UPOZORENJE ZA MODRE STIŽE IZ ČEŠKE: / Viktorija slavila u derbiju i poslala poruku Bjelici i društvu

Sada su im stigli na samo tri boda zaostatka

17.2.2019.
19:20
Igor Kralj/PIXSELL

Suparnik zagrebačkog Dinama u 16-ini finala Europske lige, Viktorija je u derbiju 21. kola češkog prvenstva u Plzenu pobijedila vodeću Slaviju sa 2-0 smanjivši zaostatak na tri boda. Pobjedu Viktoriji donijeli su Toma Chory golom u 44. minuti te Jean Beauguel postigavši pogodak u u 82. minuti.

Rutinska pobjeda

Trener aktualnog češkog prvaka Pavel Vrba odmorio je nekoliko igrača koji su u četvrtak igrali protiv Dinama. Nisu nastupili prvi vratar Matus Kozačik, napadač Ubog Ekpai, te veznjak Aleš Čermak. Tomaš Chory i Joel Kayamba su igrali sat vremena, dok je Beaugel ušao u igru u 60. minuti.

Slavija i dalje vodi na ljestvici sa 52 boda, Viktorija na drugom mjestu ima 49 bodova, dok je Banik iz Ostrave treći sa 38 bodova. Viktorija je u prvom susretu pobijedila Dinamo sa 2-1, a uzvrat je u 21. veljače u Zagrebu.