CHELSEA I BAYERN IZBORILI ČETVRTFINALE LIGE PRVAKA: / Kovačić odigrao vrhunsku utakmicu, Savić dobio direktni crveni zbog prljavog poteza

Igrači Bayerna bez puno stresa osigurali su plasman u četvrtfinale. Lewandowski je zabio iz penala, a Choupo-Moting potvrdio pobjedu

17.3.2021.
22:50

Branitelj naslova Bayern München i Chelsea posljednji su četvrtfinalisti ovogodišnjeg izdanja nokaut faze nogometne Lige prvaka. Bavarci su u srijedu u uzvratu osmine finala na Allianz Areni svladali Lazio s 2:1, a Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Atletico Madrid s 2:0.

Pobjedu londonskoj momčadi i deseto četvrtfinale Lige prvaka u klupskoj povijesti, a prvo od 2014., donijeli su Hakim Ziyech, pogotkom u 34. minuti na asistenciju Tima Wernera, te Emerson koji je zabio u četvrtoj minuti sučevog dodatka, tek što je ušao u igru. Chelsea je slavio s ukupnih 3:0. Od 82. minute Atletico je igrao s desetoricom igrača, jer je isključen Stefan Savić zbog udarca laktom u prsa Rüdigera.

Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za Chelsea i imao važnu defenzivnu ulogu. Šime Vrsaljko i Ivo Grbić ostali su na klupi za pričuve madridske momčadi.

KOVAČIĆ JE UNIŠTIO SIMEONEOV ATLETICO: /

Izašli impresivni podaci o njegovoj igri, nakon ovoga svi mu se mogu nakloniti

Bayern nokautirao Lazio

Bayern je uvjerljivu rimsku pobjedu (4:1) protiv Lazija potvrdio trijumfom i na Allianz Areni. Vodeći pogodak za Bavarce postigao je Robert Lewandowski u 33. minuti iz kaznenog udarca. Na 2:0 povećao je Choupo-Moting u 73. minuti, samo dvije minute nakon što je zamijenio Lewandowskog. Utješni pogodak za Talijane postigao je Parolo u 82. minuti.

Još prošli tjedan mjesto u četvrtfinalu osigurali su Borussia Dortmund, Porto, Liverpool i Paris Saint-Germain, a u utorak su im se pridružili Real Madrid i Manchester City.

Ždrijeb parova četvrtfinala i polufinala Lige prvaka bit će održan u petak, 19. ožujka, u Nyonu. Sve najzanimljivije poteze s ovih utakmica pogledajte u nastavku članka.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

Bayern - Lazio 2:1

Bayern: Nübel - Pavard, Boateng, Alaba, Hernández - Kimmich, Goretzka - Sané, Müller (c), Gnabry - Lewandowski

Lazio: Reina; Marušić, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinković-Savić, Escalante, Luis Alberto, Fares; Correa, Muriqi

Chelsea - Atletico Madrid 2:0

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rudiger; James, Kante, Kovačić, Alonso; Ziyech, Havertz, Werner

AtleticoMadrid: Oblak; Trippier, Savić, Giménez, Lodi; Llorente, Koke, Saúl, Carrasco; Joao Félix, Luis Suárez

90+' Emerson zabija za Chelsea za potvrdu prolaska. Njegov gol pogledajte OVDJE.

82' Stefan Savić zaradio je crveni karton. Udario je laktom Rudigera u pleksus nakon upozorenja Orsata i morao je ranije na tuširanje. Ionako je Atletico u bezizlaznoj situaciji. Pogledajte kako je Savić zaradio crveni OVDJE.

81' Lazio zabija počasni pogodak. Marco Parolo je strijelac. Pogledajte gol OVDJE.

73' Bayern završava priču u Münchenu. Choupo-Moting je zabio za 2:0 i to je kraj priče. Njegov gol pogledajte OVDJE.

59' Simeone vadi iz igre svoju najubojitiju iglu Luisa Suareza. Atletico izgleda kao da više nema što tražiti. Dva gola moraju zabiti za prolazak, a imaju samo još pola sata da to naprave.

55' Chelsea nastavlja dominirati londonskim susretom. Atletico igra antinogomet i ne stvara sa svim tim sjajnim igračima u svojoj momčadi nikakve šanse.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Za kraj poluvremena pokušaj Kovačića iz daljine. Odlično je potegnuo hrvatski veznjak iz daljine, bila je to prava bomba koja je otišla pored Oblakovih vrata. Šteta za Matea koji igra odličnu utakmicu za Chelsea.

36' U međuvremenu je poveo i Bayern. Robert Lewandowski je zabio gol iz penala proziv Lazija. Pogledajte njegov pogodak OVDJE.

34' Evo pogotka. Ziyech je zabio nakon sjajne kontre i asistencije Wernera. Nismo vidjeli puno od ovih dviju momčadi u ovoj utakmici, ali probudio nas je Ziyech ovim pogotkom. Pogledajte njegov gol OVDJE.

29' Tražio je Atletico penal, Carrasco je pao u 16 metara nakon što ga je povukao Azpilicueta, ali nije to Orsato procijenio kako situaciju za kazneni udarac.

25' Ne gledamo baš spektakularan nogomet ni u jednoj od ove dvije utakmica. U Münchenu Bayern neće, Lazio ne može, a u Londonu Atletico bi nekako zabio gol bez kombinatorike, nekako na gužvu i presing. Sve u svemu, ako ste zijevnuli koji put gledajući ovo, niste jedini.

15' Chelsea je sada preuzeo inicijativu, bar po posjedu lopte. Atletico je sabijen na svojoj polovici, dok domaćini kombiniraju i pokušavaju doći do pogotka. zasad nisu stvorili veliku šansu.

8' Žestoko su krenule obje momčadi u Londonu, pogotovo Atletico koji mora ići po gol kako bi dostigao prednost Chelseaja iz prve utakmice.

1' Počele su utakmice.