GUARDIOLA POTOPIO BILIĆA: / Manchester City do vrha napunio mrežu West Hama i izbacio ga iz natjecanja

Nogometaši West Hama odigrali su prvu utakmicu FA kupa na novom stadionu i pritom upisali drugi najveći klupski poraz u povijesti tog natjecanja.

6.1.2017.
21:40

City se ovim rezultatom kao prvi plasirao u 4. kolo. Ostale utakmice na rasporedu su u subotu, nedjelju i ponedjeljak.

GUARDIOLA I CITY DOLAZE KOD BILIĆA: /

'Pep nikada nije vodio manji klub. Ništa se on ne razlikuje od drugih trenera'

Sve je za Bilićevu momčad, barem što se rezultata na semaforu tiče, bilo dobro do 33. minute do koje su mreže mirovale. Ipak, već do poluvremena susreta West Hamov golman Adrian tri je put morao po loptu u svoju mrežu.

Yaya Toure bio je precizan udarcem s bijele točke kojeg je skrivio Ogbona u borbi za loptom sa Zabaletom, potom je sjajno ubacivanje Sagne s desne strane u vlastitu mrežu ispred Sterlinga ubacio Nordtveit u 41., samo da bi dvije minute kasnije David Silva pogodio za 3-0.

Kako je završilo prvo, tako je otvoreno drugo poluvrijeme utakmice. Već u uvodnim minutama City je imao dvije dobre prilike za povećanje vodstvo, no Adrian je dobrim reakcijama sačuvao svoju mrežu. Isto mu za rukom nije pošlo u 50. minuti.

Prizemni udarac kojeg je s vrha šesnaesterca uputio Yaya Toure prema vratima u mrežu domaćina skrenuo je Sergio Agüero za povećanje prednosti na 4-0.

Nisu se nogometaši Manchester Cityja zadovoljili tim rezultatom i u 84. minuti upisali su i peti pogodak. Udarac iz kuta izveo je Nolito, a najviši u skoku bio je Stones čiji udarac glavom na drugoj vratnici nije uspio zaustaviti Noble.