UDINESE PRED SPASOM: / Izabranici Igora Tudora ostvarili prvu pobjedu u Serie A nakon tri i pol mjeseca

Stipe Perica igrao je od 83., a Andrija Balić od 88. minute

13.5.2018.
18:09

Nogometaši Udinesea, koje otprije 10-ak dana vodi hrvatski trener Igor Tudor, ostvarili su prvu pobjedu u Serie A nakon tri i pol mjeseca svladavši kao gosti Veronu sa 1-0 (1-0) te s ta tri boda uvelike povećali izglede za ostanak u prvoj talijanskoj ligi.

TALIJANI SE RASPISALI O ĆORIĆU: Malo je bilo ‘zapelo’, ali sastanak na kojem je sve dogovoreno održan je u petak

Vrlo važan pogodak postigao je Čeh Barak u 20. minuti susreta. Stipe Perica igrao je od 83., a Andrija Balić od 88. minute za Udinese. Ovom pobjedom Udinese je stigao do 37 bodova, odnosno kolo prije kraja prvenstva ima dva boda više od 17. SPAL-a i 18. Crotonea.

Chievo i Cagliari

Važne pobjede u borbi za ostanak ostvarili su i Chievo te Cagliari, Chievo je kao gost pobijedio Bolognu sa 2-1 (0-1), dok je Cagliari također kao gost bio bolji od Fiorentine sa 1-0 (1-0).

U Bologni je poveo domaćin preko Verdija (12-11m), no u nastavku je Chievo preokrenuo zahvaljujući Giaccheriniju (48) i Ingleseu (60). Momčad sa Sardinije je do važne pobjede u Firenci stigla golom Pavolettija (37). Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu za Fiorentinu.

Chievo je ovom pobjedom skočio na 14. mjesto sa 37 bodova, Cagliari je 16. sa 36. S druge strane, Fiorentina je neočekivanim porazom ostala na osmom mjestu sa 57 bodova, dok je Bologna ostala 13. sa 39 bodova.

SPAL blizu pobjede u Torinu

Blizu pobjede bio je i SPAL koji je u Torinu poveo pogotkom Grassija (22), ali domaći su ipak preokrenuli preko Bellottija (68) i De Silvestrija (87).

Crotone je na domaćem terenu vodio sa 2-1 protiv Lazija do 84. minute no na kraju je osvojio samo bod. Gosti iz Rima su poveli golom Lulića (17-11m), domaći su preokrenuli zahvaljujući Simyju (29) i Ceccheriniju (61), no Milinković-Savić (84) je postavio konačnih 2-2.

Četvrti Lazio sada ima 72 boda, tri više od petog Intera te će ta dva kluba u međusobnom susretu u posljednjem kolu odlučivati o četvrtom mjestu koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Iz lige su još ranije ispali Benevento i Verona, dok će o posljednjem putniku u Serie B odlučivati utakmice Cagliari - Atalanta, Chievo - Benevento, Udinese - Bologna, Napoli - Crotone i SPAL - Sampdoria.

REZULTATI 37. KOLA, Subota: Benevento - Genoa 1-0 (Diabate 87) Inter - Sassuolo 1-2 (Rafinha 80 / Politano 25, Berardi 72) Nedjelja: Verona - Udinese 0-1 (Barak 20) Torino - SPAL 2-1 (Belotti 68, De Silvestri 87 / Grassi 22) Bologna - Chievo 1-2 (Verdi 12-11m / Giaccherini 48, Inglese 60) Fiorentina - Cagliari 0-1 (Pavoletti 37) Crotone - Lazio 2-2 (Simy 29, Ceccherini 61 / Lulić 17-11m, Milinković-Savić 84) Kasnije igraju: Atalanta - Milan Roma - Juventus Sampdoria - Napoli