HAJDUK ODIGRAO OČAJNO PROTIV LOKOMOTIVE: / Splićani jedva stvarali šanse, ali zato je Torcida priredila pravi 'show'

Hajduk nije uspio pobijediti Lokomotivu i vratiti se na čelo ljestvice

20.10.2019.
16:43
Marko Prpic/PIXSELL

U zadnjoj utakmici 12. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive i Hajduka su u Zagrebu odigrali bez golova, 0-0.

Hajduk nije uspio pobijediti Lokomotivu i vratiti se na čelo ljestvice, pa sada zaostaju bod za Dinamom, koji ima i utakmicu manje. Splićani su imali nadmoć cijelu utakmicu, ali je obrana Lokomotive izdržala bez primljenoga gola.

Hajduk je u 15. minuti propustio veliku priliku kada je Hamza potpuno sam ispred vrata domaćina s deset metara pogodio gredu, a u 32. minuti vratar Hajduka Posavec brani opasan šut Uzunija. U 54. minuti Bradarić je glavom tukao tik pored desne vratnice, a u 79. minuti udarac Jaira iskosa brani vratar domaćih Grbić.

20.10.2019., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. . Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Nažalost, kod obje je momčadi izostala dobra igra posebice u drugom poluvremenu, ali zato je Torcida imala pravi show. Prvo su visoko držali šalove u znak protesta protiv novog prijedloga zakona koji im brani unošenje šalova, maski i ostalih predmeta kojima bi pokrili lice, a onda su u drugom poluvremenu napravili bakljadu i bacali petarde...

Susret se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a sudio je Bebek iz Rijeke.

LOKOMOTIVA - HAJDUK 0:0

SASTAVI:

90' + 2' - Kraj utakmice.

88' - Zaista jalova utakmica za obje momčadi, možda je bila tek jedna, dvije dobre šanse u cijelom poluvremenu.

77' - Torcida je krenula sa svojim showom. Bilo je tu dosta pirotehnike, topvoskih udara, baklji, a jedna je završila na terenu. Bit će, dakle, kazni.

70' - Ništa se posebno nije dogodilo u ovom periodu, kao da se nijednoj momčadi ne žuri zabiti.

59' - Slobodnjak za Lokose, Karačić je pucao, ali Posavec je uhvatio.

52' - Hajduk opet promašuje sigurnu šansu. Juranović je centrirao, a Bradarić loše pucao glavom.

48' - Torcida je iz protesta ušla sa šalovima i podigla ih visoko. Inače, ako prođe prijedlog zakona uskoro će šalovi i svi slični odjevni predmeti ili maske biti zabranjeni.

20.10.2019., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj je prvog dijela.

38' - Rasplamsala se malo utakmica, ali ovaj put je Lokomotiva aktivinija. Prvo je Posavec morao spašavati mrežu kada mu je Uzuni šutirao s kojih osam metara, a zatim je Cokaj pucao, no samo u blok.

25' - Hajduk je bolja momčad na terenu, ali za sada ne uspjeva zaprijetiti opasnije Lokomotivi.

17' - Žuti karton za Bradarića zbog grubog starta na Uzuniju.

15' - Kakva šansa za Hajduk. Hamza je bio sam ispred Grbića, ali pogodio je prečku.

5' - Uzuni je šutirao preko gola Hajduka, prvi je to pokušaj na ovoj utakmici.

1' - Počela je utakmica.

16:35 - Torcida je možda pripremila nešto opako za ovu utakmicu. Naime, navijači su revoltirani donesenim prijedlogom zakona koji im brani unositi na tribine marame, šalove, kapuljače i sve oni čime bi mogli sakriti identitet.

Tom su prilikom odlučili svi doći sa šalovima i još su uputili proglas na Facebooku.

16:30 - Lokomotiva na poseban način najavila utakmicu. Više pročitajte

[FOTO] URNEBESNA DOSJETKA KOJU SE ISPLATI VIDJETI: /

Lokomotiva na genijalan način najavila okršaj s Hajdukom

Trener Hajduka, Damir Burić, održao je poprilično neobičnu medijski konferenciju uoči gostovanja kod Lokomotive u Prvoj HNL. Burić je korstio odveć neobičan riječnik prilikom opisivanja stanja u kojem se njegova momčad nalazi.

“Posavec je malo zapeo o teren i malo je iščašio rame, ne znam kada će se vratiti, Nejašmić se vratio ozlijeđen s utakmice U-21 i ozljeda mu se zapravo vratila, nisam siguran koliko će bit spreman do polaska na put. Nije dobro ni Ismajli, jako upitno stanje, u sudaru s golmanom dobio je udarac u leđa, a Simić je igrajući za Češku morao izać zbog udarca u glavu. To nije sve, Vušković je za U-19 selekciju igrao tri utakmice u sedam dana, vratio se kao isciđeni limun, neću ga ni voditi na put, mora se oporaviti”, ispalio je Burić na pressici.

Buriću će nedostajati podosta prvotimaca, a čeka ga izuzetno neugodan protivnik.

“To je momčad koja u defenzivi stoji usko, a u napadu imaju nekoliko zanimljivih opcija i još sad s Budimirom koji im se vratio. U tranziciji su opasni, moramo paziti. Naš ciljš? Naš je cilj uvijek isti, idemo na pobjedu. Nadvladat teškoće, rekoh vam, na muci se poznaju junaci”, kazao je Burić.