbog rasističkog skandiranja svojih navijača u prvom kolu kada su nogometaši Spartaka pobijedili na svom terenu belgijski Anderlecht.

U drugom susretu iz ove skupine Anderlecht i Fenerbahče su u Bruxellesu odigrali 2-2. Domaćin je vodio 2-0, no Turci su uspjeli izjednačiti.

81' - Gotal šutira iz daljine, ali Dinamov vratar to hvata bez problema.

77' - GOOOOL! Dinamo je izveo korner, Gavranović prolazi po lijevom krilu i sjajno pronalazi Oršića u sredini. Njegov prvi udarac brani Chudy, ali drugi završava u mreži!

64' - GOOOOL! Rrahmani je ubacio s lijeve strane, Olmo spustio za Švicarca, a Gavranović zabija za 1-1.

57' - Velika šansa za Trnavu! Greššak je probio desnu stranu, uposlio Jirku na lijevom krilu, ali njegov udarac Livaković skreće pored gola.

46' - Počinje drugo poluvrijeme.

45' - Kraj poluvremena u Trnavi.

36' - Rrahmani daje povratnu za Mislava Oršića, ali njegov šut ide iznad vrata Chudyja!

33' - GOOOOL! Spartak zabija iz prvog udarca. Nakon ubačaja s lijeve strane Rrahmani je loše vratio loptu prema Livakoviću koji nije bio blizu nje, a prikrao se Ali Ghorbani i zabio za 1-0.

17' - Gavranović postiže pogodak glavom nakon slobodnog udarca, ali sudac je označio zaleđe!

7' - Spartak od početka napada - jedna lopta je ubačena sa lijeve strane, ali Livaković je hvata.

1'- Počela je utakmica u Trnavi.

17:45 - Stigli su sastavi.