TOTTENHAM BOLJI OD LEICESTERA: / Sezona za pamćenje Spursa, sve podjeća na onu slavnu 1960./'61.

Tottenham se približio Manchester Cityju

10.2.2019.
16:34

U susretu 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio Leicester City sa 3-1 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu. Tottenham se ovom pobjedom približio drugoplasiranom Manchester Cityju na svega dva boda zaostatka, do vodeći Liverpool ima pet bodova više.

Sanchez zabio za 1-0 Spursa

Domaćin je poveo u 33. minuti golom Davinsona Sancheza, a gosti su u 60. minuti mogli izjednačiti, no Jamie Vardy nije iskoristio jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Hugo Lloris. Samo tri minute kasnije Christian Eriksen je sjajnim udarcem sa 18 metara zabio za 2-0. Vardy je u 76. minuti smanjio rezultat, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Son Heung-Min golom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

A pitch invader runs onto the pitch to take a selfi with Tottenham Hotspur's French midfielder Moussa Sissoko after the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Leicester City at Wembley Stadium in London, on February 10, 2019. - Tottenham won the match 3-1. (Photo by Daniel LEAL-OLIVAS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

Sezona za pamćenje

Agencija specijalizirana za nogometne statističke podatke OptaJoe donosi i jedan zanimljiv podatak. Naime, Tottenham je ove sezone pobijedio u 20 ligaških utakmica. Samo su svojoj najprestižnijoj pobjedničkoj kampanji u sezoni 1960. - 61., osvojili više bodova nego sad, ali nakon prvih 26 utakmica u sezoni (22).

U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica, derbi kola između Manchester Cityja i Chelsea.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 65 bodova, City ima 62, a Tottenham 60 bodova. Manchester United je četvrti (51), a zatim slijede Chelsea (50), Arsenal (50)... Leicester City je na 12. poziciji sa 32 boda.