UTAKMICA ZA PAMĆENJE: / Fenomenalni Ronaldo hat-trickom odveo Real Madrid u polufinale Lige prvaka

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Wolfsburg s 3-0 na svojem terenu u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka i prošli u polfinale tog natjecanja.

12.4.2016.
22:29
AFP/JAVIER SORIANO

Nogometaši Real Madrida vrlo su motivirano započeli utakmicu i nastojali što prije stići do vodećeg gola. Nakon početnih prijetnji koje nisu bile pretjerano opasne, Madriđani su uspjeli ostvariti svoj cilj nakon 15 minuta igre, kada je poentirao Cristiano Ronaldo iz blizine za 1-0. No, tu se briljantni Portugalac nije zaustavio i nekon samo 90 sekundi postigao novi gol, a za 2-0 je pogodio glavom nakon ubačaja iz kuta. Ti golovi su inače Ronaldu bili 14. i 15 u ovoj sezoni Lige prvaka.

UZBUĐENJE ZVANO LIGA PRVAKA: Ovako je u fotografijama izgledala zanimljiva četvrtfinalna nogometna noć

Nakon toga Real je smirio igru i tek koji put zaprijetio, ali nije uspio ponovno zatresti mrežu. Prijetili su i nogometaši Wolfsburga, ali nijhove pokušaje uspjeli su zaustaviti braniči Reala i vratar Keylor Navas.

Od početka drugog poluvremena Real je nametnuo veliki pritisak, no na treći gol gledatelji na stavionu Santiago Bernabeu čejkali su do 77. minute. Tada je strijelac ponovno bio Ronaldo, ali ovaj puta iz slobodnog udarca kojeg je izborio hrvatski reprezentativac Luka Modrić. Nakon toga Real je mogao i do novog gola, prijetili su Karim Benzema i Jese, ali se rezultat nije mijenjao.

Real Madrid - Wolfsburg 3-0

Manchester City - PSG 1-0

Tijek utakmice

90` Još će se igrati tri minute sudačke nadoknade

86` Četvrti gol Reala visi u zraku, sada je Jese opasno pucao ali golman Wolfsburga brani

81` Sada je Real mogao povesti 4-0, Benzema je bio blizu, ali Benaglio brani

Na korak do polufinala je i Manchester City koji je sada poveo 1-0 protiv PSG-a u drugoj utakmici. Strijelac je bio De Bruyne

76` GOL! Treći gol Ronalda koji je pogodio iz slobodnog udarca

73` Još jedna prilika za Real, previsoko je pucao Benzema

69` Prilika s druge strane, glavom je pucao i nogometaš Wolfsburga Dante, ali Navas brani

66` Sergio Ramos sada je pucao glavom nakon kornera. Pogodio je vratnicu, nakon čega je lopta gotovo ušla u gol

63` Real ne popušta, cijelo vrijeme steže obruč oko gola Wolfsburga i čini se kako je pitanje vremena kada će puknuti obrana gostiju

57` Ronaldo je pucao iz slobodnog udarca, ali pogodio je živi zid

52` Udarac su sada uputili nogometaši Wolfsburga, pucao je Schürrle, ali visoko iznad gola

48` Vrlo su motivirano ušli u nastavak nogometaši Reala, čini se da ne žele riskirati da utakmica ode u produžetke

46` Počeo je nastavak u kojemu Realu treba tek jedan gol za prolazak u polufinale. Naravno, ako sačuva čistu mrežu

45` Kraj prvog poluvremena

43` Mirno sada Real drži loptu u svojem posjedu i čini se kako čeka odmor uoči drugog dijela

38` Nova velika prilika Wolfsburga. Sada je u izvrsnoj prilici bio Henrique, ali njegov udarac je blokiran

34` Prvi opasniji pokušaj Wolfsburga. Luiz Gustavo je pucao iz daljine, ali Realov golman Navas brani

31` Sada su se pojavili još veći problemi za Wolfsburg. Njihov najbolji igrač Draxler mora napustiti igru zbog ozljede, zamijenit će ga Kruse

29` Opasan pokušaj Benzeme koji se sjurio prema golu gostiju, ali Benaglio brani

27` Nakon što su postigli dva gola u dvije minute, nogometaši Reala smirili su igru i čini se da će strpljivo tražiti treći gol koji ih vodi u polufinale

17` A ovo je njegov gol za 2-0:

17` Nevjerojatni Ronaldo ovim je golom doveo Real u vodstvo:

16` GOOOL Opet Ronaldo, ovaj put glavom iz kornera i Real ima 2-0

15` GOL Ronaldo je iz blizine pogodio za 1-0, pred Wolfsburgom su teki trenuci

10` Pritisak Reala i dalje traje, ali Wolfsburg ne izgleda bezopasno kad ima loptu u posjedu

6` Zanimljiv pokušaj Reala, Ramos je pucao glavom, a njegov udarac odsjeo je na gredi

5` Gužva u šesnaestercu Wolfsburga, ali bez opasnog udarca realovaca

2` Realovi nogometaši od samog početka susreta počeli su s velikim pritiskom prema Wolfsburgu

1` Počela je utakmica

20.40 Još je pet minuta do početka utakmice od ogromne važnosti za Real i Wolfsburg

20.20 Real Madrid najviše će u uzvratu očekivati od Cristiana Ronalda, najboljeg strijelca Lige prvaka

19.50 Jedina promjena u početnom sastavu Real Madrida u odnosu na prvu utakmicu je nastup Danija Carvajala na desnom boku umjesto Danila.

19.50 Wolfsburg će nastupiti u sastavu Benaglio, Vieirinha, Draxler, Henrique, Schürrle, Dante, Gustavo, Guilavogui, Naldo, Arnold, Rodriguez

19.45 Ovo je utakmica od ogromne važnosti za obje momčadi, a Real je učinio sve u svojoj moći kako bi se pripremio za nju. Čak su u kraljevskom klubu i povećali teren, a više o tome pročitajte OVDJE.

19.40 Objavljen je početni sustav Real Madrida. U njemu je hrvatski reprezentativac Luka Modrić, a Mateo Kovačić nije niti na klupi, iako je konkurirao za utakmicu.

Najava

Čak osam od 13 puta kada je prvu utakmicu izgubio s dva ili više golova razlike Real uspio proći dalje. Ukupno je 22 puta u povijesti nadoknadio poraz iz prve utakmice, ali loša je vijest za njegove navijače da od 2002. nijednom nije prošao dalje nakon što je izgubio prvi dvoboj. Ispadao je od Rome, Lyona, Bayerna, Borussije Dortmund i prošle sezone od Juventusa.

Modrić optimističan

"Moramo biti vrlo koncentrirani, ući u utakmicu hladne glave i, ono što je najvažnije, igrati nogomet. To mora biti snaga Reala - igranje nogometa i strpljenje. Ne možemo očekivati da ćemo išta riješiti u pet ili deset minuta. Bit ćemo strpljivi i nadam se da ćemo imati prilikai da će sve dobro završiti", rekao je hrvatski veznjak Luka Modrić koji je od trenera Zinedinea Zidanea dobio odmor u subotnjoj prvenstvenoj utakmici protiv Eibara.

"Analizirali smo pogreške iz prve utakmice protiv Wolfsburga. Znamo da nismo bili dobri, ali to je sada iza nas, moramo gledati prema naprijed i ne ponavljati pogreške. Siguran sam da ćemo odigrati odlično u utorak", dodao je Modrić na konferenciji za novinare.

Optimizam je uoči uzvrata izrazio i trener Zidane koji je u kadar za utakmicu uvrstio i drugog hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića.

"Mi smo Real i kada zagrmi Santiago Bernabeu, sve je moguće. Vjerujem da ćemo uz naše navijače nadoknaditi minus od dva gola," rekao je francuski stručnjak.

'Arapski' derbi na Etihadu

U njemačkom klubu, koji je prvi put u četvrtfinalu Lige prvaka, svjesni su da su unatoč velikoj prednosti još uvijek daleko od prolaza.

"Moramo zadržati maksimalnu koncentraciju. Ako dobro zatvorimo prostor ispred našeg gola, možemo se nadati čudu. Imam osjećaj da je Liga prvaka ove sezone za nas idealno natjecanje", istaknuo je Julian Draxler.

U Manchesteru će City loviti prvo polufinale u Ligi prvaka, a PSG drugo nakon što je 1995. u polufinalu izgubio od Milana. Bit će to okršaj momčadi čiji su vlasnici arapski tajkuni koji su praktički preko noći od ovih klubova napravili ozbiljne lovce na europski vrh.

"Očekujem plasman u polufinale. Dokazali smo ove sezone da znamo igrati u Europi", rekao je Cityjev trener Manuel Pellegrini, a podjednako je optimističan i strateg francuskog prvaka Laurent Blanc.

"Nadam se da nećemo ponoviti pogreške iz prve utakmice. Nećemo kalkulirati, napast ćemo od prve minute," naglasio je Blanc.