DINAMO - GORICA 4:1 / Dinamo sjajnom igrom proslavio naslov prvaka: Livaković izašao uz velike ovacije, očekuje se transfer?

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

28.5.2023.
18:12
Marko Lukunic/PIXSELL

U posljednjem susretu HNL sezone, zadnjem ogledu 36. kola, prvak Dinamo je na maksimirskom stadionu pobijedio Goricu 4-1 (2-1).

NEMILE SCENE /

Ne može bez incidenta: Navijači Hajduka potukli se s redarom

Momčad iz Velike Gorice je povela već u petoj minuti, a strijelac je bio Merveil Ndockyt. No, preokret je uslijedio vrlo brzo pa je Dinamo 2-1 vodio na kraju prvog poluvremena. Strijelci su bili Robert Ljubičić u 23. i Luka Ivanušec u 33. minuti. U završnici susreta Dinamo je postigao nova dva gola, a za dodatno slavlje na stadionu zaslužni su bili strijelci Dario Špikić u 80. i Dino Perić u 88. minuti.

U slavljeničko raspoloženje na maksimirskom stadionu nije se ukomponirao trenutak iz pete minute. Naime, već tada je Gorica povela, a strijelac je bio Ndockyt.

Od tog trenutka pa uglavnom do kraja utakmice, trajala je dominacija Dinama koji je rezultat preokrenuo do kraja prvog poluvremena i u oba slučaja hrvatski prvak je kreirao lijepe akcije.

Sjajna igra

U 23. minuti strijelac je bio Ljubičić nakon što ga je lucidno, petom, proigrao Ivanušec. Petom se igralo i deset minuta kasnije kada je Dinamo poveo 2-1. Petković je u tom trenutku bio zadužen za taj potez, a u nastavku akcije Baturina je bio asistent, a Ivanušec strijelac.

Početkom drugog poluvremena Dinamo je poveo 3-1. Drugi pogodak na susretu je dao Ivanušec, ali je VAR poništio povećanje domaćeg vodstva zbog zaleđa. Imao je Dinamo savršenu priliku za 3-1 u 58. minuti. Petković je namjestio loptu na bijelu točku, ali je njegov udarac obranio velikogorički vratar Božidar Radošević. Bio je to samo nastavak odličnih obrana gostujućeg golmana koji je iz mnogih situacija s igračima Dinama izlazio kao pobjednik.

No, niti raspoloženi Radošević nije spriječio nova dva gola Dinama u završnici susreta. Strijelci su bili Špikić u 80. te Perić osam minuta kasnije.

Prvak Dinamo tako je prvenstvenu sezonu okončao s deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Hajduk. Gorica je pretposljednja, ali je svoj posao obavila u tjednima ranije kada je preskočila Šibenik i osigurala i iduće sezone igranje u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

TIJEK UTAKMICE

SuperSport HNL, 36. kolo

Dinamo - Gorica 4:1

DINAMO: Livaković - Moharrami, Šutalo, Perić, Bočkaj - Bulat, Ljubičić - Topić, Baturina, Ivanušec - Petković

GORICA: Radošević - Tomečak, Steenvoorden, Bralić, Krizmanić - Pršir, Mrzljak - Ndoyckt, Fruk, Mitrović - Fućak

Kraj utakmice.

87' Drmić je lobom pokušao zabiti, Krizmanić čisti s crte. Lopta je otišla u korner, a Perić je nakon gužve pogodio.

83' Dominik Livaković uz pljesak napušta travnjak Maksimira, Danijel Zagorac ulazi u igru. Menalo i Theophile Catherine ulaze umjesto Bočkaja i Šutala.

81' Špikić zabija sedmi pogodak ove sezone na sjajnu asistenciju Drmića.

79' Vojtko puca i tjera Livakovića na veliku intervenciju.

75' Vojtko ulazi umjesto Pršira.

74' Izlaze Petković i Topić, u igri su Špikić i Drmić.

64' Topić sjajno gađa u velikoj prilici, ali Radošević se opet iskazao večeras.

57' Kazneni udarac za Dinamo promašio je Bruno Petković, na njemu je Kapulica i napravio prekršaj. Potvrdilo se staro pravilo da izvođač ne smije biti onaj igrač na kojem je faul napravljen.

55' Bočkaj šutira preko gola.

54' Kapulica i Majstorović zamijenili su Fruka i Mitrovića.

52' Ivanušec je zabio, ali VAR poništava drugi pogodak Luke na ovoj utakmici zbog zaleđa Moharramija.

47' Bad Blue Boysi su skandirali: "Livi ostani", a golman Dinama im je zapljeskao.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Fučak je izašao, a u igri je Vujnović.

Kraj prvog dijela.

43' Bulat je silovito pucao i pogodio Bralića u glavu. Pao je Slavko kao pokošen na travnjak, no srećom moći će nastaviti igru.

34' Ivanušec je pogodio nakon još jedne sjajne kombinacije Modrih. Ovo je nogomet vrijedan proslave naslova prvaka.

30' Ivanušec puca preko vrata iz "Oršićeve pozicije".

26' Topić puca nakon kornera, Radošević opet brani sjajnom paradom.

23' Ljubičić zabija za izjednačenje nakon sjajnog dodavanja Ivanušeca.

22' Petković sjajno puca u gornji lijevi kut, Radošević brani.

15' Ljubičićev udarac odlazi preko gola.

5' Ndockyt je sjajno pogodio volej na drugoj stativi za šok u slavljeničkoj atmosferi na Maksimiru.

1' Počela je utakmica. Prije susreta, igrači Gorice su napravili špalir domaćim nogometašima. Nagradu i počasni dres dobio je Kevin Theoophile - Catherine, kao i Ivan Bebek koji sudi posljednji put.

--------------------------------------------------------------------------------------

Dinamo će danas podići još jedan pehar domaćeg prvenstva, svoj 34. u povijesti. Proslava naslova će uslijediti nakon utakmice sa Goricom, koja je u prošlom kolu osigurala ostanak.

Susret je najavio trener Igor Bišćan:

"Čeka nas lijepa prilika da se od navijača oprostimo na pravi način, stadion bi trebao biti dobro popunjen, najavljeno je i lijepo vrijeme. Moja momčad je cijelo vrijeme na razini s obzirom na okolnosti, sada želimo još uljepšati cijeli događaj oko proslave naslova prvaka."

Na pitanje o početnom sastavu i "oproštajci", rekao je sljedeće:

"Bitno nam je pobijediti, to će uvijek biti tako. Bit će novih igrača, ali to ne znači da će biti neki iz drugog ili trećeg plana, svi nosimo grb Dinama, samim time moramo imati pravi pristup. Krenut će Bočkaj, Perić… Mišića nema zbog kartona", rekao je i zaključio:

"Sve drugo će biti popunjeno igračima koji su nastupali u zadnjim utakmicama. Imat ćemo ozbiljnu momčad na terenu, nešto će odigrati i Theophile da se dostojno oprosti od kluba kojem je puno toga dao."