HAJDUK – OSIJEK 0-2: / Boban i Marić utišali Poljud i odveli Osijek do drugog mjesta!

Hajduk i Osijek su na Poljudu odigrali derbi 10. kola 1. HNL

7.10.2018.
20:48
Pixsell

U oba nedjeljna dvoboja 10. kola Prve HNL gosti su osvojili tri boda, Osijek je u derbiju na Poljudu svladao Hajduk sa 2-0 (1-0), dok je Dinamo očekivano u Kranjčevićevoj ulici bio uspješniji od Rudeša sa 3-0 (2-0).

Strijelci za drugu pobjedu Osijeka u Splitu otkako je Prve HNL bili su Gabrijel Boban (36) i Mirko Marić (59).

Marić i Boban strijelci

Osijek je do vodstva protiv Hajduka stigao u 36. minuti kada je Gabrijel Boban iskoristio nepotrebno istrčavanje vratara Posavca i iskosa pogodio nebranjenu mrežu. Gosti su povećali vodstvo u 59. minuti iz brzog protunapada u jeku Hajdukovog pritiska u kojemu je Boban odlično asistirao strijelcu Mirku Mariću.

Osijek je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto sa 20 bodova, četiri manje od vodećeg Dinama, a jednim više od treće Lokomotive. Hajduk je sedmi sa 11 bodova, jednim manje od šestog Slavena Belupa, a jednim više od osmog Intera iz Zaprešića.

Rezultati by SofaScore

90+5' - Kraj utakmice u Splitu. Hajduk - Osijek 0-2.

90' - Pet minuta sudačke nadoknade na Poljudu.

72' - Gyurcso dodaje Filipu koji snažno puca iz daljine, ali nema opasnosti za gol Osijeka.

56' - GOOOOL! Ubrzo nakon što je zbog zaleđa poništen pogodak Saidu, Osijek dolazi do 2-0. Brzo su izašli u kontru, Boban sjajno pronalazi Marića pred golom i Posavec je nemoćan.

46' - Dupla zamjena kod Hajduka na početku drugog poluvremena - Jradi i Said ulaze umjesto Ivanovskog i Palaverse.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj poluvremena na Poljudu

43'- Gurnuo je Jairo svom čuvaru kroz noge, a onda poslao dugu loptu na Ivanovskog, ali dodavanje je neprecizno!

36' - GOOOOL! Osijek je napucao jednu loptu prema Hajdukovom golu, a onda je Posavec napravio ogromnu pogrešku prilikom izletavanja sa gola. To je iskoristio Boban i zabio za 1-0 Osijeka.

25' - Brza kontra Bijelih! Juranović je iznio loptu u Osijekovu polovicu, uposlio Caktaša koji prodaje lažnjak i puca prema golu, ali njegov je udarac blokiran.

24' - Šutirao je Kamenar iz daljine, ali Posavec lovi loptu.

16' - Prvi pokušaj Hajduka - Adam Gyurcso je šutirao sa tridesetak metara, ali lopta ide preko gola Malenice.

1' - Počela je utakmica na Poljudu

UŽIVO: HAJDUK - OSIJEK 0-2

HAJDUK: Posavec, Filip, Vučur, Borja, Juranović, Caktaš, Palaversa, Barry, Jairo, Gyurcso, Ivanovski

OSIJEK: Malenica, Ćavar, Tomelin, Škorić, Janža, Pušić, Grgić, Hajradinović, Kamenar, Boban, Marić