SPEKTAKULARNA UTAKMICA NA RUJEVICI: / Gosti dvaput šokirali, Riječani se izvukli golčinom u samom finišu

U posljednjoj utakmici 25. kola hrvatskog prvenstva vodeća momčad lige Rijeka na svojoj je Rujevici pobijedila Slaven Belupo s 3-2 i zadržala četiri boda prednosti pred Dinamom.

19.3.2017.
16:52

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 3-2

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Kulušić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović, Andrijašević, Bezjak - Gavranović

SLAVEN BELUPO: Blažević - Purić, Katić, Jovičić, Aliti - Burić, Stevanović - Bouadla, Christensen, Tadić - Heber

STRIJELCI: 0-1 Tadić (14), 1-1 Andrijašević (34), 2-1 Jovičić (51 - ag), 2-2 Heber (72), 3-2 Vešović (87)

Bila je to sjajna utakmica s mnogo preokreta i pet golova, te gredom u sudačkoj nadoknadi koja je mogla u potpunosti zakomplicirati završnicu prvenstva. Gosti su vodili 1-0, potom izjednačili na 2-2, Rijeka je tri minute prije kraja susreta sjajnim pogotkom Marka Vešovića stigla do vodstva 3-2, a Josip Tadić umalo izjednačio u 90. minuti pogodivši vratnicu.

Slaven očito ne leži riječkoj momčadi. Prošle sezone Rijeka nije uspjela dobiti niti jednu međusobnu ligašku utakmicu. Četiri puta su igrali i četiri puta remizirali, a ovo je bila tek druga pobjeda Rijeke u zadnjih deset ligaških ogleda.

NASTAVLJA SE LOV NA RIJEKU: /

Povratnik Soudani i nezaustavljivi Hodžić odveli Dinamo do novog trijumfa

Autogol Jovičića

Gosti su poveli u 14. minuti golom Josipa Tadića nakon asistencije Danca Sorena Christensena, no Rijeka se uspjela vratiti. U 34. minuti je udarcem glavom uspio izjednačiti Franko Andrijašević nakon sjajnog driblinga i ubačaja Leonarda Žute.

Do preokreta je došlo u 51. minuti. Josip Mišić je ubacio, a Aleksandar Jovičić nespretno reagirao i zatresao vlastitu mrežu. Međutim, slavlje Armade nije dugo trajalo. Gosti su u 72. minuti izjednačili nakon ubačaja iz kornera, a strijelac je bio Brazilac Heber. Ipak, pobjedu domaćinu donio je Vešović sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora malo iskosa u 87. minuti. U posljednjim trenucima susreta gosti iz Koprivnice mogli su još jednom šokirati Rijeku, no Tadićev udarac je završio u vratnici.

Za momčad iz Koprivnice bio je to četvrti poraz u zadnjih pet kola uz samo jedan osvojeni bod. Rijeka vodi na ljestvici sa 65 bodova, drugi je Dinamo s četiri boda manje, dok je treći Osijek s 47 bodova.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, RIJEKA JE POBIJEDILA S 3-2.

90+1' - Tadić je pogodio gredu! Ništa od izjednačenja

87' - Lopta se nakon jedne gužve odbila do Vešovića koji je potegnuo s ruba kaznanog prostora i sjajno smjestio loptu pod gredu.

87' - GOOOOOOL! RIJEKA VODI S 3-2.

86' - Matei je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta jeotišla iznad gola.

81' - Zadnje izmjene: kod domaćih Matei umjesto Bezjaka, a kod gostiju Melnjak umjesto Hebera.

72' - Jovičić je nakon kornera prebacio loptu na drugu vratnicu, a tamo ju je iz blizine Heber lakoćom smjestio u mrežu.

72' - GOOOOOOL! SLAVEN BELUPO JE IZJEDNAČIO NA 2-2.

70' - Christensen je izašao iz igre, ušao je Barić.

69' - Burić je pucao iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, ali siguran je bio Prskalo.

63' - Vešović je pokušao glavom nakon duge lopte, ali nije bio precizan.

56' - Izvršeno je nekoliko izmjena: kod domaćih su izašli Elez i Gavranović, a ušli Šofranac i Gorgon, dok je kod gostiju izvan travnjaka Bouadla, a u igri Ivanovski.

51' - Mišić je s lijeve strane nabacio u šesnaesterac, a nesretni Jovičić glavom lobao vlastitog golmana.

51' - GOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 2-1.

49' - Ristovski je blokirao pokušaj Bouadle.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 1-1.

45' - Prilika za Gavranovića, ali lopta je završila pored gola.

34' - Zuta se sjajno oslobodio čuvara na lijevom krilu i nabacio u sredinu gdje je Andrijašević pucao glavom i svladao Blaževića.

34' - GOOOOOOL! RIJEKA JE IZJEDNAČILA NA 1-1.

27' - Dvije je velike prilike sada imao Andrijašević. Najprije mu je obranio Blažević, a potom je loptu glavom poslao preko gola.

20' - Dobra prilika za Rijeku. Vešović je pucao iskosa s desne strane, ali lopta je otišla pored gola.

14' - Christensen je proigrao Josipa Tadića, koji je nekad igrao i u Rijeci, a ovaj se riješio Eleza i matirao Prskala za vodstvo Slavena.

14' - GOOOOOOOL! SLAVEN BELUPO VODI S 1-0.

10' - Zasad ni na jednoj strani nema ozbiljnijih prilika.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Nakon što je Dinamo slavio protiv Istre u Puli nogometašima Rijeke je potreban pobjeda kako bi se vratili na četiri boda prednosti.