PODJELE BODOVA: / Kosovo do remija u povijesnoj utakmici, Ukrajina 'zapucala' preokret protiv Islanda

Uz utakmicu Hrvatska-Turska u kvalifikacijskoj skupini I za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2018. godine igrale su se još dvije utakmice.

5.9.2016.
22:20

Finska je protiv Kosova povela pogotkom Arajuurija (18), a na je 1-1 poravnao Berisha s bijele točke (60), pa je Kosovo tako u svojoj prvoj službenoj utakmici u povijesti ostalo neporaženo.

U Kijevu, u utakmici bez publike, su poveli gosti s Islanda preko Finnbogasona (5), a poravnao je Jarmolenko (41). Domaći su u završnici imali veliku priliku za tri boda, ali Konopljanka u 83. minuti nije iskoristio jedanaesterac.

U 2. kolu 6. listopada igrat će Kosovo - Hrvatska, Island - Finska i Turska - Ukrajina.

FINSKA - KOSOVO 1-1

FINSKA: Hradecky - Lam, Arajuuri, Moisander - Halsti - Raitala, Lod, Eremenko, Uronen - Pukki, Pohjanpalo.

KOSOVO: Ujkani - Perdedaj, Rrahmani, Pnishi, Paqarada - Alushi, Kryeziu - Rashica, V.Berisha, B.Berisha - Bunjaku.

90. minuta: Kraj utakmice!

60. minuta: Prvi pogodak u službenim utakmicama za Kosovo! Strijelac je silovitim udarcem s bijele točke bio Valon Berisha.

45. minuta: Kraj prvog poluvremena!

18. minuta: Nogometaši Finske poveli su protiv Kosova. Strijelac je bio Paulus Arajuuri.

UKRAJINA - ISLAND 1-1

UKRAJINA: Pjatov - Butko, Sobol, Kucher, Stepanenko - Jarmolenko, Konopljanka, Sidorčuk, Kovalenko - Rakitskij, Zinchenko

ISLAND: Halldorsson - Saevarsson, Arnason, Sigurdsson, Skulason - Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason - Finnbogason, Bodvarsson

83. minuta: Ukrajina je imala veliku priliku za potpuni preokret, no Konopljanka nije uspio realizirati najstrožu kaznu. Ostaje 1-1 nakon što se lopta upućena s bijele točke odbila od lijeve vratnice.

41. minuta: Prvi pogodak u ovom kvalifikacijskom ciklusu za ukrajinsku nogometnu reprezentaciju postigao je Andrij Jarmolenko. Nogometašu kijevskog Dinama ovo je bio 26. pogodak za ukrajinsku izabranu vrstu, a postigao ga je lijevom nogom u lijevu stranu Halldorssona.

5. minuta: Island je poveo pogotkom Alfreda Finnbogasona nakon loše komunikacije ukrajinske obrane i vratara. Lopta se odbijala na sve strane prije no što ju je strijelac primirio i poslao u mrežu.