DINAMO U SKORO PA EUROPSKOM SASTAVU DO MINIMALNE POBJEDE: / Petković Modrima s 'kreča' donio tri boda

Dinamovci su zapucali velik broj prilika, a vratar Slavena Antonio Ježina bio je najbolji igrač gostiju

5.10.2019.
18:50
Luka Stanzl/PIXSELL

11. kolo Prve HNL

Zagreb, Stadion Maksimir, 17:00

DINAMO - SLAVEN BELUPO 1-0

Nogometaši Dinama pobijedili su u 11. kolu Prve HNL na Maksimiru Slaven Belupo s minimalnih 1:0, pa su opet došli na bod od vodećeg Hajduka. Izveo je Bjelica na teren skoro pa europsku momčad. Samo su lijevi bek Moubandje i Kadzior pripadali njegovoj tipičnoj "HNL" postavci.

U igru je ušao i Izet Hajrović koji je jedno vrijeme zajedno s Amerom Gojakom bio na laganom "hlađenju".

Dinamo je došao u vodstvo već u petoj minuti golom Brune Petkovića koji je sam realizirao kazneni udarac koji je izborio, no to je, začudo. bio i jedini gol na utakmici. Hrvatski prvak se zadovoljio tim minimalnim vodstvom, no moglo je tu biti i puno više pogodaka.

Zapucane šanse

Dvije velike prilike propustio je Arijan Ademi koji je najprije u desetoj minuti slabo pucao s desetak metara pa je taj udarac ukrotio Ježina. Kapetan Dinama bio je i u velikoj šansi u 53. minuti, kad je, umjesto da puca, pokušao pronaći nekoga na drugoj vratnici. Sve je ostalo samo na pokušaju jer na drugoj vratinici nije bilo nikoga.

LUKA MODRIĆ FANTASTIČNIM POGOTKOM PRODUŽIO MANDAT ZIDANEU: /

Real Madrid je na vrhu La Lige

Ipak, najbolju priliku za Dinamo u drugom dijelu imao je Mislav Oršić. Dobio je odličnu loptu od Kadziora i pucao, ali otišlo je to pored vrata.

Na ljestvici vodi Hajduk s 23 boda, a Dinamo je drugi s 22 boda i utakmicom manje.

FT Gotova je utakmica u Maksimiru. Dinamo je upisao minimalnu pobjedu iako je moglo biti puno više golova u mreži Slaven Belupa.

86' Dok se utakmica polako bliži svom kraju Dinamo i dalje napada. Dino Perić pucao je glavom nakon kornera, a ježina je njegov pokušaj ukrotio na gol-liniji.

68' Kakva prilika za Oršića! Dobio je odličnu loptu od Kadziora i pucao, ali otišlo je to pored vrata. A otišao je i Kadzior van, a zamijenio ga je Izet Hajrović.

53' Ademi je bio u velikoj šansi, ali umjesto da puca, bio je nesebičan i asistirao, ali nije njegovo dodavanje pronašlo suigrača.

49' Slaven Belupo nešto pokušava u drugom dijelu, ne izgledaju Koprivničani tako loše kao u prvom dijelu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Završilo je prvo poluvrijeme na Maksimiru u apsolutnoj dominaciji momčadi u modrim dresovima. Slaven Belupo nije stvorio gotovo ništa. Moglo je tu biti još pogodaka za Dinamo, ali morat će se Modri zadovoljiti ovim jednim Petkovića iz penala u petoj minuti.

37' Ježina fantastično reagira na udarac Ademija s desetak metara. Stvarno reakcija za svaku pohvalu golmana koji sada drži Slaven u igri.

27' Evo i prvog pokušaja Slaven Belupa, no morat će to biti malo bolje da bi se svladao prvi vratar Hrvatske Dominik Livaković.

17' Dinamo dominira susretom i mogao bi to biti debakl za Slaven Belupo na Maksimiru. Gosti se u ovom trenu mogu nadati samo da će primiti što manje golova.

5' Lopta je već u mreži. Petković je nakon nepunih pet minuta doveo Modre u prednost na Maksimiru! Petković je zabio gol iz penela koji je sam izborio.

1' Krenula je utakmica na Maksimiru.

Svjetla pozornice Lige prvaka nakon gostovanja u Manchester Cityju za Nenada Bjelicu i njegov Dinamo nakratko su se ugasila i vrijeme je za osvajanje novih bodova u domaćem prvenstvu.

Dinamo je u prošlom kolu na gostovanju kod Lokomotive zavidao rane nastale razočaravajućim i neočekivanim porazom protiv Varaždina. Izgleda da je Bjeličina šok-terapija i oštar istup u medijima ponovo motivirao igrače za domaće prvenstvo.

Iako su Modri ogromni favoriti na Maksimiru, nešto će se sigurno pitati i Slaven Belupo koji je ove sezone Hajduku priuštio Hajduku skup poraz u Koprivnici. Gosti su na sedmom mjestu ljestvice, ali sigurno imaju jedno pouzdano oružje.

To je Ivan Krastanović koji u dresu koprivničkog kluba proživljava drugu mladost. Sjajno je ušao u sezonu i sa šest zabijenih pogodaka dijeli s Marijom Ćužeom prvo mjesto na ljestvici strijelaca Prve HNL.

Utakmicu Dinama i Slaven Belupa pratite uživo na portalu Net.hr.