NASTAVLJA SE LOV NA RIJEKU: / Povratnik Soudani i nezaustavljivi Hodžić odveli Dinamo do novog trijumfa

U susretu 25. kola hrvatskog prvenstva Dinamo je na gostovanju pobijedio Istru 1961 s 3-0, smanjivši zaostatak za vodećom Rijekom na bod zaostatka, no Riječani imaju i utakmicu manje.

19.3.2017.
14:54

ISTRA 1961 - DINAMO 0-3

ISTRA: Ivušić; Pavić, Lucio, Mitrevski, Žižić, Miloš, Paracki, Puclin, Gržan, Roce, Solomon

DINAMO: Zagorac; Stojanović, Lešković, Perić, Matel; Antolić, Moro; Ćorić, Sammir, Soudani; Hodžić

STRIJELCI: 0-1 Soudani (18), 0-2 Hodžić (52), 0-3 Hodžić (90+2)

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Armin Hodžić (52, 90+2), a pogodak za Modre postigao je i Hillel El Arbi Soudani (18). Hodžić je tako stigao do brojke od deset golova ove sezone, pri čemu je čak osam zabio u proljetnom dijelu.

Dinamo je poveo u 18. minuti nakon kontre koju je golom zaključio Hillel El Arbi Soudanija. Moro je odlično asistirao Sudaniju koji se oslobodio čuvara te iskosa s 15 metara pogodio suprotni kut. Modri su u prvom poluvremenu imali još dvije prilike, dok je Istra samo jednom pucala prema golu, i to neprecizno.

Hodžić u sudačkoj nadoknadi

Dinamo je u 52. minuti zabio i drugi gol, a strijelac je bio Armin Hodžić udarcem s ruba kaznenog prostora. Odličnu predstavu Hodžić je zaključio svojim drugim golom na utakmici u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo je ovom pobjedom, barem privremeno, smanjio zaostatak za vodećom Rijekom na samo bod. Kekova momčad, ipak, ima i utakmicu manje, danas igra protiv Slaven Belupa.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, DINAMO JE POBIJEDIO S 3-0.

90+2' - Hodžić je pobjegao obrani Istre, sam se našao pred vratarom Ivušićem i lakoćom zabio.

90+2' - GOOOOOOL! DINAMO VODI S 3-0.

84' - I zadnja izmjena na utakmici: u igri je Urošević, a izašao je Roce.

80' - Gržan više nije u igri, zamijenio ga je Burić.

77' - Dinamo je napravio posljednu izmjenu: ušao je Guilherme, a izašao strijelac Soudani.

75' - Nema posebnih prilika na stadionu Aldo Drosina.

72' - Igra je nakratko zaustavljena jer je na teren ubačena jedna baklja.

70' - Gojak je u igri umjesto Sammira kod Dinama. Kod domaćih ulazi Prelčec umjesto Lucija.

61' - Kod Dinama izlazi Ćorić, a ulazi Šitum.

54' - Hodžiću je ovo već sedmi gol ovog proljeća u prvenstvu, jedanaesti ako računamo i Kup.

52' - Hodžić je primio loptu, opalio sa 17 metara i pogodio donji desni kut golmana Ivušića.

52' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 2-0.

50'- Gržan je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac s desetak metara udaljenosti završio preko gola.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+1' - ZAVRŠENO JE PRVO POLUVRIJEME, DINAMO VODI S 1-0.

32' - Dinamo i nakon postignutog pogotka nastavlja s napadima i traži drugo gol.

20' - Ćorić je pucao glavom, ali je lopta prošla koji centimetar od gola.

18' - Soudani je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i ljevicom smjestio loptu u suprotni kut domaćeg gola.

18' - GOOOOOOL! DINAMO VODI S 1-0.

16' - Ćorić je pokušao pucati iskosa s lijeve strane, ali je njegov udarac blokiran.

12' - Gržan je pobjegao obrani Dinama i zaprijetio, ali stigao ga je blokirati Perić.

7' - Bilo je opasno pred golom Dinama, ali Stojanović je glavom izbio loptu ispred Solomona.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Dinamo je u jesenskom dijelu prvenstva slavio u Puli s 2-1, ali ga je Istra iznenadila na Maksimiru, odigravši 1-1.

0' - Poznati su sastavi, a zanimljivo je da je trener Dinama Ivajlo Petev odlučio krenuti sa Sammirom i Soudanijem te, dakako, Hodžićem u samoj špici.