DINAMO – ISTRA 1961 3-0: / Dinamo upogonjen Gavranovićem pregazio Istru na Maksimiru

Dinamo i Istra odigrali su danas drugu utakmicu drugog prvenstvenog kola HNL

3.8.2018.
20:52
Pixsell

U utakmici 2. kola Prve HNL nogometaši Dinama stigli su do prve pobjede u novoj sezoni domaćeg prvenstva svladavši u petak na maksimirskom travnjaku pulsku Istru 1961 sa 3-0 (2-0).

Dvostruki strijelac za tri boda bio je Mario Gavranović, a u pogotku Leovca švicarski reprezentativac je sudjelovao kao dodavač.

Već u 13. minuti Gavranović je glavom pogodio mrežu Puljana, nakon što je Hajrović ubacio na visinu peterca iz slobodnog udarca sa 30-ak metara. Dinamo je dominirao i opsjedao gostujuća vrata, ali sve do sučevog vremena u prvom dijelu nije bilo drugog pogotka. Tada je na lijevoj strani akciju započeo Oršić i uputio loptu prema Leovcu koji ju je odmah proslijedio do Gavranovića. Ovaj se sjurio prema golu, a onda na par metara od vrata 'pogodio' Leovca koji je proslijedio loptu u mrežu pokraj nemoćnog Čondrića.

U prvom poluvremenu gostujuća momčad nije uspjela uputiti niti jedan udarac prema Dinamovim vratima.

U nastavku je već u 47. minuti Dinamo došao do tri pogotka prednosti. Sa desne strane je prošao i ubacio Hajrović, a na desetak metara od gola sjajno se snašao Gavranović i petom proslijedio loptu u mrežu. Bio je to posljednji pogodak na utakmici, iako je domaća momčad do kraja dvoboja stigla do 24 udarca, od čega ih je 14 išlo u okvir.

Utakmicu na stadionu Maksimir pratilo je oko 2000 gledatelja, a sudio je Goran Gabrilo iz Splita.

Strijelci: 1-0 Gavranović (13), 2-0 Leovac (45+1), 3-0 Gavranović (47)

Rijeka uvjerljiva protiv Zaprešića na Rujevici

U prvoj utakmici 2. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici s uvjerljivih 4-0 (1-0) svladala Inter. Pogotke za Riječane postigli su Acosty u 4. minuti, Gorgon u 64. i 65. minuti te Heber u 77. minuti. Rijeka je sa šest bodova na prvom mjestu, ispred Dinama sa četiri i Lokomotive koji ih imaa tri, ali uz utakmicu manje. Na začelju su bez bodova Gorica, Hajduk i Inter.

U subotu je na rasporedu jedna utakmica 2. kola Prve HNL u kojoj će novi prvoligaš Gorica na svom stadionu u Velikoj Gorici ugostiti Slaven Belupo, a dvoboj će započeti u 17.30 sati.

Rezultati by SofaScore

UŽIVO: DINAMO - ISTRA 1961 3-0

DINAMO: Zagorac; Leovac, Perić, Dilaver, Moharrami; Šunjić; Oršić, Hajrović, Olmo, Fiolić; Gavranović

ISTRA 1961: Čondrić; Senzemba, Rufati, Rodriguez, Franić; Espinosa, Segado; Iglesias, Sane, Grujević; Miljanić

90+3 Kraj utakmice na Maksimiru, Dinamo je savladao Istru sa 3-0.

80' Prva prava šansa za Istru u drugom poluvremenu - pred Zagorca je izašao Grujević, ali čisti opasnost Moharrami

70' Još jedna dobra šansa za Dinamo, ovaj puta je u prilici Kadzior koji izbija sam pred Čondrića, ali vratar Istre brani njegov udarac.

63' Opasan šut Gavranović sa desetak metara, ali Čondrić dobro brani.

58' Oršić opasno šutira sa ivice kaznenog prostora, ali njegov udarac ide preko gola Čondrića!

49' GOOOOL! Hajrović je poslao loptu u peterac, a tamo ju je dočekao Gavranović koji atraktivno petom pogađa za 3-0 Dinama!

45+1 GOOOL! Mario Gavranović sjajno je probio po lijevoj strani, vratio loptu u sredinu, a tamo Leovac nije imao problema matirati nemoćnog Čondrića.

40' Gavranović u dobroj šansi - Švicarac je primio loptu u kaznenom prostoru Istre, izbacio dvojicu igrača, ali njegov udarac ide preko gola.

27' Na redu je da puca Dani Olmo - njegov udarac je jak i opasan, ali ide malo iznad vratiju Čondrića,

25' Udarac Oršića, bez problema brani vratar Istre.

21' Gavranović prima loptu od Šunjića, cilja desni kut, ali njegov udarac dobro brani Čondrić.

12' GOOOL! Prva prva šansa za Dinamo i Modri vode 1-0! Strijelac je Mario Gavranović, koji se najbolje snašao nakon Hajrovićevog slobodnog udarca i glavom loptu ubacio u mrežu Istrijana.

9' Šansa za Dinamo - Perić šalje dugu loptu na Hajrovića koji puca iz sredine, ali Čondrić je siguran i hvata loptu.

3' Miljanić izbio je sam pred Zagorca, no u zadnji tren je ispred njega izbio loptu Perić.