HAJDUK - ISTRA 3-1: / Bijeli preokrenuli na Poljudu i upisali drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu

8.12.2018.
19:20
Pixsell

Hajduk je na Poljudu upisao drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu nakon što je savladao Istru 3-1

U susretu 17. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv pulske Istre 1961 s 3-1 (0-0).

U nenogometnom ozračju, pred praznim Poljudom zbog kazne HNS-a Hajduku, Splićani su do pobjede došli preokretom nakon što su gubili do 67. minute.

Fuentes postigao prvi pogodak

Nakon vrlo lošeg prvog dijela nastavak je započeo golom Puljana. U 51. minuti udarac Traorea iskosa vratar Hajduka Posavec nespretno je odbio, a najbliži lopti bio je Španjolac Adriean Fuentes, kome nije bilo teško glavom pogoditi praznu mrežu. U 67. minuti Hajduk je izjednačio golom Stipe Vučura koji je bio najspretniji u gužvi u petercu gostiju.

U 75. minuti sudac Mlakar svira kazneni udarac nakon prekršaja Grujevića nad Jradijem, a Mijo Caktaš je siguran s "bijele točke". Caktaš je proigrao Jaira, a Brazilac nesebično asistirao Makedoncu Mirku Ivanovskom koji pogađa praznu mrežu za 3-1 u 84. minuti za potvrdu pobjede "Bijelih".

UŽIVO: HAJDUK - ISTRA 1961 3-1

HAJDUK: Posavec, Vučur, Fomitschow, Juranović, Ismajli, Jradi, Caktaš, Palaversa, Nejašmić, Jairo, Gyurcso

ISTRA 1961: Čondrić, Oneto, Rubić, Ivančić, Rufati, Rodriguez, Grujević, Segado, Obeng, Traore, Fuentes

Rezultati by SofaSco

90+5

- Kraj utakmice na Poljudu

90+1' - Igrat će se pet minuta sučeve nadoknade

84' - GOOOOL! Sjajna akcija Bijelih, Caktaš je proigrao Ivanovskog koji loptu gura u praznu mrežu! 3-1

74' - GOOOOOL! Nakon prekršaja u kaznenom prostoru, Hajduku je sviran jedanaesterac. Sa bijele točke je točan Mijo Caktaš!

73' - Velika šansa za Hajduk! Nakon gužve pred golom Istre, lopta se odbija do Jradija, koji iz sjajne pozicije šutira preko Čondrićevog gola.

68' - GOOOOL! Hajduk je izveo korner, nakon kojeg je Mirko Ivanovski glavom zatresao gredu. Međutim, na odbijenu loptu prvi je došao Vučur i pogodio za 1-1

51' - GOOOOL! Fuentes postiže pogodak za 1-0 gostiju! Nakon što je Posavec trapavo obranio jedan udarac, lopta se odbija na gol liniju gdje je igrač Istre s posprema u mrežu.

45' - Kraj prvog poluvremena na Poljudu

1' - Počela je utakmica na Poljudu!