Pravilnik o upotrebi kolačića

PREMIERSHIP

TOTALNI DEBAKL LIVERPOOLA PROTIV CITYJA: Guardiolin stroj devastirao prvake. Rapsodija prekrasnih golova i asistencija

U posljednjoj utakmici 32. kola engleskog nogometnog prvenstva drugoplasirani Manchester City je na svom terenu deklasirao novog prvaka Liverpool sa 4-0 (3-0).

Junak pobjede Cityja bio je Raheem Sterling, on je u 23. minuti izborio kazneni udarac nakon što ga je rukama potezao Gomez iz kojega je De Bruyne (25-11m) postigao prvi pogodak, da bi u 35. minuti nakon dodavanja Fodena udarcem kroz noge Gomeza povisio na 2-0. Prije odlaska na odmor Foden i De Bruyne odigrali su sjajno dvostruko proigravanje nakon kojega je mladi Foden u 45. minuti snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio za 3-0.

ProfimediaFoto: Profimedia

U nastavku je Oxlade-Chamberlain u 66. minuti u želji da izbije udarac Sterlinga koji je već svladao Allisona skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 4-0.

Drugi City sada ima 66 bodova, nedostižnih 20 manje od Liverpoola koji je još u nedjelju i teoretski osigurao svoj 19. naslov prvaka Engleske, a prvi nakon 30 godina.

Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola.

CITY ‘ŠPALIROM’ POZDRAVIO NOVE ENGLESKE PRVAKE: Igrači Liverpoola doživjeli veliku čast na stadionu ljutih rivala

Premier liga, 32. kolo, stadion Etihad, Manchester, 21:15

Manchester City – Liverpool 4:0

Postave:

Kraj utakmice.

90′ + 5′ – Poništen je gol Mahrezu. Mogla je to biti petarda za kraj, ali sudac je tražio pregled VAR-a i donio je ispravnu odluku.

90′ – Evo nas u sutonu utakmice, igra se malo umrtvila, Liverpool se još trudi koliko može, City čeka svoje prilike za kontru…

86′ – Minamino je ušao, Mane je izašao.

82′ – Joooooj! De Bruyne je sada mogao zabiti prekrasan gol. Dobio je dugu loptu po zraku na rub kaznenog prostora i onda je pokušao glavom lobati vratara koji je izletio, ali otišlo je kraj gola.

81′ – Opet kontra, Mahrez je sada bio u sjajnoj poziciji, ali možda više za asistenciju, koju nažalost nije uputio. Odlučio se na šut i opalio pored gola.

79′ – Laporte ide van Otamendi ulazi, Bernardo Silva je unutra, Sterling ide na klupu.

77′ – Salah je dobro šutirao sada, ali Ederson je lijepom paradom skinuo, odnosno, uhvatio loptu.

76′ – Williams ulazi, Trent je izašao.

74′ – Cancelo je ušao, Walker je vani.

70′ – Zanimljivo je sada primijetiti kako su se stvari promijenile drastično od početka utakmice. City je u početku imao posjed i aktivnu igru, dok je Livepool odgovarao reaktivnim nogometom. Sada pak Liverpool pokušava graditi napade s loptom, a City ih čeka na kontru i iskorištava gotovo svaku pogrešku.

66′ – GOL! Autogol zapravo. Chamberlain je skrenuo Sterlingov šut u svoju mrežu, ali akcija koja je prethodila bila je sjajna. Opet je De Bruyne sjajno progirao Sterlinga, ovaj je šutirao, doduše ne u okvir gola, a Oxlade je skrenuo loptu u mrežu.

60′ – Ponešto izmjena sada, Origi i Keita su ušli, Wijnaldum i Firmino su vani.

57′ – Ništa od gola na kraju, dobra je to bila pozicija, ali lopta je završila iza gola. Izlazi Jesus, ulazi Mahrez.

56′ – Dvojbena situacija, Walker je srušio igrača Liverpoola na rubu kaznenog prostora, sudac je zaustavio igru, VAR je rekao da je prekršaj bio vani i sada je slobodnjak za Redse.

54′ – Kakav debakl Manea. Dobio je fantastičnu loptu, bio je sam pred Beckerom, ali spetljao se i promašio loptu.

52′ – Sijevaju akcije jedna za drugom. De Bruyne je sada sam po desnoj strani prošao i dodao Fodenu, a Van Dijk izbija udarac s crte.

51′ – Sterling se sada sjurio u kontri i uputio je opasan šut koji je na kraju dirao Fabinha i lopta je za malo otišla kraj gola.

50′ – Prijeti City i dalje, Jesus je imao dobru šansu, ali umjesto kombinacije sa suigračem odlučio je biti sebičan i sam završiti, a lako mu je skinuo Becker.

47′ – Chamberlain je ušao, tragičar i krivac za dva gola Gomez je vani. Fabinho je sada na stoperskoj poziciji.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45′ – GOL! Foden je zabio golčinu, ali sve pohvale idu Kevinu De Bruyneu koji ga je proigrao petom i gurnuo ga u najbolju situaciju. Belgijanac je danas briljantna i proigravanja su mu, ha reći ćemo to tako, božanstvena.

40′ – Sjajno igra Pepova momčad, iskorištavaju svaku pogrešku Liverpoola i njihove danas pomalo neoprezne igre. Ali dobro, ‘ajde, prvaci su mogu se malo opustiti.

35′ – GOL! Sterling je zabio nakon prekrasne akcije. Foden mu je dao loptu u kaznom prostoru, ovaj je malo ispremiješao obranu i poslao loptu neobranjivo uz samu stativu.

33′ – Ederson je sada morao izletavati na 30-ak metara od svojih vrata kako bi spriječio kontru i uspio je oteti loptu Salahu i izbiti je, vrlo hrabro, ali riskantno.

31′ – Vrijedi ovako spomenuti kako Virgil van Dijk danas perfektno proigrava dugim loptama napadače Liverpoola, gotovo svaka koju pošalje završi u posjedu nekog od trojice ofenzivaca.

30′ – Jesus je sada bio u sjajnoj prilici, De Bruyne mu je dijagonalno poslao loptu u prostor, Jesus je potom okrenuo čuvara, ali ja očajno pucao.

25′ – GOL! De Bruyne je bio hladnokrvan, on u lijevo, vratar u desno.

25′ – Penal za City! Sterling je iznudio prekršaj, Gomez je ga je rukama zaustavljao u kaznenom prostoru i nema previše dvojbe.

20′ – Stativa Salaha! Sjajno su kombirnirali kroz sredinu, Egipćanin je pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio stativu, a u nastavku akcije Mane nije uspio pospremiti odbijanac u mrežu.

16′ – Dobar nogomet se igra, momčadi su rastrčane, pokušava se s obje strane, ne ostaje neki dojam da je prvenstvo već gotovo i da je Liverpool već potvrdio titulu.

11′ – Mane je sada bio u odličnoj šansi, ali nije dobro pucao glavom.

10′ – City je sada prijetio preko De Bruynea, ali završilo je u bloku.

9′ – Nema puno srljanja, City ima posjed i pokušava pronaći rupu u Liverpoolovoj shemi, a Klopp se odlučio na reaktivnu igru…

4′ – Napeta situacija pred vratima Edersona. Sjajno je Salah primirio dugu loptu, ušao je u prazan prostor, malo izvukao vratara i opalio, ali Ederson je skinuo. U nastavku akcije Firmino je pokušao zabiti iz odbijanca, ali ponovo se City obranio.

1′ – Počela je utakmica.