TOTTENHAM - ARSENAL 2: / 1; Alderweireld junak pobjede Spursa

Pobjedu Tottenhamu osigurao je stoper Alderweireld

12.7.2020.
19:29

Nogometaši Tottenham Hotspura 2:1 (1:1) pobjedom protiv Arsenala u susretu 35. kola engleskog prvenstva preskočili su svog velikog sjevernolondonskog rivala na ljestvici.

ASTON VILLA - CRYSTAL PALACE 2: /

0; Villa prvom pobjedom nakon 10 utakmica, odnosno pet i po mjeseci, zadržala izglede za ostanak u Premiershipu

Lacazette pogodio za 1:0

Poveli su gosti sjajnim pogotkom Lacazettea u 16. minuti, on je snažnim udarcem s više od 20 metara pogodio sam gornji desni kut nemoćnog Llorisa.

GOAL Toby Alderweireld of Tottenham Hotspur puts his team 2-1 up during the Tottenham Hotspur vs Arsenal Premier League Football match at the Tottenham Hotspur Stadium on 12th July 2020 Tottenham Hotspur vs Arsenal, Premier League Football at the Tottenham Hotspur Stadium,, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 12 Jul 2020,Image: 542180765, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

No, ta prednost nije dugo trajala, samo tri minute potom Son je iskoristio nesporazum Kolašinca i Davida Luiza, dokopao se lopte i potom rutinski svladao Martineza.

Tottenham je sada osmi na ljestvici sa 52 boda

Pobjedu Tottenhamu osigurao je stoper Alderweireld koji je u 81. minuti bio najviši u skoku pred vratima Arsenala nakon ubačaja iz kuta Sona.

Tottenham je sada osmi na ljestvici sa 52 boda, dva više od devetog Arsenala. Ranije u nedjelju Wolverhampton je na domaćem terenu svladao Everton sa 3:0 (1:0) te se probio na šestu poziciju i četiri boda ga dijeli od mjesta koje bi ga odvelo u Ligu prvaka.

Za "Wolvese" strijelci su bili Raul Jimenez (45+2-11m), Leander Dendoncker (46) i Diogo Jota (74). Everton je 11. sa 45 bodova.