FANATIČNI SPURSI VRATILI SE IZ MRTVIH: / Tottenham izborio remi protiv Juvea, Buffon kiksao kod drugog gola

Vratila se nogometna Liga prvaka

13.2.2018.
19:52

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Juventus i Tottenham su u Torinu odigrali 2-2 premda je Juve vodio 2-0 nakon svega devet minuta igre. U drugoj utakmici večeri City je razbio Basel 4-0.

MANCHESTER CITY PROTUTNJAO KROZ BASEL: Guardioline trupe praktički su već u četvrtfinalu Lige prvaka

Dva rana gola Argentinca

Talijanski prvak je fantastično ušao u utakmicu i već nakon devet minuta je vodio 2-0, a oba gola je zabio Argentinac Gonzalo Higuain. Prvog u drugoj minuti nakon sjajne asistencije Miralem Pjanića iz slobodnog udarca, a drugog iz kaznenog udarca u devetoj minuti.

MAJSTORIJA KOD PRVOG JUVEOVOG POGOTKA: Dok su svi čekali da Pjanić opali po golu, on je napravio ovo

Kane opet zabio

Bio je to veliki šok za goste, no Tottenham je nakon očajnih 20 minuta pohvatao konce igre. Englezi su u mogli smanjiti u 26. minuti, no Harry Kane je iz neposredne blizine glavom pucao ravno u Buffona. Najbolji igrač Tottenhama iskupio se u 35. minuti kada je nakon krasne lopte Dele Allija zaobišao Buffona i zabio za 2-1. Bio je to njegov već 33 pogodak ove sezone u svim natjecanjima, ali i prvi gol koji je Juve primio u posljednjih 17 utakmica u svim natjecanjima.

U samoj završnici prvog dijela Juve je mogao ponovo povisiti na dva gola prednosti. Douglas Costa je izborio kazneni udarac nakon neopreznog starta Sergea Auriera, ali je Higuain iz penala pogodio gredu. Prvu priliku u nastavu imali su domaćini, ali je Bernardeschi pucao pored gola. Kazna je stigla u 71. minuti kada je Christian Eriksen sjajno pogodio iz slobodnog udarca sa 20 metara.

Mandžukić igrao do 77. minute

U nastavku susreta više nije bilo golova. Tottenham je ovom rezultatom produžio niz bez poraza u Ligi prvaka na sedam susreta. U šest dvoboja u skupini ostvarili su pet pobjeda i remi, a sada su remizirali i u prvom susretu osmine finala.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Stefano Sturaro.

Uzvratni susret je 7. ožujka na stadionu Wembley.

JUVENTUS - TOTTENHAM 2-2

Juventus: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira (Bentacur 66) , Pjanić; Bernardeschi, Douglas Costa (Asamoah 92), Mandžukić (Sturaro 77); Higuain

Tottenham: Lloris (C), Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele, Eriksen (Wanyama 92), Dele (Son 83), Lamela (Lucas 89), Kane

TIJEK SUSRETA

90+2' Kraj utakmice! Spursi su upornom predstavom usprkos ranom zaostatku uspjeli doći do remija u Torinu

90' Igrat će se dvije minute nadoknade

87' Lijep prodor Coste, ubacio je u sredinu, Verthongen čisti i izbacuje loptu u korner

81' Pritisnuo je Tottenham Talijane u ovim trenucima, Juventus je na svojoj polovici i brani se

76' Mandžukić izlazi van, a umjesto njega ulazi Sturaro

71' GOOOOOOOOOOL! Eriksen zabija iz slobodnog udarca! 2-2 je u Torinu, Danac je udarcem po podu iznenadio Buffona

70' Dvadeset minuta nade za Tottenham. Tempo utakmica je potpuno drugačiji u drugom dijelu, pokušavaju Spursi centaršutima zaprijetiti Buffonu, ali Juveova obrana sve čisti

61' Tottenham je malo popustio s pritiskom u drugom dijelu, Juve je imao neke prilike, ali ukupni posjed je i dalje na strani Engleza

57' Bernardeschi je primio dodavanje na rubu 16 metara, namjestio loptu na lijevu nogu te gađao suprotni kut, ali Lloris je bio siguran. S kornera je u priliku došao hrvatski napadač Mario Mandžukić, ali njegov udarac glavom išao je točno u francuskog vratara

54' Mandžo je opet na terenu, ali u njegovom trku primijeti se šepanje. Izgleda da je osjetio mišić desne noge, ali sve bi trebalo biti u redu

53' City i dalje trpa. Drugi gol Gundogana na utakmici, asistirao mu je Aguero. Englezi protiv vode Basela 4-0

52' Mandžukić se drži za nogu i izašao je s terena

47' Serge Aurier je dobio žuti karton zbog neopreznog starta. Bek Spursa će propustiti sljedeću utakmicu

46' počelo je drugo poluvrijeme na utakmici Juventusa i Tottenhama

POLUVRIJEME - Kakvih 45 minuta u Torinu. Juventus vodi 2:1, ali rezultat je mogao biti potpuno drugačiji da su i jedna i druga momčad iskoristile sve prilike. U drugoj utakmici City vodi 3-0 protiv Basela

45+1 - PROMAŠEN PENAL! Douglas Costa je pao u kaznenom udarcu, srušio ga je Aurier i sudac je ponovno dosudio jedanaesterac. Argeninac Gonzalo Higuain je ponovno stavio loptu na bijelu točku, ali ovog puta nije bio precizan. Odlučio se na silovit udarac po sredini gola i pogodio je prečku

45' novi kazneni udarac za Juve!

41' visok tempo nastavlja se u Torinu, Spursi pritišću i traže izjednačenje, maloprije je pokušao Eriksen, ali Buffon je siguran

35' GOOOOOOOOOL! Harry Kane je izbjegao zaleđe, zaobišao Buffona i pogodio za 2:1. Sjajna utakmica igra se u Torinu! Briljanto je ga poslužio Dele Alli koji je loptom u prostor izbacio cijelu obranu. Ipak, velika odgovornost za gol ide na leđa veznog reda koji je izgubio loptu u neugodnoj poziciji. Prije Kaneovog gola, Buffon nije primio gol 694 minuta u nizu kada je gledaju utakmice Juventusa i Italije

30 - Prijetili su opet Englezi, ali njihov napad je zaustavljen. Na drugoj strani su Pjanić i Higuain išli dva na jedan, ali Argentinac nije uspio zabiti treći gol na utakmici. Prohujala je lopta pored stative

26' Velika prilika za Tottenham. Zamalo su okrunili su dominaciju u posjedu. Eriksen je ubacio, Kane je ostao sam, ali njegov udarac brani neuništivi Gigi Buffon

25' - ne piše se dobro Baselu. Nakon polovice prvog dijela Manchester City u Švicarskoj vodi 3-0. Rapsodija Guardioline momčadi, treći strijelac je Sergio Aguero

23' - prepustio je Juve posjed lopte gostima u ovim trenucima, ali bez pravih prilika su Spursi

18' - Harry Kane je pao u šesnaestercu Juventusa, tražio suca da pokaže na bijelu točku, ali zviždaljka se nije čula. Dojam je kako je Englez htio iznuditi 11-erac

18' - City je povećao vodstvo, strijelac je Bernardo Silva. I tamo je rezultat 2-0, ali za razliku od utakmice u Torinu, ovdje vode gosti

14' - Gol i na drugoj utakmici večeri, u Baselu je poveo Manchester City golom Gundogana

9' - GOOOOOOOL! Povećanje vodstva za talijansku momčad. Gonzalo Higuain je bio ponovno strijelac, ovog puta iz kaznenog udarca. Bernardeschi je pao u šesnaestercu i sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Neoprezan je bio Ben Davies. Vratar Spursa Lloris je pročitao udarac Argentinca, ali on je bio presilovit

2' - GOOOOOOL! Juventus vodi 1-0, strijelac je Higuain. Pjanić je briljantno iz slobodnog udarca poslužio Argentinca koji sjajno iz voleja pogađa za vodstvo talijanske momčadi. Igrala se tek 80 sekunda utakmice

20:45 - Počela je utakmica

2044 - Spektakularna koreografija i atmosfera na Juventusovom stadionu

20:31 - Nešto manje od 15 minuta ostalo je do početka utakmice

20:27 - Najveća prijetnja za obranu Talijana je Harry Kane. Sjajni golgeter je grupnoj fazi stigao do brojke od šest golova u pet utakmica

20:22 - Juventus je zabio samo sedam golova u šest utakmica u grupnoj fazi Lige prvaka. Najmanje među svim preostalim momčadima u natjecanju.

20:08 - Bit će ovo Mandžukićeva 50. utakmica u elitnom klupskom nogometnom natjecanju. Više pročitajte ovdje!

MANDŽUKIĆ U ODABRANOM DRUŠTVU: /

Juventus se pohvalio dostignućem svog hrvatskog 'Ratnika'

19:55 - Igrači engleske i talijanske ekipe stigli su na Juventusov stadion koji prima preko 41 000 ljudi i trebao bi biti ispunjen do zadnjeg mjesta.

19:42 - Stigle su početne postave za obje momčadi. Od prve minute za domaćine kreće hrvatski napadač Mario Mandžukić.

Bit će ovo sudar sjajne obrane torinske 'Stare dame', koja je u zadnjih 16 utakmica utakmica primila samo jedan pogodak, te fantastičnog napadača Harryja Kanea koji je ove sezone zabio 32 gola. "Ispred nas je velika utakmica i čeka nas težak posao. Želimo vidjeti gdje smo u odnosu na najbolje. Juventus je bio fantastičan posljednjih godina u Ligi prvaka," poručio je Kane.

Juventus je u Europi odigrao 44 utakmice protiv Engleza ostvarivši pritom 18 pobjeda, dok je Tottenham u 15 susreta protiv klubova s 'čizme' slavio pet puta.