ISTRA - VARAŽDIN 1:2 / Varaždin velikim preokretom osvojio prve bodove u novoj sezoni: Brodić i Postonjski bacili Puljane na koljena

Tekstualni prijenos utakmice Istra - Varaždin mogli ste pratiti uživo na Net.hr-u

22.7.2022.
19:29
Srecko Niketic/PIXSELL

U dvoboju 2. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Varaždina svladali Istru 1961 s 2-1 (0-0).

OHO! KAKVO IZNENAĐENJE /

Neugodan poraz Hajduka uoči početka europske avanture. Pogledajte od koga su Livaja i ekipa uspjeli izgubiti

Pogotke su za Varaždince dali Fran Brodić (77) i Igor Postonjski (83pen), dok je strijelac za Istru bio Luka Marin (70).

Nogometaši Varaždina došli su u Puli do prve pobjede u novoj prvoligaškoj sezoni, dok je Istra sezonu započela s dva domaća poraza.

Varaždin je bio puno opasniji u prvom dijelu, ali nije uspio zatresti mrežu domaćina. Varaždin je u prvom dijelu uputio čak deset udaraca prema golu Istre, a Puljani niti jedan.

Najbliže je golu bio Herrera u 15. minuti, no njegov udarac je obranio vratar Majkić, koji je potom zaustavio i opasne udarce Brodića u 38.i 42. minuti.

Silne propuštene prilike iz prvog dijela Varaždincima su se osvetila u 70. minuti kada je domaćin poveo iz praktički prve prilike. Žgomba je tukao iz velike daljine, vratar Zelenika odbio, a na loptu natrčava Luka Marin i donosi vodstvo Istri.

Sedam minuta kasnije izjednačio je Fran Brodić nakon preciznog dodavanja Stanića, da bi u 83. minuti uslijedio potpuni preokret. Vratar Majkić je srušio Posaveca, nakon pregkleda VAR-a dosuđen je penal, a s "bijele točke" je precizan Igor Postonjski.

________________________________________________________

Supersport hrvatska nogometna liga, 2. kolo

Istra - Varaždin 1:2 ( Marin 70; Brodić 77',Postonjski 82')

Istra: Majkić - Hujber, Galilea, Marešić, Marin - Maurić, Mlinar, Bradarić - Petković, Barišić, Mišković

Varaždin: Zelenika - Stanić, Pellumbi, Lamine Ba, Urata - Postonjski, Teklić, Elezi - Peco, Brodić, Herrera

90' + 6' Gotova je utakmica, Varaždin je pobijedio Istru 2:1.

90' Igrat će se 6 minuta sudačke nadoknade.

82' Veliki preokret! Postonjski zabio iz penala.

77' Varaždin izjednačio nakon brze kontre. Zabio je topnik Fran Brodić.

70' Zamjena sa klupe Žgomba je pucao, Zelenika obranio prvi udarac, lopta je dola do Luke Marina koji zabija za vodstvo domaćina.

64' Luka Hujber i danas poletni Andris Hererra su požutjeli nakon međusobne rasprave.

61' Pokušao je sa desne strane nakon lijepe akcije Navarro, uz pomoć bloka brani Zelenika.

58' U prvih 13 minuta dvoboja u drugom dijelu nije bilo izrazitih prilika.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

43' Biviši igrač Hajduka Teklić je zaprijetio, Gosti su bolja momčad, ali ne prolaze put do mreže.

41' Opet je napadač Varaždina Brodić probao, sada glavom, ali Majkić opet siguran.

39' Varaždin gomila statistiku u svoju korist, pokušao je i danas kreativni Fran Brodić.

27' Novopridošli Mauritanac u redovima Varaždina Lamine Ba je probao svoj udarac sa tridesetak metara, lopta je otišla iznad vrata.

Bartol Barišić Istra 1961

25' Zbog velike vrućine, sudac Jović je poslao igrače obje ekipe na osvježenje.

21' Einar Galilea je požutio zbog prekršaja uz aut liniju.

14' Raspoloženi Venezuelanac Andris Herrera je imao do sada najbolju šansu na utakmici, a Lovre Majkić je obranio njegov udarac sa pet metara.

Igor Postonjski i Bartol Barišić

8' Kapetan Istre je pao u kaznenom prostoru, nedovoljno za najstrožu kaznu.

3' Tonio Teklić je pucao sa vrha kaznenog prostora, ali je bio neprecizan.

1' Počela je utakmica.

19.00 Stigli su sastavi. Treneri su na teren poslali najjače snage

______________________________________________________

U prvoj utakmici 2. kola 1. HNL sastaju se Istra i Varaždin. Ovo je dvoboj dvije ekipe koje su izgubile na otvaranju nove sezone. Prije 5 dana pulski prvoligaš je izgubio na domaćem terenu od Hajduka 2:0, dok je najnoviji klub u njavišem razredu hrvatskog nogometa Varaždin izgubio od Slaven Belupa 1:0 također na domaćem terenu.

"Sutra nas čeka zahtjevna utakmica s protivnikom koji se vratio u ligu i svakako ima jak napad. To je momčad koja se isto još uvijek preslaguje, no imaju želju za igrom. Ne znam točno kako ćemo ući u utakmicu, ali svakako agresivnije i kompaktnije, želimo biti oni ”mi” na terenu. Bit će borba na terenu, stoga moramo biti spremni.", izjavio je trener Gonzalo Garcia.

"Istra 1961 je kao i mi, ekipa koja se još uvijek gradi. U prvom poluvremenu nadmetanja s Hajdukom odigrali su čvrsto, sukladno svojim mogućnostima, imali su par dobrih izlazaka. Nakon gola kojeg su primili pred kraj prvog dijela teško im se bilo vratiti, vidjelo se da je Hajduk u ovom trenutku ipak bolja i kvalitetnija momčad. Istra 1961 je kompaktna ekipa koja hoće igrati, igraju od zadnje linije, imaju svoje kvalitete, kao i mane, koje ćemo pokušati iskoristiti. Mi smo najbitniji, moramo biti puno bolji ako želimo nešto osvojiti" - zaključio je Mario Kovačević.