[FOTO, VIDEO] DINAMO LAKO DO ČETVRTFINALA HRVATSKOG KUPA: / Plavi stroj pregazio i Opatiju; Nemaju Modri milosti prema nikome

Dinamo je očekivano u četvrtfinalu hrvatskog kupa

30.10.2019.
19:15
Nel Pavletic/PIXSELL

OPATIJA - DINAMO 0:3

Opatija (3-4-3): Iveša - Jukičić, Vlatković, Bertoša - Malinić, Glavaš, Pejanović, J. Rudan - Bjelanović, Furijan, Bogolin

Dinamo (4-2-3-1): Zagorac - Stojanović, Šutalo, Perić, Leovac - Moro, Ivanušec - Hajrović, Kadzior, Marin - Gavranović

Nogometaši Dinama u utorak su poslijepodne rutinski izborili plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su na stadionu Kantrida pobijedili Opatiju 3:0. Dinamo nije dozvolio iznenađenje i 'modri' su sav posao obavili već u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola.

[FOTO] HAJDUK ISPAO, GORIČANI U ČETVRTFINALU NATJECANJA; /

Svjedočili smo nevjerojatnoj utakmici o kojoj će se još dugo pričati

Plavi poveli već u 8. minuti

Hrvatski prvak poveo je u osmoj minuti golom Poljaka Damiana Kadziora, na 2:0 je povisio Švicarac Mario Gavranović u 29. minuti iz kaznenog udarca, a isti je igrač u 36. minuti zabio i za 3:0. U nastavku susreta Dinamo je samo održavao prednost, glavne plave vedete pazile su da se ne ozlijede, Bjelica može biti zadovoljan viđenim na Kantridi.

Lokomotiva rutinski u Mladini

Lokomotiva je u Mladini rutinski odradila posao protiv trećeligaša Vinogradara pobijedivši sa 3-0. Dva gola zabio je Marko Tolić (16, 90+1), a jednog Myrto Uzuni (77).

Slaven Belupo također u četvrrtfinalu

Plasman u četvrtfinale izborio je i Slaven Belupo pobijedivši BSK Bijelo Brdo sa 2:0. Golove za momčad iz Koprivnice zabili su Bruno Bogojević (59) i Nemanja Glavčić (79).

Šibenik bolji od Belišća

Šibenik je pobijedio Belišće sa 2:1, a pogodak odluke zabio je Luka Juričić u petoj minuti sudačke nadoknade. Domaćin je poveo u 3. minuti golom Ivana Antunovića, a izjednačio je Bruno Damjanović u 29. minuti. Kada se već činilo kako će se na Šubićevcu igrati produžetak, Juričić je zabio za pobjedu domaćina.

Prošloga tjedna plasman u četvrtfinale izborio je i Osijek koji je na gostovanju kod trećeligaša Zadra slavio sa 3:0. Golove za Osijek zabili su Špoljarić (28, 86) i Mance (32).

U posljednjem susretu osmine finala večeras se sastaju Varaždin i Rijeka.

REZULTATI:

Opatija - Dinamo 0-3 Gorica - Hajduk 2-1 BSK Bijelo Brdo - Slaven Belupo 0-2 Šibenik - Belišće 2-1 Vinogradar - Lokomotiva 0-3 Istra 1961 - Inter Zaprešić 1-2 Varaždin - Rijeka (19.30)

U srijedu, 23. listopada: Zadar - Osijek 0-3

Gotova je utakmica

87' - Dani Olmo pazi da se ne ozlijedi, Plavi mirno privode utakmicu svom kraju.

74' -Evo nam promjene i u Dinamu. Iz igre je u redovima gostiju izašao strijelac prvog gola Poljak Damian Kadzior, a ušao je mladi Joško Gvardiol. Za domaće je iz igre izašao Bogolin, a ušao Toni Rudan.

67' - Zamjena u sastavu domaćih. Iz igre je izašao s brojem 14 Pejanović, a ušao je igrač s brojem 18 Lazić. Minutu kasnije iz igre je izašao Malinić Vanja, a ušao je Kurilić Mario.

59' - Htjeli su gosti sada još jedan kazneni udarac, ali sudac Lovrić nije ga dosudio.

48' - Modri nastavljaju u istom napadačkom ritmu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' - Poluvrijeme je u Rijeci.

36' - GOOOL: Evo još jedne lijepe akcije Dinama na lijevoj strani! Spetljali su se domaći i predali loptu Marinu koji je napravio dobar posao i ušao u šesnaesterac, odložio loptu za Kadziora koji nesebično vraća loptu Gavranoviću, a on ju bez problema šalje u praznu mrežu.

28' - Penal za Dinamo. Lijepu su akciju potegnuli Stojanović, Moro i Hajrović, a slovenski je reprezentativac ubacio prema petercu s desne strane. No, loptu je na putu rukom dirao kapetan gostiju Vlatković koji je na kraju i dobio žuti karton, a sudac Lovrić dosudio je penal. Loptu je uzeo Mario Gavranović i poslao Ivešu u jednu stranu, a loptu u gol.

17' - Tražili su gosti sada penal, ali sudac nije pokazao ništa! Opasno je igrao Dino Perić u domaćem šesnaestercu i zakačio Bogolina koji je pao, ali ništa nije dosudio Zdenko Lovrić. U Zagorčevom prostoru ostali su ležati novopečeni reprezentativac Perić i Pejanović, a liječničke službe ušle su u teren.

14' - Završio je na podu Mario Gavranović, aLI utakmica je nastavljena bez dosuđenog prekršaja.

8' - GOOOL: Dinamo je u 8. minuti poveo s 1:0. Nije dugo trebalo Bjeličinim izabranicima da povedu na Kantridi! Marin je prošao po lijevom boku i odlično ubacio za Damiana Kadziora koji ponovno zabija! Ostavili su ga igrači Opatiji samog u kaznenom prostoru, a on je to iskoristio na najbolji mogući način.

6' - Opatija se u ovim uvodnim minutama brani.

5' - Neoprezno je startao bivši igrač Rijeke, Mateo Bertoša na dvadesetak metara od gola i Dinamo je dobio priliku za zaprijetiti iz slobodnog udarca. No, Kadzior je pucao preko gola.

1' - Počela je utakmica u Rijeci. Dinamo prvi kreće s centra.

16.45 - Poznati su sastavi u kojima će momčadi istrčati na večerašnju utakmicu. Na golu Dinama bit će Zagorac. Šutalo, Ivanušec, Kadzior i Marin dobili su priliku od prve minute.

Iako je riječ o osmini finala Kupa, a suparnik je trećeligaš Opatija, za trenera Nenada Bjelicu i njegovu momčad to je utakmica kao i svaka druga. U taboru Plavih nema opuštanja niti podcijenjivanja suparnika. Dinamovci su na ovaj sraz u Rijeku otišli tek na dan susreta, pogotovo kad se igra predvečer, kao ovaj na Kantridi.