BELGIJA - JAPAN 3-2: / Hrabri Japanci plaču - Belgija se vratila iz mrtvih i napravila senzacionalni preokret za četvrtfinale

Belgija i Japan odigrali su sjajnu utakmicu u ogledu osmine finala Svjetskog prvenstva u Rusiji

2.7.2018.
19:56

U posljednjem susretu osmine finala Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu su nogometaši Belgije su velikim preokretom i pogotkom Nacera Chadlija u 94. minuti pobijedili Japan s 3-2 (0-0) i plasirali se u četvrtfinale.

Japanci su bili na pragu velikog iznenađenja i najvećeg uspjeha u povijesti jer su do 69. minute protiv favorizirane Belgije vodili s 2-0, no belgijska momčad je u zadnjih 20 minuta pokazala klasu i zabila tri gola.

Japan je imao 2-0

Japan je poveo golom Genkija Haraguchia u 48. minuti, a u u 52. minuti je Takashi Inui povećao na 2-0. U 69. minuti za Belgijance je smanjio Jan Vertonghen, a u 74. minuti su uspjeli i izjednačiti preko Marouanea Fellainija. U posljednjim trenucima susreta i četvrtoj minuti sudačke nadoknade Nacer Chadli je nakon brzog protunapada postigao konalnih 3-2 za Belgijance.

Belgija će u četvrtfinalu 6. srpnja u Kazanju igrati s Brazilom, koji je ranije s 2-0 izbacio Meksiko golovima Neymara (51) i Roberta Firmina (88).

Belgium - Japan Rezultati uživo

UŽIVO: BELGIJA - JAPAN 3-2

BELGIJA: Courtois; Vertonghen, Kompany, Alderweireld; Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco; Mertens, E. Hazard; Lukaku

JAPAN: Kawashima; Sakai, Shoji, Yoshida, Nagatomo; Shibasaki, Hasebe; Inui, Kagawa, Haraguchi; Osako

90+6 Kraj utakmice.

90+5 GOOOL! Belgija je u potpunosti preokrenula - pokrenuo je De Bruyne kontru nakon kornera, loptu propušta Lukaku i natrčali Chadli zabija za 3-2!

90+4 Honda je opalio direktno po golu iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, Courtois brani!

90+1' Witsel skreće jednu loptu prema vlastitom golu, ali Courtois spašava auto-gol!

86' Kawashima spašava Japan sa dvije sjajne obrane - nakon udaraca Chadlija i Lukakua!

74' GOOOL! Fellaini pogađa glavom nakon sjajnog ubačaja sa lijeve strane, Belgija se vratila iz mrtvih i ima 2-2.

73' Kontra Belgije, povukao je Chadli, Hazard daje de Bruyneu, ali njegov udarac je blokiran!

69' GOOOL! Nevjerojatna pogreška japanskog golmana Kawashime, koji dopušta da jedna bezopasna lopta koju je Vertonghen uputio glavom završi u mreži!

67' Meunier ubacuje s desne strane, ali udarac Lukakua brani Kawashima.

57' Belgija pokušava odgovoriti preko Yannicka Carrasca, nakon dodavanja Hazarda, ali udarac ide daleko preko gola.

52' GOOOOL! Japanci vode 2-0 nakon sjajnog pogotka Takashija Inuija, sa dalje od 20 metara, nakon dodavanja Shinjija Kagawe!

49' Belgija ekspresno odgovara - Eden Hazard trese gredu nakon dobrog udarca!

48' GOOOOL! Japan vodi nakon sjajne kontre, Haraguchi je potegnuo sa desne strane i Courtois je nemoćan!

46' Počinje drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena

36' Šansa za Belgiju - Mertens je otvorio lijevu stranu, gurnuo Hazarda u šansu, ali Hazardov udarac je blokirao Maya Yoshida.

31' Kontra Japana! Kagawa je probio po lijevoj strani, ubacio na Inuija, čiji udarac glavom lagano hvata Courtois.

29' Još jedan pokušaj Belgije - ovaj puta pokušava iz daljine Dries Mertens, Kawashima je siguran.

27' Dalekometni pokušaj Hazarda, Kawashima brani! Stisnula je Belgija.

26' Šansa za Belgiju - Lukaku dolazi do lopte pred golom Japana, ali japanci izbacuju loptu.

17' Lukaku prima loptu u japanskom kaznenom prostoru, puca, ali njegov udarac je blokiran i odlazi u korner.

16' Korner za Belgiju, Kompany skače, ali japanska obrana lako čisti loptu.

9' Japan je dobro krenuo u utakmicu, nisu impresionirani Belgijom, čak i drže loptu dulje u posjedu.

1' Počela je utakmica!

Evo i početnih postava, uglavnom je sve očekivano - Belgiji se vratio ozljeđeni kapetan Vincent Kompany, Japan predvodi zvijezda Dortmunda, Shinji Kagawa.