TIN JEDVAJ ZABIO ZA BAYER: / Nebeski skok hrvatskog stopera okrunjen vrhunskim pogotkom za Bayer

U osmoj ovosezonskoj utakmici za Bayer postigao je drugi pogodak

8.11.2018.
22:42
Screenshot

Nekoliko dana nakon što je zabio gol u mrežu Borussije Mönchengladbach u utakmici Njemačkog kupa, stoper hrvatske nogometne reprezentacije Tin Jedvaj postigao je novi zgoditak. Ovaj put pogodak je pospremio u mrežu Züricha u derbi-ogledu skupine A Europske lige.

Igrala se 60. minuta kad je Jedvaj najbolje reagirao na ubacivanje iz kuta te nebeskim skokom nakon trka u šesnaesterac poslao loptu u mrežu za uvodno vodstvo Bayera na utakmici.

Jedvaj je ove sezone odigrao osam utakmica za njemačku momčad. Ovo mu je bio drugi pogodak.

DINAMO NAKON POLA STOLJEĆA OSIGURAO EUROPSKO PROLJEĆE: /

Modri maestralnom predstavom ostvarili san generacija i srušili prokletstvo

Dodajmo da su nakon 4. kola 'europsko proljeće' su osigurali i Bayer Leverkusen, Zürich, Eintracht, Lazio, Chelsea, te naravno zagrebački Dinamo.

Hat-trick Minamina

Austrijski prvak nije imao milosti i u Trondheimu je deklasirao Rosenborg sa 5-2, a junak utakmice bio je japanski napadač Takumi Minamino koji je postigao tri gola, a imao je i najviše zasluga za autogol domaćeg sastava.

Već nakon prvih 45 minuta je bilo 4-0, a golove su zabili Minamino (6, 20, 45) i Fredrik Gulbrandsen (37). U drugom dijelu za Salzburg je zabio Even Hovland (57-ag), dok su golove za norveški sastav zabili Samuel Adegbenro (52) i Nicklas Bendtner (62). Marin Pongračić nije nastupio za Salzburg.

Slavlje Celtica

U drugom susretu Celtic je pobijedio RB Leipzig sa 2-1 i tako se vratio u igru za prolaz. Škoti su poveli u 11. golom Kierana Tierneyja, izjednačio je Jean-Kevin Augustin u 78. minuti, a samo minutu kasnije domaćine je u novu prednost doveo Odsonne Edouard. Filip Beković je odigrao cijeli susret za Celtic, dok Jozo Šimunović nije nastupio.

Salzburg vodi na ljestvici sa 12 bodova, Leipzig i Celtic imaju po šest bodova, dok je Rosenborg na nuli.

Arsenal i Sporting bez golova

U skupina E Arsenal i Sporting su odigrali bez golova, dok je Karabag na gostovanju pobijedio Vorskla Poltavu sa 1-0.

Pobjedu Karabagu donio je Araz Abdulajev iz kaznenog udarca u 13. minuti. Filip Ozobić je za goste ušao u igru u 88. minuti.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 10 bodova, Sporting ima sedam, a Poltava i Karabag po tri boda.

Remi Betisa i Milana

U skupini F Real Betis i Milan su odigrali 1-1, dok je Olympiakos bio uvjerljiv protiv Dudelangea.

Španjolci su poveli u 12. minuti preko Giovanija Lo Celsa, a izjednačio je Suso u 63. minuti. Alen Halilović nije nastupio za talijanski sastav.

Olympiakos je bez većih problema pobijedio F91 Dudelange sa 5-1. Grci su sav posao obavili u prvom dijelu postigavši četiri gola, a strijelci su bili Vasilis Torosidis (6), Kostas Fortounis (15, 36) i Lazaros Christodoulopoulos (26). U drugom dijelu među strijelce se upisao i Giannis Fetfatzidis (71), dok je pogodak za goste zabio Daniel Sinani u 69. minuti.

Betis vodi s osam bodova, Milan i Olympiakos imaju po sedam, a Dudelange je bez bodova.