HAJDUK NA LIVAJIN POGON DO POBJEDE PROTIV LOKOMOTIVE: / Bili upisali petu pobjedu u posljednjih šest HNL utakmica

Lokomotiva je posljednja sa 20 bodova, tri manje od Varaždina na devetoj poziciji

3.4.2021.
14:56

U prvom subotnjem susretu 27. kola Prve HNL Hajduk je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa 2-0. Susret je obilježio povratnik u redove Hajduka Marko Livaja koji je zabio sjajan pogodak u 15. minuti, a potom u 49. asistirao Umutu Nayiru za drugi gol gostiju.

Hajduk je ovom pobjedom prestigao Rijeku na četvrtom mjestu, a ima i dvije utakmice manje, dok je Lokomotiva i dalje na začelju. Bila je ovo peta pobjeda Splićana u posljednjih šest utakmica u HNL-u.

Livaja nakon zabijenog gola i asistirao

Gosti su poveli u 15. minuti sjajnim Livajinim golom. Napadač Hajduk je glavom sam sebi namjestio loptu nakon dodavanja Fossatija i zatim sa 15 metara iz poluvoleja pogodio suprotni kut. Očekivalo se Livajino dodavanje, a dogodio se neobranjiv udarac.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 49. minuti kada je Livaja odlično ubacio na drugu vratnicu za Nayira koji je glavom pogodio za 2-0. U 62. minuti turski napadač je mogao zabiti i svoj drugi gol, lopta je već prošla Hendiju, ali je uspio "očistiti" Salihu.

Lokosi na zadnjem mjestu

Kasnije se sastaju Istra 1961 - Osijek (15.00), Šibenik - Dinamo (17.05), te Gorica - Rijeka (20.00). U petak su Varaždin i Slaven Belupo odigrali 1-1.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 60 bodova, Osijek je drugi sa 58, a treće mjesto drži Gorica sa 48 bodova. Hajduk je sada četvrti sa 39 bodova koliko ima i Rijeka na petom mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Lokomotiva je posljednja sa 20 bodova, tri manje od Varaždina na devetoj poziciji.

JESTE LI SPREMNI ZA NAJLUĐI DAN U HNL-U? /

Maraton u neobičnom terminu otvaraju Lokomotiva i Hajduka, dan završava derbijem kola

Lokomotiva - Hajduk 0-2 (Livaja 15', Nayir 48')

Lokomotiva: Hendija, Cipetić, Petrak, Papadopoulos, Čeliković, Hadžić, M

arić, Salihu, Kim, Kallaku, Marin. Klupa: Santini, Marković, Maleš, Bonansea, Chajia, Osmanković, Kačavenda, Stojković, Musa

Hajduk: Kalinić, Todorović, Simić, Dimitrov, Mujakić, Čolina, Fossati, Jurić, Kačaniklić, Livaja, Umut. Klupa: Posavec, Jakoliš, Atanasov, Jairo, Biuk, Dolček, Vušković, Teklić

Kraj utakmice

90+2' Ljubičić je dobio žuti karton.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

87' Puca Chajia i gađa Dimitrova. Lokomotivina klupa traži i igranje rukom, dobili su samo korner iz kojeg Papadopoulos puca bez prijetnji za Kalinića.

86' Junior Luka Stojković dobiva priliku debitirati za Lokomotivu.

85' Musa i Jurić su dobili žute kartone.

81' Pucao je Livaja s 14 metara, otišlo je preko vrata.

78' Nova promjena kod Hajduka. U igru ulazi Tonio Teklić, a van ide Alex Kačaniklić.

70' Livaja je tražio prekršaj za kazneni udarac, ali Bebek nije reagirao.

66' Prva promjena kod Hajduka: Umjesto Umuta Nayira, ući će Marin Ljubičić.

65' Kačavenda ulazi umjesto Kima, a Bonansea mijenja Hadžića.

62' Umut je umalo zabio i drugi danas, ali domaći su to izbili s crte.

51' Livaja pada u duelu s Hendijom, ali Livaji slijedi žuti karton zbog simuliranja.

48' GOOL! Hajduk vodi 2:0. Nakon pogotka Livaja asistira za Nayira koji glavom neobranjivo zakucava.

47' Cipetić je pokušao iznuditi jedanasterac, dobio je žuti karton.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Odmah promjene: Musa umjesto Čelikovića, Chajia umjesto Kallakua.

Kraj prvog poluvremena

44' Prolom oblaka u Zagrebu, igrači će mokri u svlačionicu na poluvremenu.

41' Vratio se Nayir na teren, ali još se uvijek drži za prsa.

38' Nayir je u sudaru s Papadopoulosom zakratko ostao bez zraka pa će mu se ukazati pomoć.

33' Čeliković je dobio žuti karton.

26' Malo je stala igra na obje strane nakon pogotka Livaje. Ništa uzbudljivo se ne događa u Kranjčevićevoj.

15' GOOL! Prvi pogodak na utakmici, i to za Hajduk, a strijelac je Marko Livaja! Kakav pogodak... Glavom je sam sebi namjestio loptu nakon dodavanja Fossatija i zatim s 15 metara iz okreta pogodio suprotni kut.

13' Pucao je Papadopoulos glavom nakon ubačaja s lijeve strane, prošla je lopta malo iznad vrata.

12' Pokušao je Kallaku udarcem s 18 metara, ali se od bloka odbilo u korner.

7' Odlično ubacivanje Livaje na Umuta, ali je označeno zaleđe nakon što je Hendija već istrčao i odnio loptu.

2' Lokomotiva je u samom startu imala prvi korner. Livaja je to očistio i spriječio eventualnu opasnost pred vratima gostiju.

1' Počela je utakmica.

11:55 - Bijeli u nastavak prvenstva nakon reprezentativne pauze ulaze kao trenutno petoplasirana momčadi HT Prve lige s 36 osvojenih bodova u 24 odigrane utakmice. Lokomotiva trenutno zauzima posljednje mjesto prvenstvene tablice s 20 osvojenih bodova u 26 odigranih utakmica. U dosadašnja dva međusobna ogleda u aktualnoj sezoni obje momčadi su slavili su gosti.