INTER - RIJEKA 1-2; / Damir Mišković s tribina gledao plasman svojih nogometaša u finale hrvatskog Kupa protiv Dinama

Rijeka je u finalu hrvatskog Kupa

24.4.2019.
19:50
PIXSELL

Polufinale Kupa u Zaprešiću

INTER - RIJEKA 1-2

Inter (3-5-2): Matković - Tatomirović, Šimunec, Buljat - Bosec, Postonjski, Muhar, Rak, I.Čeliković - Mamut, Serderov.

Rijeka (4-1-4-1): Sluga - Kvržić, Župarić, Punčec, Mamić - Lepinjica - Murić, Halilović, Pavičić, Acosty - Puljić.

Strijelci: 0-1 Murić (30.), 0-2 Lončar (86.), 1-2 Brezovec (91.)

U polufinalnom dvoboju Hrvatskog kupa u Zaprešiću su nogometaši Rijeke slavili protiv Intera s 2-1 (1-0).

Rijeka je slavljem protiv Intera (2-1) prošla u finale Kupa gdje je 22. svibnja u Puli čeka Dinamo, koji je u utorak u Zagrebu pobijedio Osijek s 2-0.

Riječani su poveli u 30. minuti kada je na precizno Halilovićevo dodavanje Robert Murić prešao i vratara Matkovića i lako pogodio praznu mrežu. Četiri minute prije kraja Stjepan Lončar je udarcem s 20-tak metara pogodio za 2-0. U prvoj minuti sudačke nadoknade bivši igrač Rijeke Josip Brezovec iz slobodnog udarca je postigao počasni gol za domaćine.

Pred 1200 gledatelja na ŠRC Zaprešić sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Murić (30), 0-2 Lončar (86), 1-2 Brezovec (90+1).

GOTOVA JE UTAKMICA: Rijeka je u finalu kupa Hrvatske

91' - GOOOL: Inter je iz slobodnog udarca smanjio na 1-2.

86' - GOOOL, Lončar je zabio za potvrdu finala. 2-0 u Zaprešiću za Rijeku!

81' - Lončar je sad mogao zabiti za 2-0 i potvrdu finala! Tukao je nakon driblinga s nekih 14 metara, blizu je to prošlo desne stative gola Sluge.

65' - Antonio Čolak nakon svega 30 sekundi u igri namješta sjajnu šansu Haliloviću koji sa 12-13 metara puca preko Matkovićevog gola. Pljesak za pokušaj na klupi Rijeke.

64' - Antonio Čolak umjesto Roberta Murićau redovima Rijeke.

58' - Rijeka se povukla pred svoj gol i Inter ima punu dominaciju u drugom dijelu.

54' - Šimunec je zaprijetio glavom s nekih 5, 6 metara od Sluge. Najbolja prilika Intera u drugom dijelu, jedna od najboljih u ovom susretu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' - Poluvrijeme u Zaprešiću.

42' - Evo šanse i za Inter, oslobodio se u potpunosti domaćin! Ofenzivni desni bočni Antonio Bosec ušao je na 7-8 metara od Rijekinog gola, Simon Sluga je istrčao, skratio kut pa na kraju i skrenuo Bosecov pokušaj loba iznad svog gola.

34' - Rijeka nastavlja napadati.

30' - GOOOL: Murić je zabio za 1-0 Rijeke. Gol je došao nakon jedne akcije, lopta je završila na desnoj strani, a Murić je malo iz kosa, poentirao nakon što je zaobišao vratara.

27' - Odmah se lopta vraća u vatru, Inter se našao u šansi iz polukontre po desnoj strani, ali bez uspjeha. Otvorile su se obje momčadi, igra se sad "run and gun".

26' - Rijeka uzvraća s desne strane, ali odlazi lopta u aut. Brzo se vraćaju domaći nogometaši u obranu, ovo je bio plod upravo toga.

23' - Najljepša akcija Intera do sad, točno na polovici prvog dijela. Ima Inter svojih aduta. Imaju još korner, izbijena je jedna lopta visoko, prijeti opasnost za Rijeku. Na kraju ništa od pokušaja.

15' - Buljat u Interu je dobio žuti karton.

14' - Inter bez iti jedne prilike za sad, igrači Toplaka se brane.

11' - Napada Rijeka. Acosty s lijeve strane desnicom poteže s nekih 13-14 metara i promašuje rašnje za kojih pola metra. Nije bilo loše.

8' - Prvi konkretni pokušaj Rijeke u okvir gola. Imali su sad jedan pokušaj izvan šesnaest metara, ali Matković to brani. Korner je za Rijeku.

5' - Rijeka je odmah uzela loptu u svoje noge. Imali su slobodan udarac, nanizali nekoliko pokušaja, rade pritisak. Rijeka je prva zaprijetila iz spomenutog prekida. Robert Murić je izveo slobodan udarac iz daljine, ubacio u šesnaesterac domaćina, ali očistila je to obrana domaćina.

1' - Počela je utakmica, nadamo se jedna izjednačena i dobra. Glavni sudac susreta je Mario Zebec iz Varaždina. Na tribinama je i Damir Mišković, pa za Bijele s Rujevice nema opuštanja.

17.53 - Prije devet dana na Rujevici je bilo 7-0 za Rijeku, tako da će igrači Samira Toplaka imati motiv više u ovoj utakmici.

17.23 - Evo nam i sastava za večerašnju utakmicu. Inače, Inter Rijeku dočekuje nakon domaćeg 2-2 remija s Goricom, a Rijeka u Zaprešić dolazi nakon teškog poraza na Poljudu od Hajduka 4-0.