FEŠTA NA RUJEVICI: / Goropadna Rijeka protutnjala derbijem i nastavila juriš na naslov prvaka!

U derbiju 12. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Rijeke su na svojoj Rujevici deklasirali Osijek s 3-0 i vratili se na šest bodova prednosti u odnosu na Dinamo.

16.10.2016.
16:49
Nel Pavletic/PIXSELL

RIJEKA - OSIJEK 3-0

RIJEKA: Prskalo, Zuta, Elez, Mitrović, Ristovski, Bradarić, Mišić, Gorgon, Andrijašević, Vešović, Gavranović

OSIJEK: Mikulić, Barišić, Barać, Arsenić, Matas, Mioč, Vojnović, Boban, Knežević, Grgić, Ejupi

STRIJELCI: 1-0 Andrijašević (37), 2-0 Gavranović (41), 3-0 Gorgon (60)

Veliku formu momčad Matjaža Keka potvrdila je tako i protiv suparnika koji je do ovog vikenda iznenađujuće držao drugo mjesto na ljestvici. Zahuktalim Riječanima ovo je bila 38. uzastopna domaća utakmica u prvenstvu u kojoj nisu upisali poraz, a ujedno i sedma ligaška pobjeda zaredom na Rujevici.

UOČI DERBIJA: /

Nesuđeni junak otkrio detalje drame koja će ga doživotno proganjati

Rijeka je od samog početka navalila prema golu Osječana i jasno dala do znanja da ide po novi trijumf. Sijevali su udarci Andrijaševića, Mišića, Bradarića, Gorgona, ali su odlazili pored gola ili ih je Mikulić uspio zaustaviti. Sve do 37. minute kada je napokon pao bunker Zekićeve momčadi.

Nezaustavljivi Ristovski

Ristovski je prošao po desnoj strani i nabacio u sredinu, a tamo je Andrijašević sve nadskočio i s pet metara zakucao loptu u mrežu Mikulića. Slavlje se još nije smirilo, a već je bilo 2-0. Vešović je nakon kornera opalio s ruba šesnaesterca, a lopta se odbila od Arsenića ravno na nogu Gavranoviću kojem nije bilo teško s dva metra povećati vodstvo.

Armada je ponovno bila u elementu

Ni u nastavku Osijek nije imao ozbiljne šanse, a u 60. minuti je primio i treći gol. Ristovski je opet ubacio s desne strane, lopta je prošla sve, uključujući i Mikulića, te došla do usamljenog Gorgona koju ju je samo lagano gurnuo u praznu mrežu.

Crveni karton Arsenića

Novi šok za Osječane uslijedio je u 71. minuti kada je zbog grubog prekršaja drugi žuti karton dobio Arsenić. Ionako ogromnu prednost Riječani su s igračem više rutinski sačuvali do kraja i došli do desete ovosezonske pobjede. Na kontu imaju i dva remija, a za poraz još uvijek ne znaju.

S 32 boda Kekovi su nogometaši uvjerljivo prvi na ljestvici, a na drugom je mjestu sada Dinamo koji ima šest bodova manje. Osječanima je ovo bila treća utakmica zaredom bez pobjede što im je donijelo pad na treće mjesto i osam bodova zaostatka za Rijekom. Jedina dva poraza klubu iz Gradskog vrta ove su sezone nanijeli upravo Riječani.

UŽIVO:

90+2' - KRAJ UTAKMICE, RIJEKA JE POBIJEDILA S 3-0.

90+1 - Bradarić je pokušao iz daljine, ali nije bio precizan.

73' - Gorgon je pucao s dvadeset metara, ali Mikulić je uspio izbaciti loptuu korner.

71' - Novi šok za Osječane koji su ostali s igračem manje. Zbog grubog je prekršaja drugi žuti karton dobio Arsenić.

65' - Gavranović je bio u prilici, ali gosti su uspjeli izbiti loptu u korner.

60' - Ristovski je opet ubacio s desne strane, lopta je prošla sve, uključujući i Mikulića, te došla do usamljenog Gorgona koju ju je samo lagano gurnuo u praznu mrežu.

60' - GOOOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 3-0.

49' - Nova prilika za Rijeku. Andrijašević se našao sam pred vratima Osijeka, ali pokušao je proigrati Gavranovića, a gosti su otklonili opasnost.

47' - Trener gostiju je na poluvremenu napravio dvije izmjene: ušli su Petrovikj i Pušić, a izašli Knežević i Grgić.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, RIJEKA VODI S 2-0.

41' - Vešović je nakon kornera opalio s ruba šesnaesterca, a lopta se odbila od Arsenića ravno na nogu Gavranoviću kojem nije bilo teško s dva metra povećati vodstvo Rijeke.

41' - GOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 2-0.

39' - I treći žuti karton za Osijek, nakon Kneževića i Arsenića, opomenut je i Vojnović.

37' - Ristovski je prošao po desnoj strani i nabacio u sredinu, a tamo je Andrijašević sve nadskočio i s pet metara zakucao loptu u mrežu Mikulića.

37' - GOOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 1-0.

33' - Nova velika prilika za Rijeku. Gorgon se našao sam pred Mikulićem, iskosa s lijeve strane, ali poslao je loptu preko gola.

29' - Bradarić je pokušao s gotovo 30 metara, ali nije to bio težak posao za Mikulića.

19' - Zaprijetio je na drugoj strani i Ejupi glavom, ali siguran je bio domaći golman Prskalo.

18' - Mišić je ponovno opalio s dvadesetak metara, ovaj put iz igre, ali opet je osječki vratar bio na mjestu.

11' - Mišić je lijepo pokušao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali uspio je to zaustaviti Mikulić.

10' - Rijeka je zasad znatno bolja, a vjetar u leđa joj daju i navijači koji ne prestaju pjevati.

4' - Velika prilika za Rijeku. Ristovski je nabacio s desne strane, a Mikulić obranio udarac Andriješevića s vrha peterca.

1' - Knežević je nakon samo nekoliko sekundi dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja na Vešoviću.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Rijeke je trenutno na nizu od 37 prvenstvenih utakmica bez poraza na svome terenu.