[FOTO] TORCIDA U VARAŽDINU PROSVJEDOVALA PROTIV VAR-A: / Na kraju VAR donio Hajduku tri penala

Pogledajte kako je to izgledalo

2.2.2020.
17:16
Vjeran Žganec-Rogulja/PIXSELL

U utakmici 20. kola Prve HNL u nogometaši Hajduka su kao gosti pobijedili Varaždin sa 3:0, a utakmica je ušla u povijest jer je po prvi puta došlo do VAR-provjere u HNL-u.

Hajduk je nakon 189 dana u Varaždinu ostvario prvu pobjedu na gostovanjima, a kuriozitet je da je tu zadnju pobjedu ostvario upravo protiv Varaždina.Tada je Hajduk vodio Damir Burić, kojeg je na klupi Bilih naslijedio Igor Tudor, koji je osvajanjem tri boda na gostovanju proslavio povratak na klupu Hajduka koji je svoj zadnji trofej hrvatski Kup osvojio 2013. godine kada ga je vodio sadašnji trener.

HAJDUK NAKON PROVJERE VAR-A DOBIO TRI PENALA: /

Splićani uvjerljivom pobjedom u Varaždinu otvorili HNL proljeće

VAR donio tri penala

U 16. minuti prvi put u povijesti HNL-a sudac Tihomir Pejin prekida utakmicu i nakon pregleda VAR-a dosuđuje kazneni udarac nakon igranja rukom Denisa Glavine u svom kaznenom prostoru, No udarac s bijele točke kapetana Hajduka Mije Caktaša brani vratar domaćih Nevistić.

Hajduk je penal realizirao u 72. minuti u kojoj je sudac Pejin po opet potražio pomoć VAR-a te po drugi put pokazao na bijelu točku nakon što je Stolnika, koji je bio u skoku, lopta pogodila u ruku. Ovog puta siguran realizator je bio Mijo Caktaš.

U trećoj minuti sudačke nadoknade i po četvrti puta je upotrijebljen VAR, a Hajduk je dobio i treći kazneni udarac na utakmici iz kojeg Eduok postavlja konačan rezultat utakmice i potvrđuje 11. prvenstvenu pobjedu Hajduka ove sezone.