UZBUDLJIVO DILJEM EUROPE: / Fiorentina demolirala Belenenses, Monaco se spasio poraza od Tottenhama

U derbiju skupine J Europske lige Monaco i Tottenham su odigrali bez pobjednika 1-1, dok je Fiorentina u skupini I rutinski odradila gostovanje u Lisabonu pobijedivši Belenenses 4-0.

1.10.2015.
20:12

Spursi su u Kneževini poveli u 35. minuti golom Erika Lamele. Dele Alli je pucao, sjajno obranio, no Lamela je odbijanac pospremio u mrežu momčadi iz Kneževine. Monaco je uspio izjednačiti u 81. minuti, a strijelac je bio Stephan El Shaarawy na asistenciju Nabila Dirara. Subašić je branio za Monaco, a Mario Pašalić nije ulazio u igru.

VRATAR HRVATSKE TRAGIČAR MONACA: /

Subašić primio pogodak iz mrtvog kuta u 89. minuti

U drugom susretu iz ove skupine Karabag je u Bakuu pobijedio Anderlecht 1-0 golom Richarda Almeide.

Na ljestvici skupine vodi Tottenham sa četiri boda, Karabag ima tri, Monaco dva, a Anderlecht jedan bod.

Viole rutinski protiv Belenensesa

U skupini I Fiorentina je rutinski odradila gostovanje u Lisabonu kod Belenensesa pobijedivši 4-0. 'Viole' su povele u 18. minuti golom Federica Bernardeschija, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Khouma Babacar je povisio na 2-0.

Treći gol za goste u 83. minuti je zabio bivši igrač zagrebačkog Dinama Tonel, ali u vlastitu mrežu, a uvjerljiv trijumf lidera Serie A potvrdio je Giuseppe Rossi u posljednjim trenucima susreta. Za Fiorentinu je Ante Rebić igrao do 81. minute, Milan Badelj je ušao u igru u 60. minuti, a nije nastupio.

U drugom susretu iz skupine Basel je pobijedio Lech 2-0. Švicarci su slomili suparnika tek nakon što su ostali s igračem više. U 49. minuti je isključen Karol Linetty, a šest minuta kasnije Birkir Bjarnason dovodi domaćine u vodstvo. Basel je pobjedu potvrdio u 89. minuti golom Embola.

Na ljestvici vodi Basel sa šest bodova, Fiorentina ima tri boda, a Lech i Belenenses po jedan bod.

Lokomotiv Vedrana Ćorluke bolji od Skenderbeua

U skupini G Dnjipro je na gostovanju pobijedio Rosenborg 1-0. Pogodak odluke zabio je Jevhen Seleznjov u 80. minuti. Dvije minute prije gola domaći stoper Holmar Eyjolfsson je uzdrmao okvir gola. Ivan Tomečak je startao u momčadi Dnjipra i na terenu je proveo 72. minute. U drugom susretu iz skupine Lazio je bio bolji od St Etiennea 3-2.

Lazio i Dnjipro imaju po četiri boda, a Rosenborg i St Etienne po jedan bod.

U skupina H Lokomotiv je u Moskvi bez većih problema pobijedio albanski Skenderbeu 2-0 golovima Baye Niassea (35) i Aleksandera Samedova (73). Vedran Ćorluka je kao kapetan odigrao cijeli susret za moskovski sastav, a svih 90 minuta upisao je i Marko Radas za goste.

U drugom susretu Bešiktaš i Sporting su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 16. minuti golom Bryana Ruiza, a izjednačio je Gokhan Tore (61).

Lokomotiv vodi sa šest bodova. Bešiktaš ima četiri, Sporting jedan, a albanski sastav je bez bodova.

Beogradski Partizan upisao je drugu pobjedu u Europa ligi u skupini L. Na krilima sjajnog mladog napadača Andrije Živkovića slavili su protiv Augsburga 3:1. Dva je pogotka postigao 19-godišnji Živković, dok je Ji Dong-Won postigao autogol. Jedini pogodak za domaćina zabio je Bobadilla.