CIBALIA ISPALA U DRUGU LIGU: / Vinkovačka momčad poražena od Lokomotive, Istri remi dovoljan za doigravanje

Nogometaši Istre odigrali su 1-1 protiv Rudeša u posljednjem 36. kolu Prve HNL i tako su osigurali doigravanje za ostanak u Prvoj HNL.

18.5.2018.
21:54
Dusko Marusic/PIXSELL

Nogometaši Cibalije porazom 1-2 (0-0) od Lokomotive u Zagrebu u susretu posljednjeg, 36. kola izgubili su prvoligaški status ostavši na posljednjem mjestu Prve HNL sa 26 osvojenih bodova. S obzirom na ishod zagrebačkog dvoboja, bilo je jasno kako će Istra 1961 igrati u dodatnim kvalifikacijama za ostanak protiv Varaždina bez obzira na to kako završi njezin dvoboj protiv Rudeša u Puli, a ta je utakmica okončana podjelom bodova 1-1 (1-0) pa je Istra 1961 prvenstvo završila s bodom više od Cibalije.

Ništa u prvom dijelu od golova u Zagrebu

U prvih 70-ak minuta utakmice u Kranjčevićevoj ulici nije se događalo ništa vrijedno spomena, da bi zatim malobrojni gledatelji u samo 10 minuta vidjeli tri priznata i jedan poništeni pogodak te promašeni 11-erac. Prvo je Cibaliji u 73. minuti poništen gol, da bi u 74. minuti Lokomotiva povela lijepim udarcem Majera. No, samo četiri minute potom upravo je Majer igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no udarac Barišića s bijele točke obranio je Hendija. Ipak, upravo je Barišić u 79. uspio poravnati na 1-1 i tako se iskupiti za promašeni kazneni udarac samo minutu ranije. No, u 82. minuti je Valentić svojim prvim golom u sezoni poslao Cibaliju u drugu ligu.

Matija Habljak/PIXSELL

Vojnović zabio i promašio penal

U Puli je domaći sastav poveo golom Vojnovića koji je u 35. minuti lijepim udarcem glavom pogodio mrežu gostiju. Rudeš je u 56. minuti odličnim pogotkom Ivančića s vrha kaznenog prostora poravnao na 1-1. Rezultat se nije mijenjao do kraja dvoboja iako je Istra 1961 u 82. minuti imala kazneni udarac, no pokušaj Vojnovića obranio je Picak.

Istra 1961 tako je prvenstvo okončala sa 27 bodova, jednim više od Cibalije, ali kako je bila bolja i u međusobnim susretima plasirala bi se u dodatne kvalifikacije i da su ova dva sastava prvenstvo završila s istim brojem bodova.

Dinamo je već ranije osigurao naslov

Lokomotiva je prvenstvo završila na petom mjestu sa 51 bodom, pet manje od četvrtog Osijeka koji je ranije u petak izgubio sa 1-2 od Slavena Belupa u Koprivnici, dok je Rudeš ostao osmi sa 40 bodova, tri manje od Intera, koji u subotu gostuje kod Dinama, te Slavena Belupa.

Dinamo je osigurao naslov prvaka sa 70 podova, druga Rijeka ima tri boda manje, ali i slabiji međusobni omjer od Dinama, dok je Hajduk treći sa 66 bodova.

Rijeka i Hajduk će u međusobnom susretu u subotu odlučivati o drugom mjestu.

UŽIVO

ISTRA 1961 - RUDEŠ 1-1

LOKOMOTIVA - CIBALIA 2-1

90+4' KRAJ!

84' Penal za Istru, ali Picak brani udarac Vojnovića! Rudeš igra s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Christian

83' Preokreti iz minute u minut! Lokomotiva opet vodi! Cibaliji je ipak suđena druga liga...Strijelac je bio Datković nakon slabe reakcije vinkovačke obrane

79' GOOOOL! Cibalia se vraća u igru! Čeka nas prava drama! Napad ranije Barišić nije zabio iz kaznenog udarca, ali odmah poslije se iskupio te poravnao rezultat! Ako vinkovačka momčad zabije još jedan gol, a u Puli ostane 1-1 ili Rudeš slavi - Cibalia će biti deveta

75' GOOOOL! Lokomotiva povela protiv Cibalije u Zagrebu. Sve je jasnije da vinkovačka momčad ispada iz lige, a Istra ide u doigravanje. Lovro Majer je bio precizan nakon što je Cibaliji napad ranije poništen gol zbog zaleđa

66' Velika prilika Istre. Mogli su Puljani vratiti vodstvo nakon samo osam minuta, ali Picak brani udarac Mateija

58' GOOOOOL! Rudeš izjednačuje u Puli protiv Istre golom Ivančića! I dalje ispada Cibalija, ali vinkovačku momčad spašava samo jedan gol...

52' Cibalia ne djeluje kao da ima snage doći do pobjede protiv Lokosa

48' Pokušaj Istre, ali lopta je završila u gol autu

46' Krenuo je drugi dio

45' Prvi dio završio je u Puli. Kako sada stvari stoje, Istra će se spasiti

45' Kraj prvog poluvremena u Zagrebu.

41' Lokomotiva je imala zicer protiv Cibalije, ali ostala je "nula" u Zagrebu

35' GOOOOL! Istra 1961 vodi u Puli protiv Rudeša! Zabio je glavom Aljoša Vojnović na asistenciju Cosmina Mateija. Cibaliji sad ni pobjeda nije dovoljna protiv Lokomotive

25' Lokomotiva je bolja od Cibalije. Vinkovčani su imali nekoliko pokušaja, ali trebali bi se više ohrabriti

22' Prekid za Istrane, ali nisu uspjeli doći do toliko željenog gola

15' I Rudeš i Istra pokušavaju u Puli, ali nema izrazitih prilika

15' Lokomotiva je bolja u Zagrebu. Cibalia je zasad u podređenom položaju. Priliku je imao Lovro Majer

10' Nakon prvih desetak minuta nema golova. Podsjetimo, ako obje momčadi odigraju bez pobjednika - Cibalia ispada, a Istra 1961 ide u doigravanje

1' Krenula je utakmica u Zagrebu, a nekoliko sekundi i u Puli!

19:26 - Istra i Cibalija su na tablici izjednačeni, ali Puljani su u boljoj poziciji jer su bili bolji u međusobnim susretima.

Istrani se pobjedom spašavaju i idu u doigravanje protiv Varaždina, a i situacija je u klubu napokon bolja nakon što je financijskom podrškom pomogao Danko Končar.

Vinkovčani moraju slaviti u Kranjčevićevoj i nadati se da Istra neće slaviti u Puli ili uz bod te poraz Istre idu u doigravanje.