SVJETSKI PRVACI ŠAPTOM PALI U TURSKOJ: / Domaćini pomeli Francuze i preuzeli vrh ljestvice u skupini

8.6.2019.
22:40

Turska nogometna reprezentacija priredila je pravi šok za svjetske prvake Francuze koje su ugostili u subotu navečer u sklopu kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo. Rezultatom 2:0 Turci su svladali svjetske prvake u Konyi u utakmici u kojoj su kao domaćini dominirali.

HRVATSKA EKSPRESNO IZGUBILA PRVO MJESTO U SKUPINI: /

Mađari izborili pobjedu koja ih je podigla na vrh

Prvi pogodak kao plod jalove Francuske, a vrlo dobre turske igre stigao je nakon točno pola sata. Precizan je bio Ayhan koji je zabio glavom nakon aistencije Demirala. Ošamućeni Francuzi nisu izdržali ni do poluvremena s minimalnih zaostatkom.

Zvijezda Rome Cengiz Under zabio je u 40. minuti za povećanje vodstva nakon katastrofalne reakcije francuske obrane. Turci su ovom pobjedom preskočili Francuze na ljestvici i sad su s devet bodova na čelu. Francuzi su drugi sa šest.

Goropadni Talijani

Talijani na gostovanju nisu imali nikakvih problema. Barella, Bonucci i Insigne u deset minuta su s tri pogotka nokautirali indisponirane Grke. Isto su tako Nijemci i Belgijanci odradili posao.

Elf je slavio na gostovanju kod Bjelorusije 2:0, dok je Belgija pobijedila Kazahstan 3:0. U posljednjoj utakmici večeri škotska se protiv Cipra u posljednjim trenucima utakmice uspijela izboriti za sva tri boda i doći do pobjede 2:1.