OVO JE STRAŠNO! / Takva dominacija se ne pamti; Surova stvarnost Plavih protiv Građana

Moćni City dominirao protiv Dinama

2.10.2019.
8:12
PIXSELL

Man City sinoć je na Etihadu u potpunosti izdominirao hrvatskog prvaka. Dinamo se držao jako dobro, sve do 66. minute, a onda se ukazao Raheem Sterling koji je i ovaj put pokazao nevjerojatnu klasu i dokazao zašto je jedan od najboljih u momadi Citya. No unatoč tome, Modri su manjak kvalitete nadoknadili trkom i srčanošću i bili jako blizu boda...

MAN CITY - DINAMO 2:0: /

Nevjerojatni Raheem Sterling ušao i riješio susret; Plavi hrabro pali na Etihadu

Na Facebook stranici Nogometne vijesti objavljena je i statistika na kraju dvoboja. Dakle, City je imao ukupno 72 % loptu u svojim nogama, u odnosu na 28 % Dinama. Ukupno su Građani imali 7 udaraca, Dinamo niti jedan, od toga jedan u okvir gola Cityja. City je imao i 5 udaraca izvan okvira, kao i jedan blokirani šut.

Prema statistici SofaScora, Cityjeva dominacija izgleda još i strašnije... Ukupno su imali 20 udaraca prema golu, u odnosu na samo 2 Dinama. U okvir su imali 6 udaraca, udarci izvan okvira na kontu Građana iznosi 10, isto kao i kornera.

Nogometaši Dinama poraženi su u 2. kolu skupine C Lige prvaka u gostima kod Manchester Citya s 2-0 (0-0).

Hrabri Dinamo znalački se branio sve do 66. minute kada je gol za City postigao Raheem Sterling nakon dodavanja Ryada Mahreza, a na 2-0 je povećao 19-godišnji Phil Foden u petoj minuti sudačke nadoknade. Dinamo nije imao izrazitu šansu na utakmici, a engleski prvak se jako ispromašivao, pogotovu u prvom dijelu. Hrvatski prvak je pružio dobar otpor moćnome Cityu, čija momčad vrijedi 12 puta više od Dinamove, a taj otpor obećava pred sljedeće susrete u skupini.